Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 236

Wątek: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    Cyfrowe przesunięcie powoduje pewnie tylko tyle, że kolejne klatki filmu są tak poprzesuwane aby obraz nie skakał. Natomiast pojedyńcza klatka nie jest stabilizowana podczas jej naświetlania. Więc ruch matrycy jest lepszy.
    Mnie najbardziej przekonuje stabilizacja optyczna - szczególnie w filmie. Natomiast elektroniczną mam w kamerach i działa znakomicie. Ciężko powiedzieć jak będzie tutaj, natomiast nie spodziewałbym się rozwijania rozwiązania ze "skaczącą matrycą", bo to będzie szło IMHO w kierunku pozbywania się jakiejkolwiek mechaniki z aparatów.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Gdyby dało radę kiedyś tak zrobić matrycę aby obraz sczytywać z matrycy np. co 1/1000 sekundy i sumować kolejne odczyty aż do uzyskania żądanego czasu naświetlania (np. dla naświetlania 1/25s mieli byśmy sumę 40 odczytów) to można by te kolejne odczyty podczas sumowania poprzesuwać tak aby obraz był ostry. I mechanika była by zbędna. Kiedyś.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Moze nastepnym krokiem bedzie bezlusterkowiec FF...

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Koncepcyjnie AF w M5 wygląda słabo. Niewielkie rozwinięcie pomysłów znanych z trybu LV w lustrzankach i poprzednich modeli EOS M. Możliwe, że dzięki DPAF będzie działać szybciej i pewniej niż np. w M10 (tam momentami jest załamka jak w kompaktach sprzed 10 lat). Sony A6300 zdecydowanie bardziej przypomina AF znany z topowych lustrzanek. Tyle, że z większą liczbą punktów i tym samym lepszą selektywnością niż nawet 7d2 czy 1dx (!!!). Zdaje się, że Kolekcjoner pisał, że nie zachwycił go tryb śledzenia w A6300. Domyślam się, że chodzi o video? I rzeczywiście tutaj M5 może być nawet lepszy od Sony, bo już w 80d działa całkiem fajnie.

    Reasumując: zależy kto co fotografuje i/lub filmuje. W tej chwili do fotografowania wolę A6300 niż jakikolwiek korpus Canona (!). Ale np. gdy stawiam aparat na statywie przed domem borsuków, żeby zdalnie filmować, wybieram 80d. Mimo, że Sony ma 4K, to jednak śledzenie bardziej odpowiada mi u Canona, a przede wszystkim aplikacja zdalnego sterowania u Canona jest na razie dużo lepsza.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 16-09-2016 o 15:43

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Koncepcyjnie AF w M5 wygląda słabo. Niewielkie rozwinięcie pomysłów znanych z trybu LV w lustrzankach i poprzednich modeli EOS M. Możliwe, że dzięki DPAF będzie działać szybciej i pewniej niż np. w M10 (tam momentami jest załamka jak w kompaktach sprzed 10 lat). Sony A6300 zdecydowanie bardziej przypomina AF znany z topowych lustrzanek. Tyle, że z większą liczbą punktów i tym samym lepszą selektywnością niż nawet 7d2 czy 1dx (!!!). Zdaje się, że Kolekcjoner pisał, że nie zachwycił go tryb śledzenia w A6300. Domyślam się, że chodzi o video? I rzeczywiście tutaj M5 może być nawet lepszy od Sony, bo już w 80d działa całkiem fajnie.

    Reasumując: zależy kto co fotografuje i/lub filmuje. W tej chwili do fotografowania wolę A6300 niż jakikolwiek korpus Canona (!). Ale np. gdy stawiam aparat na statywie przed domem borsuków, żeby zdalnie filmować, wybieram 80d. Mimo, że Sony ma 4K, to jednak śledzenie bardziej odpowiada mi u Canona, a przede wszystkim aplikacja zdalnego sterowania u Canona jest na razie dużo lepsza.
    Tak ja pisałem o video, do tego jeszcze niestety w niektórych sytuacjach tło ma tendencję do "oddychania". Nie w każdych warunkach to widać ale czasem szlag może trafić, bo ujęcia są do śmieci. W kamerach DPAF działa rewelacyjnie pytanie czy w M5 znów czegoś nie wycięli, bo po Canonie wszystkiego się można spodziewać.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Rety, to się Canon obudził. Szkoda, że parę lat za późno. Ja tymczasem obrabiam zdjęcia z Fujika z kitowym obiektywem za 1600 zł komplet i mi się micha cieszy, jaka jakość tych zdjęć.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Rety, to się Canon obudził. Szkoda, że parę lat za późno. Ja tymczasem obrabiam zdjęcia z Fujika z kitowym obiektywem za 1600 zł komplet i mi się micha cieszy, jaka jakość tych zdjęć.
    Podziel się więcej

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Rety, to się Canon obudził. Szkoda, że parę lat za późno. Ja tymczasem obrabiam zdjęcia z Fujika z kitowym obiektywem za 1600 zł komplet i mi się micha cieszy, jaka jakość tych zdjęć.
    X-T2 faktycznie można kupić za 1600. Ale dolarów i bez obiektywu.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Czy ktos sie orientuje jaka jest w M5 migawka? Jesli elektroniczna to mamy fajny zestaw to timelapsow.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    X-T2 faktycznie można kupić za 1600. Ale dolarów i bez obiektywu.
    A po co X-T2. Wystarczy jakikolwiek z matrycą XTrans, miałem już kiedyś X-E1 więc wiem co ona potrafi. A kupiłem tutaj za 1599 zł https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/...m_campaign=xml ale niestety już wyprzedane. A obiektyw kitowy 16-50 miód malina.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •