Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

  1. #1
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Angry Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    W pierwszych słowach krótka historia mojej współpracy z Canonem. Użytkuję sprzęt tej firmy od 1995 roku, więc kawałek czasu.
    Od analogowego EOS 5 poprzez większość modeli cyfrowych włączając w to 3 modele serii 1D, MKIII, MKIV i Dx.
    Po co cały ten tekst? Ano nigdy nie musiałem udać się z żadną z puszek do serwisu aż do modelu 1Dx.
    Na gwarancji padła migawka po 200tyś klapnięć i rozszczelnił się moduł matrycy który też musiał zostać wymieniony.
    Gdzie tu problem ktoś powie? Wszystko przecież Ok, wymienione i to na gwarancji. No właśnie, wszystko było Ok do momentu
    gdy nie padła wymieniona wcześniej na gwarancji kolejna migawka, serwis odmówił jej wymiany w ramach gwarancji(padła po 190tyś klapnięć)
    gdyż stwierdził, że już raz wymieniona tejże nie podlega. Ok mówię, ale jak to wygląda w świetle gwarancji na migawkę
    400tyś klapnięć którą ponoć ten model jest objęty? (łącznie dwie niby nowe migawki nie przekroczyły tej wartości)Pan technik stwierdził,
    że jest tylko technikiem i na to mi nie odpowie bo się na tym normalnie nie zna. Napisałem do Canon Polska zapytanie i od tygodnia głucha
    cisza. Konkluzja jest taka, że chcą ode mnie Panowie z Żytniej 1200 zł za wymianę migawki. Piszę te słowa ot tak informacyjnie dla tych
    co wierzą w gwarancje, serwisy i super wytrzymały sprzęt.

    pzdr

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    technik technikiem ale masz jakis dokument gwarancyjny na ktorym powinno jak byk stac co serwis pokrywa w przypadku tego modelu. i sobie gosc moze twierdzic co chce ale jak w gwarancji jest czarno na bialym, ze przysluguje za darmo, to przysluguje
    www albo tez flickr

  3. #3
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Współczuję. Ta firma często pokazuje, że nie ma klasy. A tak z innej beczki - nigdy nie udało mi się ustalić dlaczego działając w UE dają tylko 12m-cy gwarancji. Jest to jedyna taka znana mi firma...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 279

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    tydzień to niedługo
    daj im szanse
    i napisz jeszcze raz bo może zgubili
    najlepiej na fanpage na fejsie
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 06-09-2016 o 15:29
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez sfw Zobacz posta
    Gdzie tu problem ktoś powie? Wszystko przecież Ok, wymienione i to na gwarancji. No właśnie, wszystko było Ok do momentu
    gdy nie padła wymieniona wcześniej na gwarancji kolejna migawka, serwis odmówił jej wymiany w ramach gwarancji(padła po 190tyś klapnięć)
    gdyż stwierdził, że już raz wymieniona tejże nie podlega. Ok mówię, ale jak to wygląda w świetle gwarancji na migawkę
    400tyś klapnięć którą ponoć ten model jest objęty? (łącznie dwie niby nowe migawki nie przekroczyły tej wartości)Pan technik stwierdził,
    że jest tylko technikiem i na to mi nie odpowie bo się na tym normalnie nie zna. Napisałem do Canon Polska zapytanie i od tygodnia głucha
    cisza.
    Po wymianie migawki dostałeś na pewno jakiś dokument gdzie powinna być informacja jaką gwarancję tobie udzielają na ową usługę. Jaki termin gwarancji jest tam uwzględniony?
    Cytat Zamieszczone przez sfw Zobacz posta
    400tyś klapnięć którą ponoć ten model jest objęty? (łącznie dwie niby nowe migawki nie przekroczyły tej wartości)
    Masz jakieś konkretne info od producenta na ten temat?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    To jest nieporozumienie. Nigdzie Canon nie GWARANTUJE konkretnego przebiegu migawki. Wymienia jedynie w OKRESIE gwarancji, a nie na podstawie przebiegu. To czy wymieni po gwarancji, to już kwestia dobrej woli.

  7. #7
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Dobra wola nie ma tutaj nic do rzeczy, producent gwarantuje niezawodność migawki bez limitu czasowego na 400 tyś cykli. Moja pierwsza padła po 2,5 roku od zakupu. Info z serwisu na Żytniej w trakcie wymiany. Jednak nie dają żadnej gwarancji na kolejną! Może paść dzień po wymianie i bul kliencie za nową. Najfajniejsze jest to, że nie wiesz czy włożyli nową czy zregenerowali starą! Nie ma na to żadnych dokumentów, jedynie ślad w systemie serwisowym, że była wymiana, cokolwiek to znaczy.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez sfw Zobacz posta
    producent gwarantuje niezawodność migawki bez limitu czasowego na 400 tyś cykli. Moja pierwsza padła po 2,5 roku od zakupu.
    No i wymienili gratis pomimo tego, że roczny okres gwarancji już minął.
    Cytat Zamieszczone przez sfw Zobacz posta
    Jednak nie dają żadnej gwarancji na kolejną!
    Jeszcze raz zapytam. Co napisali w kwestii gwarancji po wymianie. Określili okres gwarancji na usługę?

  9. #9
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Naprawdę Canon? Szkoda gadać!

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    No i wymienili gratis pomimo tego, że roczny okres gwarancji już minął.


    Jeszcze raz zapytam. Co napisali w kwestii gwarancji po wymianie. Określili okres gwarancji na usługę?
    Bo nie ma rocznego okresu gwarancji na migawkę tylko przebieg (informacja z ust Pani przyjmującej sprzęt w serwisie), więc łaski żadnej nie robili. Napisałem powyżej, że nie dostajesz do ręki żadnych dokumentów po naprawie, nic.

  10. #10

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •