Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    17-40 jest za ciemny i widać mydło na rogach pełnej klatki. Generalnie na sali nawet z lampą nie polecam chyba że na 2-3 zdjęcia
    Osobiście nie narzekam. Mydło w rogach mnie nie rusza. Używam głównie na 17mm i w tych warunkach nie zależy mi na małej GO.
    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Na to jest rada - 16-35/4 IS. 90% na weselu nim robię.
    Lepszy słoik bez dwóch zdań, ale jaśniejszy jakoś nie chce być

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Osobiście nie narzekam. Mydło w rogach mnie nie rusza. Używam głównie na 17mm i w tych warunkach nie zależy mi na małej GO.
    17-40 to nie tylko mydełko na brzegu ale i gorszy kontrast - szczególnie na dłuższym końcu. 16-35 jest tylko od niego gorszy powyżej 35mm
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    17-40 to nie tylko mydełko na brzegu ale i gorszy kontrast - szczególnie na dłuższym końcu. 16-35 jest tylko od niego gorszy powyżej 35mm
    My tu mówimy o kotletach. Zabawa, szał na parkiecie, ,lampa i te sprawy. Często i gęsto 17mm. Myślisz, że potem ktoś zwraca uwagę na takie sprawy jak mydło w rogach czy gorszy kontrast (choć akurat na kontrast to złego słowa nie powiem jeśli chodzi o to szkło)?

    Dla mnie to o tyle uniwersalne szkło że jak chcę się wyrwać od kotleta to biorę na landszaft. Tylko ja, mgły, 17-40,statyw, cisza, spokój

  4. #24

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Porozmawiaj wcześniej z księdzem. Jeśli to jakiś znajomy pary/twój to nie powinno być problemu.
    Są różne sytuacje. Znam fotografów którzy fotografują od lat i plakietkę musieli pokazywać jedynie kilka razy. Sam idąc na pierwsze płatne zlecenie w kościele od razu usłyszałem pytanie o ukończony kurs liturgiczny.
    w tym sezonie miałem przypadek, że Ksiądz nawet nie tyle co chciał kwita,ale mi go zabrał i wpisał do specjalnego zeszytu wszystkie dane jaki mógł :-) nawet młodzi o tym minie specjalnie informowali bo im tak ksiądz nakazał, że bez kwity nie ma mowy o wejściu z aparatem do kościoła. (parafia w Poznaniu) .... dodatkowo zabronił używać flesza argumentując, że mają bardzo dobre oświetlenie ( co zresztą nie było wcale fajne bo punktowe halogeny nie bardzo są "fajne" z fotograficznego punktu widzenia - ale się z nim nie miałem ochoty wykłócać . ....
    pozdrawiam
    Paweł

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez pawko Zobacz posta
    w tym sezonie miałem przypadek, że Ksiądz nawet nie tyle co chciał kwita,ale mi go zabrał i wpisał do specjalnego zeszytu wszystkie dane jaki mógł :-) nawet młodzi o tym minie specjalnie informowali bo im tak ksiądz nakazał, że bez kwity nie ma mowy o wejściu z aparatem do kościoła. (parafia w Poznaniu) .... dodatkowo zabronił używać flesza argumentując, że mają bardzo dobre oświetlenie ( co zresztą nie było wcale fajne bo punktowe halogeny nie bardzo są "fajne" z fotograficznego punktu widzenia - ale się z nim nie miałem ochoty wykłócać . ....
    pozdrawiam
    Paweł
    Jeśli ktoś fotografuje śluby za pieniądze to kwit musi mieć. To jest oczywista oczywistość jak mawia klasyk
    Z odmową używania lampy w kościele także się kilka razu spotkałem. Akurat mnie to nie robi bo w większości przypadków i tak w kościele flesza nie używam.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    17-40 czy 16-35 moim zdaniem super do krajobrazów, ale na weselu to kwestia gustu. Ja raczej nie lubię przerysowań perspektywy co widać na fotografowanych osobach. Ale jak ludzie rybie oko stosują i też są na to chętne pary to znaczy że podoba się. W sumie klient sam decyduje się na fotografa i zdaje sobie sprawę jakie zdjęcia on robi.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 411

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Nigdy nie zrozumiem, dlaczego przypisuje się obiektywy do tematów. Krajobrazy to jedna z moich "specjalności" i najczęściej używam do tego 50 mm. Zaś na owym weselu, dla którego otworzyłem wątek, właśnie 17-40 był odpowiednim obiektywem, przynajmniej dla mnie. Sal(k)a była tak mała, że nic mi nie wychodziło z prób użycia dłuższych ogniskowych. Jedynie pod koniec, gdy już tańce i szaleństwo przycichło, zrobiłem kilka portretów zadumanych i zmęczonych ludzi. I, mimo że nie lubię szerokiego kąta i jego przerysowań, to nawet fajna dynamika zdjęć się ujawniła.

    Przy okazji dziękuję za rady kolegom, którzy je dali. Przeżyłem, zrobiłem przyzwoite (choć nie wybitne) zdjęcia i w ogóle było miło. Pierwsze, od dłuższego czasu, wesele, na którym się nie nudziłem.

    --- Kolejny post ---

    W celu uzupełnienia i pośmiania się, fajny cytat z tej strony
    Fujifilm GFX 50S w naszych rękach - Komentarze czytelników - Optyczne.pl


    c2h5oh
    21 września 2016, 12:34 

    Kolego greentrek błądzicie we mgle niewiedzy i zacofania. Mówicie, żeby zrobić portret na f8? Portret? Może jeszcze chcecie jeszcze "to" robić szkłem nieportretowym, jakimś makro albo innym kompletnie wymykającym się jedynie słusznej definicji? Proszę się raz na zawsze nauczyć:
    krajobraz - obiektyw ultra szeroki co najmniej tak szeroki, że trzeba zawijać palce u stóp żeby nie weszły w kadr i domknięty ale tu uwaga broń Boże nie poza limit dyfrakcyjny bo to już grzech ciężki.
    portret - obiektyw długi otwarty ile fabryka dała wyostrzony na cyklopa, całkowicie nieistotne jest to czy za pięć lat poznamy czy w tle za modelką jest Tadż Mahal, wieża Eiffela czy może wóz z gnojowicą.
    makro - tylko skala 1:1 i tu pamiętamy 1:1,1 to nie jest makro to namiastka makro!
    fotografia uliczna (cokolwiek to znaczy) / spacerowa - malutki aparat z malutkim szkiełkiem koniecznie mieszczący się do kieszeni kurtki/spodni/koszuli tu można wybierać, chociaż jest ciężko bo kieszenie kurtki mojej żony są mniejsze niż moje w spodniach i ciężko będzie coś ustalić.
    inne - szkoda czasu na inne nieokreślone formy fotografii, bo to jeszcze można na ten przykład szwędając się w różnych dziwnych miejscach ujrzeć kawałek niczego o ciekawej fakturze na które pada cień drugiego niczego tworząc razem coś wyjątkowego. I co począć? Czym to zrobić portretówką to nie wyostrzy, bo nie ma oka. Na krajobraz to za małe bo ma 10 na 15 centymetrów. Makro to nie jest bo skala 1:5, a jeszcze żeby wszystko ostre było to by trzeba przymknąć poza limit dyfrakcyjny Ło Matko Bosko! Idę poszukam rudej dziewczyny z przepięknym, kształtnym, piegowatym noskiem i strzelę jej jedynie słuszny portret ostrząc na oko.

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    No niezłe ..
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Nigdy nie zrozumiem, dlaczego przypisuje się obiektywy do tematów. Krajobrazy to jedna z moich "specjalności" i najczęściej używam do tego 50 mm.
    Może dlatego że szerokim kątem łatwiej zrobić rozległą panoramę Tatr...

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: zaginiony wątek o ślubie kościelnym

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    W celu uzupełnienia i pośmiania się, fajny cytat z tej strony
    Uśmiałem się...zwłaszcza z zawijanych palców

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •