Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 236

Wątek: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

  1. #221
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    próbuję przestawić ramkę AF palcem- a ekran mi gaśnie, bo załapuje czujnik przy okularze i przełącza na EVF, i tak za każdym razem.
    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Kolega ma A7 III i ma identyczny problem, bo też LCD się odchyla jedynie w osi okularu, i też mu gaśnie, jak chce coś tam palcem na nim zrobić.
    No to kolega raczej nie ma A7 III, albo baaaaaaaaaaardzo dawno nie zdejmował muszli ocznej i nie czyścił szybki czujnika wizjera i dlatego "mu gaśnie". Raczej ma A7 mark I albo mark II. Dopiero od A7 III dowolne odchylenie LCD powoduje całkowite wyłączenie czujnika EVF na muszli ocznej.

    Info dla kolegi: Po otwarciu ekranu LCD automatycznie wyłącza się czujnik na muszli ocznej. Z tego powodu podczas patrzenia przez wizjer nie następuje automatyczne wyłączenie wyświetlacza aparatu. Przy otwartym ekranie LCD priorytet otrzymuje funkcja podglądu na żywo. https://www.sony.pl/electronics/supp...icles/00021081

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Bezlusterkowce w pewnych sytuacjach, gdy trzeba korzystać z odchylanego LCD, nadają się tylko dla ludzi mających zdrowy wzrok i mogących wodzić nosem po ekranie. 15 lat temu ja też tak mogłem, ale to było 15 lat temu. W pozycji stojącej lub siedzącej swoboda ruchów jest większa i łatwiej sobie sterować odległością oczu od ekranu, ale w takich warunkach, jak opisałem, to jest dramat.
    Dużo nowych modeli ma już w tzw. standardzie automatyczne wyłączanie się czujnika na muszli ocznej po otwarciu ekranu LCD, czasem trzeba aktywować tą funkcję w menu. No i większość ML ma też możliwość wyboru LCD i EVF guziczkiem/przyciskiem na "pryzmacie" opisane: FINDER/MONITOR (FINDER/LCD) https://www.sony.pl/electronics/supp...icles/00021081

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Niemożność założenia celownika kątowego na okular bezlusterkowca to jest mz największa porażka konstrukcyjna, jaką sobie można wyobrazić.
    ???????

    Każdy producent dowolnego bezlusterkowaca dostarcza mobilne aplikacje na smartfony i tablety do obsługi aparatu fotograficznego. Wystarczy zainstalować i z poziomu smartfona można sterować ustawieniem eskpozycji, punktami AF i spustem migawki.

    https://www.canon.pl/apps/canon-camera-connect/
    "Dzięki aplikacji Camera Connect możesz używać urządzenia mobilnego do zdalnego fotografowania za pomocą aparatu Canon. Skomponuj ujęcie, ustaw zoom, ostrość, samowyzwalacz i nie tylko, a następnie zwolnij migawkę — wszystko ze smartfona lub tabletu. Zdjęcia i filmy zostaną zapisane w aparacie."

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img-remote.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	9275
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-10-2022 o 00:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #222
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    a ten sukinsyn wyłapuje mi liście w tle, a nie kapelusz grzyba!
    Gdyby grzyb miał oczy, to nie byłoby problemu! To wina grzyba!
    Poza tym, gdybyś zdał się na smartfon lub sony, to inteligencja dorysowałaby grzyba i to ładniejszego, z powiększonym kapeluszem.

  3. #223
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    1. Nie mam smartfona. Napoleon by powiedział, że to wystarczy . Ale używanie smartfona do podglądu przy ręcznym ostrzeniu to już jest ekwilibrystyka

    2. W M5 można w menu ustawić, gdzie będzie wyświetlany obraz, ale to eliminuje automatykę przełączania podglądu EVF/LCD, jest dodatkową czynnością, a samo odchylenie ekranu nie odcina czujnika przy okularze. Tak, czy owak, obsługa tego aparatu jest dość upierdliwa w niektórych sytuacjach, i to mi się właśnie przydarzyło.

    3. M5 nie wykrywa oczu, a jego mordołapka to dla mnie jest kompletna porażka

    Nawet jednak pokonanie tej pierdoły w ustawieniach nie eliminuje dla mnie niedogodności wynikających z braku możliwości zastosowania celownika kątowego. Mimo wszystko obraz w EVF widzi się większym i dokładniej, niż obraz na LCD oglądany z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Kiedy przykładam celownik kątowy do okularu, to jest to to, co chciałbym uzyskać, ale nie mam go jak zamocować na okularze, i to jest dla mnie kompletnie niezrozumiale. Wygląda mi na to, że producentom zabrakło wyobraźni, albo mają popier....ą i wyobrażają sobie, że dzięki Wi-Fi użytkownik będzie sobie mógł wyświetlić obraz na TV, tylko nie przewidzieli, że nie każdemu się chce taszczyć telewizor do lasu
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #224
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ale używanie smartfona do podglądu przy ręcznym ostrzeniu to już jest ekwilibrystyka
    Zdarza mi się używać podglądu na smartfonie, gdy z jakiś powodów muszę oddalić się od aparatu. Jest to jakiś 0,00000001% moich zdjęć. Ale nie bójmy się stosować mocniejszych słów, gdy właściwym jest ich zastosowanie. Smartfon z powodu MF to nie ekwilibrystyka, tylko dewiacja.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #225
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Ten aparat nie ma focus peaking?

  6. #226
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Ten aparat nie ma focus peaking?
    Ma, ale wg mnie wątpliwej jakości. Próbowałem z niego korzystać z jasnym obiektywem f/1,4 ale ustawienie ostrości w punkt nie było możliwe, bo focus peaking zawsze pokazywał jakiś zakres ostrości. Tak, czy owak, korzystanie z tej funkcji wymaga dobrego podglądu ekranu lub patrzenia w EVF, a używanie tej metody "na zombie" zupełnie mi nie odpowiada.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #227
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    @atsf Nie dałeś rady sfocić tego grzyba? Serio?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #228
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Wiesz, te emocje na grzybach. No i ten grzyb to wyjątkowo szybki był
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #229
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    @atsf Nie dałeś rady sfocić tego grzyba? Serio?
    Nie dałem rady, ale w głównej mierze "zawdzięczam" to pośpiechowi, bo byłem w towarzystwie znajomych, i to takich, których trzeba pilnować, aby się nie zgubili w lesie. Postępowanie z moimi lustrzankami mam "we krwi", natomiast z M5 niewiele zdjęć robiłem w ogóle, a w takich warunkach jeszcze nigdy, więc kiedy coś idzie nie tak, jak się jest przyzwyczajonym, to irytacja narasta. Machnąłem ręka i odpuściłem sobie zdjęcia, bo zaczęła się sprawdzać stara prawda- albo grzybobranie, albo fotografowanie grzybów. Kiedy jestem sam, to mam więcej cierpliwości, i pewnie bym jakieś zdjęcia zrobił, ale to nie zmienia faktu zauważenia przeze mnie niedogodności wynikających z braku możliwości założenia celownika kątowego.

    Ostatnio robiłem zdjęcia lustrzanką ptakom na wodzie z tak samo minimalnej wysokości i strasznie mnie irytowało to, że mój celownik kątowy nie pasuje na okular C 7D II, więc czasami brałem zamiast niego C 80D, ale gdybym wziął bezlusterkowca, to szlag by mnie trafił jeszcze bardziej, niż przy tych grzybach, bo one przynajmniej nie spitalają. Do obserwacji LCD z odległości ok. 20 centymetrów w pozycji leżącej bym potrzebował mocnych okularów ca +3 lub +4 D, w których z kolei na większą odległość patrzeć się nie da, więc ciągłe ich ściąganie na przemian z zakładaniem może doprowadzić do szewskiej pasji.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #230
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Analogiczne moje grzybno-trawiaste doświadczenia z micro 4/3, Panas LX7
    Również należy do tej grupy, która nie wyłącza czujnika przyłożenia oka wraz z odchyleniem ekranu, ale da się z tym żyć.

    Szczęśliwie nie poczuli się zmuszeni do kopiowania układu lustrzanki, wizjer jest po lewej a nie centralnie. Wystarczy nie kręcić się lewą ręką w tamtej okolicy. Układ Smieny górą, może jakiś ruski agent w tej Japonii pracował ? Ustawienie niższej czułości tego czujnika z dwóch, jedne ustawienie, zrealizowałem.

    BTW postawiłem sobie pytanie w/s kompleksów w fotografii, np uż. smarkfonów maja kompleks braku bokehu i dostają go cyfrowo (rzygam wtedy dalej niż widzę), ML-si maja kompleks nie posiadania lustrzanki (przynajmniej w wyobrażeniu projektantów)
    W moich m4/3 zainteresowaniach wprawdzie przewiduję przejść/uzupełnić się w Olympusie przez wydajną stabilizację w body, ale panasonikowy celownik "jak Smiena" uważam za genialny


    Z przeszkadzajów, to jeszcze nie wyczaiłem jaki fałszywy ruch zmienia (zawsze zwiększa) kwadracik AF, ale jak długo się świeci, reaguje na rolkę i zmniejszam. W niedzielę sfocusowałem na strumień w wąskiej luce miedzy krzakami itd. grzyby miedzy trawami już bywały.
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 12-10-2022 o 07:33
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •