Strona 5 z 24 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 236

Wątek: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

  1. #41
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No właśnie, sprowadzamy się do tematu szkieł do tego cuda, a raczej ich brakiem. Czyżby skończyło się na używaniu Sigm po przelotkach ? Nawet nic jasnego nie zapowiedzieli... Czyli taka zapchajdziura ta puszka z ciemnymi kitami.
    Ale dlaczego akurat Sigm? W przypadku M5 należy o szklach myśleć nieco inaczej niz dla lustrzanek Canona. Sigmy i Tamrony kiepsko się nadadzą, jeśli w ogóle, a to ze względu na dual pixel.

    Dodam jeszcze, że podpinanie szkieł przez adapter raczej mija się z celem systemu EOS M, który ma być mały i lekki. Dlatego też (miniaturyzacja! unifikacja rozmiaru filtów) nie należy się spodziewać jasnych szkieł. Szkiełka EF-M są małe i lekkie, takiego trio jak 22/2 + 11-22 +28/3.5 próżno szukać w innym systemie. Ze szklarni EF-m jestem wyjątkowo zadowolony, z korpusów jakby mniej.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-09-2016 o 09:14

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ale dlaczego akurat Sigm? W przypadku M5 należy o szklach myśleć nieco inaczej niz dla lustrzanek Canona. Sigmy i Tamrony kiepsko się nadadzą, jeśli w ogóle, a to ze względu na dual pixel.
    Piszę to z doświadczenia, widzę wielu fotografów czy filmowców, którzy po przejściówce podpinają Sigmy. Zwłaszcza pod Sony A.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Piszę to z doświadczenia, widzę wielu fotografów czy filmowców, którzy po przejściówce podpinają Sigmy. Zwłaszcza pod Sony A.
    Chyba miałeś na myśli Sony E. Sam podpinam szkła Sigmy do Sony. Tylko, że to jest zupełnie inna sytuacja. Po pierwsze, pełna klatka jest, więc i tak są wielkie ogóry, Po drugie, protokół komunikacji jest ogólnie dostępny, więc Sigmy mogą względnie dobrze ostrzyć, czego u Canona raczej nigdy nie będzie.

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Nie, miałem na myśli bezlusterkowce Sony A.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #45
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A po co X-T2. Wystarczy jakikolwiek z matrycą XTrans, miałem już kiedyś X-E1 więc wiem co ona potrafi. A kupiłem tutaj za 1599 zł https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/...m_campaign=xml ale niestety już wyprzedane. A obiektyw kitowy 16-50 miód malina.
    Szkoda że nie wiedziałem że chcesz kupić to bym Tobie sprzedał swojego w jakiejś ekstra cenie. Co do obiektywu to pełna zgoda, jest to z pewnością jeden z najlepszych obiektywów kitowych dodawanych do aparatu ze wszystkich systemów foto. Przy okazji, X-Trans plus brak filtra AA robi swoje dzięki czemu przy odpowiednim doborze obiektywu może być trudno odróżnić zdjęcie zrobione tym aparatem od dowolnego aparatu pełnoklatkowego.

  6. #46
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Piszę to z doświadczenia, widzę wielu fotografów czy filmowców, którzy po przejściówce podpinają Sigmy. Zwłaszcza pod Sony A.
    Ja znam wielu (właściwie większość mi znanych ), którzy do Soniaczy podpinają Canony. Działa to różnie, a ergonomicznie jest IMHO porażką. Uzasadniają to tym, że nie ma takich szkieł systemowych. Nie wiem jakie wnioski z tego wynikają ale napiszę skoro jest potrzeba dzielenia się takimi obserwacjami .

    BTW: dziś miałem w ręku A7 z ogórem 24-70/2.8 - masakra co za bezsens.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #47
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    IMHO wyważona opinia na temat M5 na dpreview:
    https://www.dpreview.com/opinion/449...disappointment
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Z ciekawostek: w trybach ciągłych RAW 12-bitowy, w pojedynczych 14-bit.

  9. #49
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Wcale nie jestem przekonany, że szkła do bezlusterkowców mają być małe. Jak maja być dobre to pewnie nie będą małe. Np. czy Sony FE 85mm F1.4 GM jest mały? Więc mamy do wyboru małe i ciemne bądź duże i dobre. A jak ktoś chce podpinać duże i dobre szkła to wielkość adaptera staje się pomijalna. Pomijalny staje się także mniejszy rozmiar samego body.

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Wcale nie jestem przekonany, że szkła do bezlusterkowców mają być małe. Jak maja być dobre to pewnie nie będą małe. Np. czy Sony FE 85mm F1.4 GM jest mały? Więc mamy do wyboru małe i ciemne bądź duże i dobre. A jak ktoś chce podpinać duże i dobre szkła to wielkość adaptera staje się pomijalna. Pomijalny staje się także mniejszy rozmiar samego body.
    W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś. Wg Canona do bezlusterkowca mają być małe (czytaj: ciemne). Jeśli mają być jasne, to będą duże i tym samym rozmiar korpusu nie ma znaczenia. Czytaj: chcesz jasne szkła, kup lustrzankę.

    Oczywiście np. Olympus powie Ci, że szkła do bezlusterkowców są jasne, ale co oni biedaki mają powiedzieć, jak nie mają lustrzanek?

Strona 5 z 24 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •