Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: laptop do zdjec

  1. #41

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Ja bym brał tańszego laptopa ze średnią matrycą i monitor z kalibratorem do 3000 zł.
    Nawet jeśli kupisz laptopa z dobrą matrycą do fotografii, to będzie to wydatek 6-10k, a i tak nie ma zbytnio podejścia do takiego monitrka za 2500-3000 zł.

    No chyba, że Maca z drugiej ręki z niewypaloną retiną - na początek ujdzie. Problem z windowsem jest taki, że kalibracja kolorów na tym to jest koszmar, zwłaszcza jak korzystasz z optimusa i laptop przełącza się między Intelem, a Nvidią.

  2. #42

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Polecam macbooka pro- najlepsze matryce i jest bardzo poręczny do wszystkiego. Opinia półamatora

  3. #43
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    44
    Posty
    855

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    @up. Ryzykowna taktyka to kupowanie właśnie maca, szczególnie z Retiną. Widziałem Retinę, byłem zachwycony jakością i barwami i chętnie bym kiedyś w przyszłości kupił ale znam fotoreportera który przygotowywał zdjęcia dla agencji na Retinie i po jednej z sesji dostał ochrzan za brak ostrości. Zdziwił się bo u niego było ostro. Po porównaniu monitor w monitor okazało się, że Retina wyostrzyła nieostrą fotkę.

    Nie twierdzę, że zawsze i na każdym modelu tak jest ale przy zakupie wolałbym porównać jak wyglądają zdjęcia na macku z jakimś laptopem z matrycą IPS. Sam pracuję regularnie i intensywnie na Lenovo X230 z i5, który ma fajną matrycę z jedną wadą. Wadą jest zaledwie rozdzielczość HD, zamiast fullHD. Dla kogoś wadą może być też rozmiar 12,5 cala, ja potrzebuję mobilnego sprzętu więc daje radę.

    Abstrahując. Sytuacja jest nieco podobna do ekranów w Canonach 40D i 7D. Patrząc na zdjęcie w 40D wydawało się, że dużo zdjęć jest nieostrych gdy tymczasem były dobre. W 7D odwrotnie, zdjęcia na ekranie były wyostrzane, a na kompie było już gorzej z ostrością.

  4. #44
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Macbook Pro 13'' 2013/2014 + retina + monitor graficzny w tej cenie się zmieścisz.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •