Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

  1. #61
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    ok, przyszedł czas "zagłady" , dwie lampy Newell 600ex-rt, jedna Canon 430, sterownik Newell st-ex-rt oraz kabel OC-E3 (zamiennik), czy to może zadziałać?? kabel podłączony do aparatu (50D, 1ds3), na końcu kabla Canon 430, na stopce kabla sterownik (master dla 2 lamp 600ex-rt). Teraz najważniejsze, lampy wyzwalane radiowo raz palą raz nie , co może być przyczyną??

  2. #62
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez TomKap Zobacz posta
    ok, przyszedł czas "zagłady" , dwie lampy Newell 600ex-rt, jedna Canon 430, sterownik Newell st-ex-rt oraz kabel OC-E3 (zamiennik), czy to może zadziałać?? kabel podłączony do aparatu (50D, 1ds3), na końcu kabla Canon 430, na stopce kabla sterownik (master dla 2 lamp 600ex-rt). Teraz najważniejsze, lampy wyzwalane radiowo raz palą raz nie , co może być przyczyną??
    Jeszcze raz, może rysunek jakiś ?
    Sterownik chyba ma być na sankach aparatu a nie na kablu.

  3. #63
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    w sanki aparatu wpięty jest kabel, a w niego sterownik, na końcu kabla jest Canon i to ustrojstwo raz działa raz nie, co robię źle?? Chcę aby działały wszystkie trzy lampy

  4. #64
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez TomKap Zobacz posta
    w sanki aparatu wpięty jest kabel, a w niego sterownik, na końcu kabla jest Canon i to ustrojstwo raz działa raz nie, co robię źle?? Chcę aby działały wszystkie trzy lampy

    no źle podchodzisz do tematu, kabel OC-E3 jest tylko "przedłużeniem" stopki ... olej go. (chyba że robisz 1 lampą w ręce na kablu )

    Sterownik na aparat, dwa newelle - podstawowy setup, wyzwolenie canona zrobisz po podpięciu np. do kostki z fotocelą
    Dla 420EX działa tylko na raz , po błysku trzeba wyłączyć lampę i włączyć albo o niej zapomnieć.
    a np. dla takiej konfiguracji kostki z fotocelą i 620EX nie było tego problemu. Dalej nie drążyłem.

    Trenowałem to w podobnym układzie i tak się zachowywało, są też kostki z gniazdem synchro, ale czy to wyzwoli canona z lampy newell nie wiem.

  5. #65
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Mam pytanie:

    Posiadam nadajnik YN-E3-RT i gdy ustawię lampę Newella o której mowa w tym temacie w tryb Slave oraz ustawie odpowiedni kanał - o dziwo nadajnik od YongNuo ją wyzwala... Ale Newell wtedy cały czas błyska wspomagaczem AF... Co ona informuje w taki sposób że jest w trybie slave ? Trochę bez sensu bo chyba szkoda baterii...

    Można to jakoś wyłączyć ? Czy po prostu ona nie do końca gada z YongNuo i dlatego tak się dzieje ?
    Ostatnio edytowane przez takpoprostu ; 16-08-2017 o 22:37
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    czy ktos podpinał tego newella pod 5d4? jak ze wspomaganiem af?
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  7. #67
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Nie działa. Jedyne lampy z działającym doświetleniem to YN 600EXRT II oraz Stroboss 36c. Przynajmniej z tych wszystkich, które miałem okazję podpiąć.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #68
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie działa. Jedyne lampy z działającym doświetleniem to YN 600EXRT II oraz Stroboss 36c. Przynajmniej z tych wszystkich, które miałem okazję podpiąć.
    to szkoda, bo po lekturze Twojej recenzji skłaniałem sie raczej do newella (wykonanie, filtry) a nie yo,
    wprawdzie nie zakładam żeby "chodziła" z 5d4 (raczej z siódemkami) ale jak juz cos kupuje to chcę zeby było w pełni funkcjonalne/kompatybilne z całym sprzetem jaki posiadam...
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •