Strona 49 z 69 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #481
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Sensowne porównanie możliwości puszek Canona w trybie LiveView nie jest wcale trywialne. Jest sporo niuansów. Np. fajnie, że 1dx2 pokazuje cały czas bieżący obraz nawet w najbardziej szybkostrzelnym trybie. Ale czy równocześnie AF umożliwia śledzenie fotografowanego obiektu? Bo jeśli nie, to niewiele z tego wynika. Tematu nie będę rozwijać, bo nie mam doświadczenia z 5d4 i 1dx2. Jednak w przypadku wydawałoby się podobnych bardzo korpusów (np. 70d, 80d czy 7d2) różnice decydujące o użyteczności potrafią być spore i to wcale nie na korzyść najdroższego.

  2. #482
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Z ciekawości włączyłem live view, tryb seryjny i servo i obraz mi nie ginie, a AF śledzi.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  3. #483

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Czyli wniosek jest taki że kiedy mamy śledzący c-af obraz przy serii na LV nie ginie a w jedynce 1dxmk2 nigdy nie ginie.

  4. #484

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Śledząc temat oraz przeglądając zagraniczne fora mam już mętlik w głowie. Jeszcze parę dni temu wybór był prosty - 5d mark IV. Aktualnie posiadam marka III, a dzisiaj sprzedałem marka II. Pracuję na stałkach (+70-200 i 17-40). Ślub, trochę repo i sport. Zastanawiam się czy dokładać 4500 do mk IV, czy kupić drugą trójkę? Pytanie kieruję do użytkowników posiadających te dwie puszki.

  5. #485

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Kupiłem drugą trójkę ale zerkam dalej w kierunku MkIV Też się przyłączę do pytania skierowanego do kogoś kto posiada obie puszki

  6. #486
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 255

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez marw Zobacz posta
    Śledząc temat oraz przeglądając zagraniczne fora mam już mętlik w głowie. Jeszcze parę dni temu wybór był prosty - 5d mark IV. Aktualnie posiadam marka III, a dzisiaj sprzedałem marka II. Pracuję na stałkach (+70-200 i 17-40). Ślub, trochę repo i sport. Zastanawiam się czy dokładać 4500 do mk IV, czy kupić drugą trójkę? Pytanie kieruję do użytkowników posiadających te dwie puszki.
    Jeżeli jesteś przyzwyczajony do robienia bardzo dużej ilości zdjęć na jednym akumulatorze oraz używasz kart SD marki SanDisk to lepiej kup sobie drugą trójkę.

    5D MkIV battery life vs 5DIII

    Caution: Sandisk SD Card Issue with 5D Mark IV

    Canon 5D mk iv - Err02

  7. #487

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Wiesz, to zależy od zlecenia, tematu itd. Dla jednych dużo to kilkaset dla innych półtora tysiąca. Mój dm3 robił od 700-1000 na jednym aku w zależności od warunków. Jeśli chodzi o karty to raz miałem problemy na jakimś starym body z SanDiskiem i od tamtej pory używałem Kingstonów CF + SD (do backupu w 5dmk3). Po ewentualnym zakupie mk4 myślałem wyposażyć go w CF Lexara 1066 + jakiegoś SD do backupu. I tu będzie problem... bo właśnie o SanDisku myślałem.

  8. #488

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jeżeli jesteś przyzwyczajony do robienia bardzo dużej ilości zdjęć na jednym akumulatorze oraz używasz kart SD marki SanDisk to lepiej kup sobie drugą trójkę.

    5D MkIV battery life vs 5DIII

    Caution: Sandisk SD Card Issue with 5D Mark IV

    Canon 5D mk iv - Err02
    Nie zauważylem u siebie problemów z pamięciami, a mam sandiski - zarówno CF (160mb/s), jak I SD (95mb/s).
    Co do żywotności baterii - potwierdzam. Aku szybciej rozładowuję się, zwłaszcza, gdy aparat nie jest używany.

  9. #489
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Moje krótkie refleksje po pierwszych zdjęciach oraz kilka fotek.
    [ Canon ] nowy 5D MK IV (oficjalnie) - Strona 9
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 12-02-2017 o 00:03
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  10. #490

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Czy użytkownicy nowego 5d mk4 którzy przeszli z 5dmk3 lub używają ich na codzień wymiennie mają jakieś przemyślenia na temat kolorystyki w szczególności kolorów skóry oczywiście mówię o pracy w RAWach. Czy nowa piątka jest lepsza czy gorsza w jakichś niuansach kolorystycznych. Z moich doświadczeń z 5d mk3 największa zaleta tego aparatu była genialna i bezproblemowa kolorystyka skóry ludzkiej, spora różnica do Nikonów w obróbce gdzie trzeba było już jakieś manewry wykonywać a i tak czasem było za czerwono (750D).

Strona 49 z 69 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •