Strona 1 z 69 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Specyfikacja ze strony producenta:
    Dane techniczne i charakterystyka – Canon EOS 5D Mark IV - Canon Polska

    ----------------------
    Jeszcze parę kwiatków:
    Porównanie z mark III (z którego można się dowiedzieć, że mark III ma dotykowy ekran LCD):
    http://www.canon.pl/cameras/eos-5d-mark-iv/

    Opowieść "ambasadora" marki o 5D IV (radzę czytać uważnie, taki ambasador to ma fajne życie bo już używa "EF50mm f/1.4L II USM")
    http://www.canon.pl/cameras/eos-5d-m...olo-pellegrin/
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 25-08-2016 o 08:53

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    1. Nowa 5'ka chyba miala miec ttl3 na polskiej stronie jest ttl2.
    2. Wtyczka wezyka nie ulegla zmianie.
    3. ISO jak w mk3, ciekawe jak z szumem?

  3. #3
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Obiecują lepszą jakość w cieniach (pewnie kwestia ADC na chipie, niby 1dx2 i 80d tą technologię już wykorzystują, więc to kwestia porozmawiania z ich właścicielami .
    10D + Stuff

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    oglądnąłem ten filmik przy śniadaniu, zakres tej zmiany płaszczyzny ostrości w postprocesie wygląda na niezbyt duży ale wystarczający do poprawek typu nietrafione zdjęcie, czy wystarcza do stackowania makro nie potrafię powiedzieć.
    korpus bardzo mi się podoba, zobaczymy jak będzie w realu, 30 mpix to sporo ale nie jakoś zastraszająco sporo.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Nowa piątka wygląda jak trochę wykastrowana jedynka. Spoterzy oraz przede wszystkim "przyrodniki" będą do niej wzdychali. Spora rozdzielczość matrycy, świetny AF z 21 punktami krzyżowymi działającymi na F8 i nowa matryca (zakładam,że szumy będą na poziomie III przy dużo większej rozdzielczości). Będzie się sprzedawała... Cena niby wysoka ale jak się popatrzy na różnice między III a 1dx2 to Canon sprytnie ją wycenił.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 25-08-2016 o 09:14

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Dual Pixel Raw - fajna sprawa. Mikroregulacja będzie jednak działać tylko w DPP. Przynajmniej na razie.
    Kwestia ceny. Wygląda na to, że będzie ok. 16 tys. Poważnie bym się zastanowił, czy nie dołożyć jeszcze ze 3 koła i kupić 1DX II.

  7. #7
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Nowa piątka wygląda jak trochę wykastrowana jedynka. Spoterzy oraz przede wszystkim "przyrodniki" będą do niej wzdychali. Spora rozdzielczość matrycy, świetny AF z 21 punktami krzyżowymi działającymi na F8 i nowa matryca (zakładam,że szumy będą na poziomie III przy dużo większej rozdzielczości). Będzie się sprzedawała... Cena niby wysoka ale jak się popatrzy na różnice między III a 1dx2 to Canon sprytnie ją wycenił.
    Chyba więcej niż 21 pkt krzyżowymi:

    The AF system, improved over previous Canon 5D series models, includes expanded coverage across the frame that supports AF at maximum apertures up to f/8 with all 61 points for high-precision autofocus even when using EF super-telephoto lenses with an EF extender.
    10D + Stuff

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez LukasS Zobacz posta
    Chyba więcej niż 21 pkt krzyżowymi:
    Wszystkie działają na F8 ale tylko 21 (albo aż!) działa jako krzyżowe przy tej przesłonie. Co by nie mówic jest to rewelacja bo jednak teleobiektywy f4 są trochę droższe niż nowa piątka + extender.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Dual Pixel Raw - fajna sprawa. Mikroregulacja będzie jednak działać tylko w DPP. Przynajmniej na razie.
    Kwestia ceny. Wygląda na to, że będzie ok. 16 tys. Poważnie bym się zastanowił, czy nie dołożyć jeszcze ze 3 koła i kupić 1DX II.

    Chyba 10 kół Nie wiem gdzie widziałeś 1dx2 za mniej niż 26 tys. 1dx1 kosztuje 20 tys ale ma jeden działający punkt AF przy F8 Canon nie jest durny.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 25-08-2016 o 09:23

  9. #9
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Wszystkie działają na F8 ale tylko 21 (albo aż!) działa jako krzyżowe przy tej przesłonie. Co by nie mówic jest to rewelacja bo jednak teleobiektywy f4 są trochę droższe niż nowa piątka + extender.
    Nie znalazłem takiego info, ale OK. Niemniej zastanawia mnie rozłożenie pktów w OWF - dosyć mocno skupione, czy to tylko animacja modelu przedprodukcyjnego?
    10D + Stuff

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez LukasS Zobacz posta
    Nie znalazłem takiego info, ale OK. Niemniej zastanawia mnie rozłożenie pktów w OWF - dosyć mocno skupione, czy to tylko animacja modelu przedprodukcyjnego?
    Oficjalne materiały Canon Polska:

    System/punkty AF

    61 punktów / maks. 41 punktów krzyżowych, w tym 5 podwójnie krzyżowych (f/2,8) i 61 punktów / 21 punktów krzyżowych AF (f/8)1
    Liczba punktów krzyżowych AF zależy od obiektywu.
    Co do rozłożenia to nie widziałem jeszcze czy tak jak w 1dx2 czy jednak zawęzili. Najważniejsze pytanie czy to ten sam AF czy jednak nie (bo wygląda na ten sam). W materiałach prasowych piszą, że rozłożenie punktów AF jest szersze o 30% niż marku III.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 25-08-2016 o 09:50

Strona 1 z 69 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •