Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Canon 750d + 18-55 kit

  1. #1

    Domyślnie Canon 750d + 18-55 kit

    Witam

    Chciałbym kupić Canona 750d z obiektywem kitowym 18-55 z ogłoszenia na olx tutaj link Aparat Canon EOS 750 D 18-55 mm Toruń • OLX.pl i mam pytanie czy warto kupić bo cena jest dosyć niska za aparat i obiektyw razem. Dowiedziałem się ,że lustrzanka jest nieużywana, ale jest z Anglii i nie ma żadnego dowodu zakupu a co za tym idzie gwarancji. Sprzedający powiedział mi, że mogę przyjechać i sprawdzić czy wszystko jest ok. Co o tym sądzicie kupić czy nie?

    z góry przepraszam jeśli źle założyłem wątek, jeszcze nie ogarniam jak z tego forum korzystać.
    Ostatnio edytowane przez kw648es ; 05-09-2016 o 19:18

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon 750d + 18-55 kit

    Zycie to jedno wielkie ryzyko Moze byc ze aparat jest zupelnie ok a moze sie zdarzyc, ze cos jest nie tak i wyjdzie z czasem. Jest sporo do sprawdzenia w takim sprzecie. Czasem warto dolozyc pare stowek i miec zupelny spokoj i gwarancje.
    Zeby cos wiecej wiedziec musisz sprawdzic conajmniej AFa fazowego, AFa LV, matryce (hot/dead pixele, brudki, ryski). Czystosc lustra, matowki, wizjera. Wyswietlacz dotykowy - uszkodzenia mechaniczne, czy wszedzie dziala dotyk. Slady uderzen na obudowie, dzialanie wszystkich przyciskow... Co do obiektwu - slady uszkodzen mechanicznych, czystosc soczewek - zewnetrznych ale i tez pod swiatlo. Dzialanie AFa (czy plynne, bez zgrzytow), dziala pierscienia ogniskowej (czy plynnie). Czy dziala stabilizacja... A i pytanie dlaczego nie ma do niego "papierow"? Moze sie zdarzyc ze to sprzet kradziony... "spadl z ciezarowki"
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 750d + 18-55 kit

    Dzięki za szybką odpowiedź Pomyślałem, żeby zapytać gościa czy pozwoli mi sprawdzić nr seryjny na jednej z tych stron do skradzionego sprzętu. Jeżeli się zgodzi to też może znaczyć, że nie ma nic do ukrycia no nie? Oczywiście będę miał w pamięci taki to co napisałeś.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •