Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73

Wątek: nowy TAMRON 28-75 F2.8, alternatywa dla drogich szkieł?

  1. #1
    Nixi
    Guest

    Domyślnie nowy TAMRON 28-75 F2.8, alternatywa dla drogich szkieł?

    Co powiecie na ten obiektyw, jest niby b.dobry za przystępną cene...( USA 300 dolarów)
    http://www.tamron.com/special_di/di_slide1_spec.htm

    Czy to jest alternatywa dla szkieł Canona?
    Nixi

  2. #2
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Jesli chodzi o obiektywy marek niezaleznych to obecnie nie ma na rynku nic lepszego... zas oferta Canonowskiej optyki wysiada.. dopiero L'ki ktore sa parokrotnie drozsze maja lepsza jakosc.

    Zreszta.. Vitez ma.. niech sie podzieli wrazeniami



    PS. ja polecam forum Canona na www.dpreview.com ... znajdzesz tam duzo zdjec z tego.. tylko poszukaj

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    Zreszta.. Vitez ma.. niech sie podzieli wrazeniami
    Bardzo, bardzo, bardzo polecam 8)
    I nie tylko ja.
    Kilku cenionych, znanych na calym swiecie zagranicznych recenzentow rowniez bardzo chwali ten obiektyw. Dodatkowo wygral on niedawno w rankingu duzego niemieckiego i ogolnoswiatowego czasopisma fotograficznego.
    Jego jakosc i skutecznosc oceniana jest w granicy Canonowskich eLek z tego samego zakresu ogniskowych, ale cene ma dwukrotnie (?) nizsza.
    Same zalety... wad chyba brak - ma swietna jakosc rowniez na pelnym otworze.

    Podsumowujac - brac, nie pytac 8)

    Zdjecia glownie z tego obiektywu (niestety pomniejszane wiec ostrosc taka sobie a nie bawilem sie w wyostrzanie, moge oryginaly podeslac): http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/pokaz-pzf-3

    No i moja ulubiona pokazowka jego mozliwosci jesli chodzi o GO (figurka ma ok 10cm wysokosci...) :
    http://vitez.ceron.pl/galerie/10D/ro...es/gollum3.jpg

    A tak w ogole to wcale nie jest to taki nowy obiektyw... wypuszczony na rynek chyba we wrzesniu zeszlego roku.

  4. #4
    Azazel
    Guest

    Domyślnie Tokina

    Polecam Tokine ATX - 28-70 Pro SV 2.8 - niezawodna doskonała optycznie.

  5. #5
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Testy Tokin wypadaja troche blado... gozej niz Sigmy..

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    Testy Tokin wypadaja troche blado... gozej niz Sigmy..
    A Sigmy gorzej niz Tamrona...

  7. #7
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Tak.. ale dodaj ze gozej niz ten jeden Tamron... no.. jeszcze 90/2.8 Macro wypada lepiej niz Sigma.. cala reszta Tamronow wypada gozej.


    PS. Ja oddaje mojego 17-35... utwierdzil mnie w przekonaniu o Tamronowym wykonaniu obiektywow.. a "szybkosc" AF powala...

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    45
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    Tak.. ale dodaj ze gozej niz ten jeden Tamron... no.. jeszcze 90/2.8 Macro wypada lepiej niz Sigma.. cala reszta Tamronow wypada gozej.


    PS. Ja oddaje mojego 17-35... utwierdzil mnie w przekonaniu o Tamronowym wykonaniu obiektywow.. a "szybkosc" AF powala...
    To znaczy, że generalnie Sigma jest lepsza od Tamrona, no pomijając 28-75 f/2.8 XR Di, zgadza się?
    Czyli do szerokiego kąta lepiej wziąć EF 17-40 f/4L, lub jakąś Sigmę 15-30mm f/3.5-4.5 EX DG DF; 17-35mm f/2.8-4 EX DG HSM; 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG HSM...(szukając oczywiście w cenowo równych, bo zawsze zostaje EF 16-35 f/2.8L :wink: )?
    [fotolog] faj3r.blogspot.com
    [galeria] www.tgf.art.pl
    ----
    EOS 40D | EF 17-40 f/4L | EF 50 f/1.4 | EF 70-200 f/4L | 430ex II | Manfrotto 055ProB + 141RC

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    PS. Ja oddaje mojego 17-35... utwierdzil mnie w przekonaniu o Tamronowym wykonaniu obiektywow.. a "szybkosc" AF powala...
    Wez w koncu potestuj sobie tego co ja mam Tamrona i przestaniesz psioczyc na "Tamrownowe wykonanie obiektywow" oraz AF :P

    A ja do szerokiego kata zostawie sobie Canon EF-S 18-55. Jakosc i wykonanie nie powala ale nie stac mnie na nic lepszego przez najblizsze pare miesiecy - plecak, statyw, grip i databank wyzej od szerokiego kata sie plasuja a ten Canonowy jest znosny do ostatecznego wykorzystania gdy jest potrzeba.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    45
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Wez w koncu potestuj sobie tego co ja mam Tamrona i przestaniesz psioczyc na "Tamrownowe wykonanie obiektywow" oraz AF :P
    Czytam sobie od kilku dni sporo na sieci o tym twoim Tamronie i faktycznie, zarówno w porównaniu do EF 24-70 f/2.8L, jak i do porównywalnych Nikkorów wypada bardzo dobrze - porównywalnie Dorwałem też gdzieś porównanie z EF 50 f/1.8 i wypadł ostrzej z odległości 100m ...

    brzmi zachęcająco :wink:

    Z wad, które gdzieś dostrzegłem, to było ostrzeżenie, że niektóre są felernie zrobione i polecają kupować blisko miejsca zamieszkania, testować i jak coś to dawać od razu do wymiany...
    [fotolog] faj3r.blogspot.com
    [galeria] www.tgf.art.pl
    ----
    EOS 40D | EF 17-40 f/4L | EF 50 f/1.4 | EF 70-200 f/4L | 430ex II | Manfrotto 055ProB + 141RC

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •