Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: laptop do zdjec

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Skoro chcesz wydać 4-5 tys. nie widzę lepszego rozwiązania niż Macbook z Retiną. Zyskasz jeden z najlepszych wyświetlaczy do zdjęć i przede wszystkim porządny i wydajny system operacyjny.
    Nowy z retiną? Nie w tej cenie...
    / Canon /

  2. #12
    Bywalec Awatar macgaw
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Piła
    Posty
    115

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    kupilem jakis czas temu macbooka z retina ze starsza konfiguracja, co prawda 8300 ale jestem zadowolony (i7, 16gb ram i dysk ssd), smialo moge polecic, jednak do wiekszych prac siadam do macmini i eizo , co wielkosc to wielkosc
    6D, Sigma 24 mm f/1.4 Art, Canon 100 mm f/2.8 IS USML, Canon 70-200 f/2.8 IS II

  3. #13

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Sam mialem taki problem niedawno - potrzebny mi byl laptop do prac w terenie - patrzylem na Macbooki Pro, ale ostatecznie kupilem Dell'a XPS 15 z i7/16GB RAM/512GB SSD i matową matrycą FHD - świetnie się na nim pracuje, poza tym jest troche mniejszy i lżejszy niż normalne lapy 15" (brak ramki wokół ekranu). Dodatkowo można też dokupić zewnetrzna baterie do podładowania laptopa, gdy nie ma dostepu do sieci.

  4. #14

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Odkopię trochę.
    Szukam laptopa. Tak jak w tytule - do zdjęć (Lightroom), ale też do montażu w Premiere Elements. Nie robię tego zawodowo, nie mogę więc wydać na to miliona dolarów. Na tapecie są zatem komputery używane. Budżet do 3000zł.
    Wymyśliłem, że ma mieć procesor i7, 16GB RAM-u, dysk SSD >200GB, lepszą niż zintegrowana kartę graficzną i jakąś dobrą matrycę - co chyba najważniejsze. No i tu jest właśnie problem. Już byłem zdecydowany na Della m4700, ale zacząłem czytać o matrycach i oczywiście mam wątpliwości. Czy nie lepiej coś z HP EliteBook (8760w, 8770w), a może Lenovo w520? A może Zbook?
    Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć na co warto zwrócić uwagę?

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 530

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    8760w jest ok ale na matryce trzeba uważać bo są bardzo delikatne i często maja wady od poczatku - chodzi o wgnecenia, które objawiają się jako plamy na białym tle (trzeba sprawdzać podczas zakupu). Dodatkowo firegl w nich maja 10bit lut wiec można probowac kalibrowac.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 26-03-2017 o 09:41

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2017
    Miasto
    Chodziez
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Podpinam sie pod watek,poniewaz sam pilnie potrzebuje kupic lapka do zdjec.Zaproponowano mi Lenowo 700-17ISK (80RV007XPB)lub HP Pavilion 15-cc502nw.Co radzicie.Prosze o pilna odpowiedz.

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Jeżeli używasz Lightroom'a to potrzebujesz wydajnego procesora, dużo pamięci RAM i szybkiego dysku.
    Weź Lenovo, ma wydajniejszy procesor, ma wolny wlot na kolejną kość pamięci RAM, dokup od razu kolejne 8GB jak budżet pozwala, po czasie wymień dysk na SSD.
    Canon -> Fuji

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 455

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Lapki z prockiem z końcówką U są dziadowskie i dużo wolniejsze od tych bez U. Moja kobieta ostatnio kupiła sobie Della jakiegoś tam za 3k z haczykiem. Parametry standard+ sklepowy. LR hula aż miło. Matryca tragedia. W10 - za te wszystkie spowalniacze, bajery i updaty, powinni płonąć w piekle.
    Z perspektywy czasu plujemy sobie w brodę, że nie wzięliśmy podstawowego macbooka.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 057

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Ja kiedyś też stałem przed wyborem i tez o Lenovo 700/Y700 myślałem - miałem wiele lat T60p (laptop obecnej półki cenowej 6-7 tys.).
    Zobaczyłem te siedemsetki na żywo i jakoś słabo to wyglądało po serii T.
    Zaryzykowałem i kupiłem półtora roku temu więc MSI - gamingowy laptop - najniższa półka w MSI seria GL: MSI GL62 i7-6700HQ/16GB/1TB+256SSD M2 GTX960M.
    Wykonanie i chłodzenie dużo lepsze. Masz dwa wiatraki i chłodnice po obu stronach, to tak jak auto z dwoma rurami wydechowymi.
    Możliwość podłączenia dwóch monitorów zew i jeszcze mieć włączony ten od laptopa.
    Normalne gniazdka audio 3,5mm - mikrofon, słuchawki,a w Lenowo Y700/700 zwróć uwagę tam chyba jest coś innego - jedno gniazdo i jeszcze chyba te wąskie.
    Laptop nie jest cichy, jak paczkę rawów wrzucę do obróbki to wentylator wchodzi na obroty. Sterowniki na stronie MSI są do WIN 7 również - więc nie trzeba być skazanym na Win 10. Po półtora roku używania przekonałem się do MSI.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2017
    Miasto
    Chodziez
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: laptop do zdjec

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Ja kiedyś też stałem przed wyborem i tez o Lenovo 700/Y700 myślałem - miałem wiele lat T60p (laptop obecnej półki cenowej 6-7 tys.).
    Zobaczyłem te siedemsetki na żywo i jakoś słabo to wyglądało po serii T.
    Zaryzykowałem i kupiłem półtora roku temu więc MSI - gamingowy laptop - najniższa półka w MSI seria GL: MSI GL62 i7-6700HQ/16GB/1TB+256SSD M2 GTX960M.
    Wykonanie i chłodzenie dużo lepsze. Masz dwa wiatraki i chłodnice po obu stronach, to tak jak auto z dwoma rurami wydechowymi.
    Możliwość podłączenia dwóch monitorów zew i jeszcze mieć włączony ten od laptopa.
    Normalne gniazdka audio 3,5mm - mikrofon, słuchawki,a w Lenowo Y700/700 zwróć uwagę tam chyba jest coś innego - jedno gniazdo i jeszcze chyba te wąskie.
    Laptop nie jest cichy, jak paczkę rawów wrzucę do obróbki to wentylator wchodzi na obroty. Sterowniki na stronie MSI są do WIN 7 również - więc nie trzeba być skazanym na Win 10. Po półtora roku używania przekonałem się do MSI.
    Dzisiaj polecono mi Acer Aspire 15 F5-573G-52M7.Co sadzicie?Czy ten Lenovo lepszy czy moze Acer.Moj prog finansowy oscyluje ok + - 3000zl

    --- Kolejny post ---

    Dzisiaj polecono mi Acera Aspire F 15 F5-573G-52M7.Sam juz nie wiem co wybrac choc budzet oscyluje ok 3000 zl.Czy ten Lenowo jest z tych trzech podanych modeli jest najlepszy.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •