Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Wątek: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

  1. #11

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad zakupem kilku lamp radiowych. Dotychczas myslalem o YN ale po Twojej recenzji bede musial przeanalizowac tez Newell. Byloby super jakbys mial mozliwosc bezposredniego porownania do lampy Canona. Ciekawe na ile Newell wolniej sie laduje i jak wyglada wspolpraca z yn-e3-rt.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ciekawe jak wyglada w srodku. Jesli to klon 1:1, nie byloby sensu przeplacac.

    Sam ostatnio zwatpilem po otwarciu st-e3-rt (ktory zaliczyl glebe). Widzac w srodku mala plytke, bez jakiejs zaawansowanej technologii. Sam zadalem sobie pytanie na co wydalem 250 funtow, bo tyle kosztowal w/w trigger.

    Na koniec koncow kupilem kolejny egzemplarz, ale kilka razy po glowie przelecialo mi yn.
    Rozkręconego Canona nie znalazłem, ale "zamienniki" wyraźnie się między sobą różnią.
    A Teardown of Affordable Speedlights to See the Build Quality
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  3. #13

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Pisałem już wcześniej o tym problemie odnośnie wypadających gumowych zaślepek w Yongnuo i wcale nie jest to taki banał. Skoro NEWELL zrobił też taką podróbkę co Yongnuo to warto zwrócić na to uwagę. Dodam nawet, że jest to wystarczający powód do zwrotu lampy. Jeśli w ciągu całego dnia zlecenia trzeba je zamykać jakieś kilkadziesiąt razy na godzinę to skupiasz się na tym a nie na pracy. Przychodzi wtedy pomysł by to urwać Możecie się śmiać ale taka prawda.
    Co do pracy z lampą Yongnuo to innych problemów nie stwierdziłem. Z opisu wynika że u NEWELL powinno być trochę lepiej... Aczkolwiek bursztynowy wyświetlacz jest ładniejszy :P Mogę dodać że dioda podczerwieni w Yongnuo działa bardzo sprawnie w trudnych warunkach (jest ona inna niż w Canonie czy też Voeloon). Jeśli napisze, że aparat dzięki temu dobrze współpracuje z lamą to nie będzie kłamstwo. Jak jest u NEWELL i Voeloon?
    Co do plastików to nie jest to, to samo co u Canona ale co się spodziewać po tej cenie... No i jeszcze jedno: zastanawia mnie kiedy "wyrobi się" obracanie palnika? Obracanie palnika jest na zasadzie przeskakiwania ząbka o ząbek bez dodatkowej blokady... mam duże wrażenie że po roku używania tej lampy przy normalnych zleceniach może to się wyrobić.
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    A jak działa wspomaganie AF w tej lampie? AF się nie gubi w trudnych warunkach oświetleniowych? N\

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Wspomnaganie AF czerwoną diodą jest dość szerokim i w miarę jasnym polem, działa po ciemku dość sprawnie.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    W instrukcji pl oznaczone jest gniazdo na górze okrągłe jako USB a w ang jako remote release terminal To w sumie co to jest ? Niestety mydelniczka od lampy błyskowej YN565EX nie pasuje, jest za mała. Czyli dodatki nakładane na lampę pewnie też nie pasują

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    No jest jack do wyzwalania. Nie ma gniazda USB. Mydelniczka od 565 niby czemu miałaby pasować ? Pasują te od 600EX-RT.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Szkoda. Zmyliło mnie to, że mam kabel usb 2.0 z jednej strony a z drugiej jack (służy do podłączenia urządzenia nie fotograficznego do komputera i wymiany informacji) Ale nie będę sprawdzał czy to działa zatem. A zoom można ustawić na 200 mm nie kończy się na 105 mm.

  9. #19
    Coś już napisał Awatar workinger
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Sierpc
    Wiek
    36
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Skoro to Chiński produkt, dlaczego nie można go poszukać na Ebayu lub Aliexpress? Czy jest szansa by kupić go ze wschodu ? Jeżeli tak to może ktoś wie gdzie...
    CO ZA LUDZIE !!!
    5DII / 5D / S 14 / 24L / 50 1.4 / 24-70 L / 85 1,8

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] Lampa NEWELL 600EX-RT

    Obawiam się, że to może być tylko produkt wykonany na zamówienie polskiego dystrybutora i występuje w Chinach pod inną nazwą lub wcale. Mam w domu 3 różne chińskie podróbki 600EX-RT i każda jest inaczej wykonana.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •