Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Poznań
    Posty
    5

    Domyślnie Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    Witajcie,

    W ostatnim czasie zacząłem obserwować jakby spore szumy w moim Canonie 7D. Mam go od nowości, czyli od 2011 r. Ma przebiegu jakieś 73 tys klatek (nie był katowany kręceniem wideo) i w sumie sprawuje się dobrze, poza tym małym ale wkurzającym detalem. Zauważam spore szumy nawet na niskich ISO, włącznie ze 100. Elementy nieostre to istna kaszka. Czy to już znak, że czas go zamienić na nowszy model, czy coś jeszcze da się z nim zrobić? Mam takie deja vu, że kiedyś tego nie było (albo było tylko mniej intensywne) dlatego wrzucam do porównania:

    Pierwsze zdjęcie jest z 2012 r. ISO100
    http://imgur.com/Xerxxn5

    Kolejne z 2016 też przy ISO100
    http://imgur.com/MeEXnHs

    Oba to zrzuty ekranu z RAW-a, bez obróbki, takiego prosto z puszki, powiększone do 100%.

    Proszę o jakąś poradę.
    Ostatnio edytowane przez matjaw ; 12-09-2016 o 21:59

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    norma
    SONY

  3. #3
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    Mam dziwne wrażenie, że nawet 450D daje mniej szumny obrazek, tutaj redukcja szumu, szczególnie kolorowego powinna trochę pomóc.

    Zresztą matryce 18Mpix raczej w Cwanonie nie wymiatały.
    Ostatnio edytowane przez asdf ; 12-09-2016 o 22:21
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Poznań
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    Cytat Zamieszczone przez asdf Zobacz posta
    Mam dziwne wrażenie, że nawet 450D daje mniej szumny obrazek, tutaj redukcja szumu, szczególnie kolorowego powinna trochę pomóc.

    Zresztą matryce 18Mpix raczej w Cwanonie nie wymiatały.
    Mam dokładnie to samo wrażenie. Przed 7-mka miałem 450-tke i wydaje mi się, że ma lepszy obrazek.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    szkoda ze to body miało taki ciężko strawny obrazek, obsługa i samo działanie z nim to pamętam była przyjemność.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    canonowe cropy szumią 350D mało szumiał potem już było tylko gorzej - tylko nie proszę nie pisać o przeskalowaniu i tym podobnych popierdułkach - mnie interesował tylko goły szum na iso 100 i ten na 15 i 18 mpikselowych matrycach był tragiczny
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    canonowe cropy szumią 350D mało szumiał potem już było tylko gorzej ...
    30D mniej szumi niż 350-tka .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    Cytat Zamieszczone przez matjaw Zobacz posta
    W ostatnim czasie zacząłem obserwować jakby spore szumy w moim Canonie 7D. Mam go od nowości, czyli od 2011 r. Ma przebiegu jakieś 73 tys klatek (nie był katowany kręceniem wideo) i w sumie sprawuje się dobrze, poza tym małym ale wkurzającym detalem. Zauważam spore szumy nawet na niskich ISO, włącznie ze 100.
    Proszę o jakąś poradę.
    Nie rozumiem Twojego wpisu. To znaczy, że wcześniej nie szumiał? Canony (cropy) szumią i trzeba to zaakceptować albo zmienić system. 7 mk II też szumi. Te aparaty kupuje się w konkretnym celu ze świadomością wad i zalet i tyle. Być może większy szum na Twoich zdjęciach spowodowany jest warunkami zrobienia zdjęcia (wysoka temp). Nie sądzę aby matryca dawała znacząco większy szum "z biegiem czasu". Na forach przyrodniczych radzą aby zdjęcia lekko prześwietlać, a potem korygować RAW. W obu wersjach każde wyciąganie daje znacząco większy szum. Nie chcesz widzieć szumu to czeka Cię FF i tyle. Gdybym miał coś dłuższego niż 400 kupiłbym 5D III, ale się nie zanosi, więc siedzę na 7 mkII i kombinuję. Nie wiem co fotografujesz ale widziałem ogrom cudownych przyrodniczych zdjęć zrobionych Twoim aparatem nawet na ISO 1600. Gdybyś miał podobne zdjęcia z pierwszego roku użytkowania i teraz to można pokusić się o porównania.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Poznań
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    Cytat Zamieszczone przez niki68 Zobacz posta
    Nie rozumiem Twojego wpisu. To znaczy, że wcześniej nie szumiał? Canony (cropy) szumią i trzeba to zaakceptować albo zmienić system. 7 mk II też szumi. Te aparaty kupuje się w konkretnym celu ze świadomością wad i zalet i tyle. Być może większy szum na Twoich zdjęciach spowodowany jest warunkami zrobienia zdjęcia (wysoka temp). Nie sądzę aby matryca dawała znacząco większy szum "z biegiem czasu". Na forach przyrodniczych radzą aby zdjęcia lekko prześwietlać, a potem korygować RAW. W obu wersjach każde wyciąganie daje znacząco większy szum. Nie chcesz widzieć szumu to czeka Cię FF i tyle. Gdybym miał coś dłuższego niż 400 kupiłbym 5D III, ale się nie zanosi, więc siedzę na 7 mkII i kombinuję. Nie wiem co fotografujesz ale widziałem ogrom cudownych przyrodniczych zdjęć zrobionych Twoim aparatem nawet na ISO 1600. Gdybyś miał podobne zdjęcia z pierwszego roku użytkowania i teraz to można pokusić się o porównania.
    Pozdrawiam
    Mam wrażenie, że wcześniej szumiał mniej, albo ten szum był mniej rzucający się w oczy. Chyba, że to moje subiektywne odczucie, gdy przez 4 lata jestem już bardziej świadomy i teraz zaczęło mnie to wkurzać. Głównie fotografuję motoryzacje, rigshoty, eventy. No właśnie chyba nadszedł ten moment przesiadki na FF.

    Na któryś warsztatach organizowanych przez Proclub, podpytałem się trochę i niby jest jakaś opcja na kalibrację szumów matrycy i że niby oni z Żytniej to robią, i że niby to pomaga. Ale internet trochę milczy na ten temat.

  10. #10
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    44
    Posty
    855

    Domyślnie Odp: Canon 7D - wysokie szumy nawet na niskim ISO

    A nie włączyłeś lub zmieniłeś poziomu optymalizatora jasności? Podobno może zwiększać szumy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •