Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez buka111 Zobacz posta
    Tylko czy warto kupić 24 1.4 II L skoro tą samą ogniskową mam w 24-70, rozumiem, że jest jaśniejszy ale czy mimo to warto wydać kilka tysięcy?
    To jest pytanie na które sam musisz sobie odpowiedzieć. Wszystko zależy od twojego stylu pracy. Osobiście mając tego zooma darowałbym sobie 24/1.4

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    no dobra... zapomniałem, że jest jeszcze grupa walących flashem nawet w kościele. No tak, wtedy jasność obiektywu nie ma znaczenia trzeba mieć tylko mocną lampę albo ustawić halogen na parę młodą i księdza.
    Alez ty piszesz glupoty. Ze skrajnosci w skrajnosc. Wiesz ze lampa ma cos takiego jak regulacja mocy i ze mozna tylko lekko doblysnac gdy zajdzie potrzeba.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Wiesz ze lampa ma cos takiego jak regulacja mocy i ze mozna tylko lekko doblysnac gdy zajdzie potrzeba.
    Szczególnie wtedy gdy ksiądz powie, że nie życzy sobie lampy błyskowej podczas ceremonii A zdarza się...

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    tak, ale znacznie jaśniejszą (i bokeh będzie lepsze). Poza tym możesz kupić trzy stałki Canona 24mm Sigmę ART 35mm i Sigme ART 50mm - wszystkie f1.4. Generalnie tak jak napisałem wcześniej zamiast Canona 24-70 II wolałbym zdecydowanie Tamrona 24-70 (miałem oba) i Sigmę 50mm art. Tamron kosztuje ok. 3500 i podobnie Sigma. Wyjdzie więc podobnie co jeden Canon a 50mm art to killer.

    Moim zdaniem jakość stałek w tym wypadku jest znacznie lepsza - szczególnie jasność i bokeh. Jedyny zoom warty uwagi w moim przekonaniu to 70-200 który zastępuję kilka stałek, ale do ślubów jest za wielki i lepiej kupić wspomnianego przez Ciebie 135L. Moim zdaniem mając 135mm L nie będziesz zbyt często sięgał do swojego 85mm .

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Szczególnie wtedy gdy ksiądz powie, że nie życzy sobie lampy błyskowej podczas ceremonii A zdarza się...
    Jak zabroni to zabroni, a jesli nie to mozna gdy zajdzie potrzeba. Delikatne rozswietlenie cieni to nie walenie pelna moca po oczach.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    ale lampa jednak trochę może przeszkadzać. I to nie fotograf jest najważniejszy na uroczystości.

    I ciekawe co autor powie, jak mu powiedzą, że ma być bez flasha ("no to przykro mi, mój sprzęt nie daje rady bez flasha").
    Ostatnio edytowane przez Janeek ; 31-08-2016 o 09:59

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    ale lampa jednak trochę może przeszkadzać. I to nie fotograf jest najważniejszy na uroczystości.

    I ciekawe co autor powie, jak mu powiedzą, że ma być bez flasha ("no to przykro mi, mój sprzęt nie daje rady bez flasha").
    Ja nie powiedzialem blyskac ciagle. Sam czasami delikatnie dopale a mam sprzet ktory daje rade. Po prostu gdy nie ma zakazu a efekt jest lepszy to czemu nie.

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    ale lampa jednak trochę może przeszkadzać. I to nie fotograf jest najważniejszy na uroczystości.

    I ciekawe co autor powie, jak mu powiedzą, że ma być bez flasha ("no to przykro mi, mój sprzęt nie daje rady bez flasha").
    A kogo to obchodzi, to jego biznes.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    no dobra... zapomniałem, że jest jeszcze grupa walących flashem nawet w kościele. No tak, wtedy jasność obiektywu nie ma znaczenia trzeba mieć tylko mocną lampę albo ustawić halogen na parę młodą i księdza.
    no brawo, nie zawiodłem sie...
    nie ma to jak agresja pokrywac brak argumentów...
    zrozum, to jest jak ze swietami(jedni wolna wielkanoc a inni boze narodzenie)i nic na to nieporadzisz
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: 24 1.4 L + 24-70 2.8 L + 135 L - czy to ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    no brawo, nie zawiodłem sie...
    nie ma to jak agresja pokrywac brak argumentów...
    zrozum, to jest jak ze swietami(jedni wolna wielkanoc a inni boze narodzenie)i nic na to nieporadzisz
    agresja? Tombas bez przesady, po prostu źle zinterpretowałeś mój post. To jest tylko wymiana zdań. Ja staram się jak najlepiej doradzić autorowi wątku. I chyba zgodzisz się ze mną, że w przypadku kościoła czy jakiegokolwiek miejsca gdzie flash może byc źle widziany, jasne stałki dają ogromną przewagę nad zoomem. Druga sprawa to bokeh, który robi klimat i ten też w tych stałkach będzie lepszy.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •