Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Zepsuty obiektyw?

  1. #11

    Domyślnie Odp: Zepsuty obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Czy to było czyszczenie zgodnie z instrukcją na stronie 121 instrukcji: EOS 1000D - Canon Polska
    Tak, robiłam zgodnie z instrukcją, choć nie tą a znalezioną na innej stronie (Nie różniły się). Przepraszam ale już nie pamiętam na jakiej, ponieważ szukałam na telefonie.
    Teraz zauważyłam, że już nie jest tak widoczne. Zobaczę, może z czasem się doszkolę i uda mi się usunąć to coś a do tej pory nauczę się to wykorzystywać.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zepsuty obiektyw?

    Zanieś aparat do dobrego serwisu foto w swoim mieście, nie musi być canon. Ja mam swój ulubiony w Gdyni.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Zepsuty obiektyw?

    po prostu oddaj na czyszczenie matrycy do jakiegokolwiek serwisu każdy jeden powinien sobie poradzić
    SONY

  4. #14

    Domyślnie Odp: Zepsuty obiektyw?

    Niestety jeszcze przez tydzień jestem w UK. Ale po powrocie na pewno takiego poszukam! Dziękuję wszystkim za pomoc

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zepsuty obiektyw?

    To może na miejscu znajdziesz sensowny serwis, który wyczyści matrycę na poczekaniu? Robienie przez tydzień zdjęć z witrażem może być denerwujące.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Zepsuty obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    To może na miejscu znajdziesz sensowny serwis, który wyczyści matrycę na poczekaniu?
    W dodatku wcale nie jest powiedziane, że w Polsce zrobią Ci to taniej...
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Zepsuty obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    W dodatku wcale nie jest powiedziane, że w Polsce zrobią Ci to taniej...
    i lepiej
    SONY

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zepsuty obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez waioeht Zobacz posta
    zauważyłam, że na zdjęciach widnieje, jakby, ślad pęknięcia (?)
    Doszliśmy już do tego, że to jest na matrycy. Pozostaje jeszcze pytanie, czy "od zewnątrz" czy "od środka". To co się popularnie nazywa "czyszczenie matrycy" to tak naprawdę jest czyszczenie "szkiełka" przed samą matrycą, jeśli to jest od zewnątrz, na tym "szkiełku", to serwis powinien sobie poradzić. Gorzej, jak to jest jakieś "życie wewnętrzne", np. pleśń pomiędzy tym "szkiełkiem" a matrycą. Obawiam się, że w przypadku 1000d wymiana czegokolwiek może być nieopłacalna, ale powtórzę za kolegami, poszukaj w swojej obecnej okolicy jakiegoś serwisu. Nawet jeśli nie zechcą zrobić, to mogą powiedzieć coś więcej niż my na podstawie samych zdjęć.
    Jeśli to grzyb, na 100% jest nie tylko na matrycy, ale i w innych miejscach aparatu, i może być tylko kwestią czasu, kiedy znowu się pojawi, chyba, że się go "wybije z korzeniami" (tzn. z zarodnikami, o ile coś pamiętam z biologii), słyszałem chyba o "ozonowaniu" (tak jak w samochodach z klimą).
    I jeszcze jedno, ustawianie przysłony na wartość "32" (drugie zdjęcie) nie ma zbyt dużego sensu, oprócz testowania ile śmieci jest na matrycy. Nawet, jak zrobił to aparat "sam z siebie", dobierając odpowiednią wartość przysłony do ustawionego przez fotografa czasu (i czułości).

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Zepsuty obiektyw?

    A jak ty te matryce czyscilas? Bo ta pajeczyna przywodzi na mysl skutki uzycia np. acetonu do jej umycia , chociaz nie posadzam cie o taka beztroske. O wymianie matrycy zapomnij - jest drozsza od calego aparatu i bez sensu jest reanimacja trupa takiej klasy - kupisz sobie lepszy i bedzecie sie bawic w fotografow - polprofesjonalistow...

    --- Kolejny post ---

    Jak sie dobrze przyjrzec, to te rysy sprawiaja wrazenie ruchomych, wiec najprawdopodobniej zassalas do wnetrza jakiegos dmuchawca, albo cos podobnego . Wlacz czyszczenie manualne i przedmuchaj komore lustra , moze byc, ze da sie usunac...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •