Strona 9 z 69 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #81
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    No i mamy - brak konkretnego postepu, ale za to kilka bajerow, wielka matryca i jak zwykle wyzsza cena...
    Cena zaraz bedzie rowna jedynkom - super

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    czas kupić Hassela i wyprzedać ten cały C-bajzel, do moich zastosowań jak znalazł
    Ale tego z drewnianym gripem? :-)

  3. #83
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    canon miał braki na poziome technologii matryci i co za tym idzie osiągów tej matrycy, wygląda ze braki są niwelowane jeszcze nie jest tak dobrze jak u konkurencji ale postęp jest, inne aspekty tego korpusu wyglądaja dobrze, wielkość matrycy jest w sam raz ani duża, ani mała, firmy łatwo nie odpuszczą wojny na megapiksele, ten proces się łatwo nie zatrzyma bo to jedyny parametr który jest zrozumiały przez lud , ten korpus ma szansę być doskonałym narzędziem, lustrzanka to prosty aparat nie należy sie spodziewać nie wiadomo jakich bajerów - i tak powinno zostać - na szczęście nie ma gibanego ekranika, może w 6DII też nie zrobią.
    cena - jest jaka jest, canon nie miał takich wad nowych korpusów jak konkurencja więc nie musiał obniżać ceny, stąd niestety stały duży wzrost ceny, ja na szczeście nie potrzebuję tak zaawansowanego autofocusa (znaczy chętnie bym przygarnął i używał ale mogę bez tego żyć) więc mogę sobie pokibicować - ale jeśli ktoś potrzebuje taki korpus to z pewnością na niego może zarobić, a jeśli to realizacja hobby to są również droższe (i tańsze) zabawki.
    cena tego korpusu jest niestety niedobrą prognozą na przyszłość - cena 6DII nie będzie już taka jak była co nieoficjalnie słyszy się już od dość dawna i to mnie rusza bo to moja półka.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #84
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    cena tego korpusu jest niestety niedobrą prognozą na przyszłość - cena 6DII nie będzie już taka jak była
    Pomyślałem dokładnie o tym samym. Jeśli ktoś myśli, że 6DII będzie kosztować mniej więcej tyle ile 6D obecnie to się może mocno zdziwić.
    Dodatkowo obawiam się, że niestety wsadzą tam ruchomy ekran.

  5. #85
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Canon 6dII będzie miał cenę startową na poziomie +9000 pln. Moim zdaniem chcą lustrzanki przenieść w wyższy poziom cen, żeby zrobić miejsce na bezlusterkowce.

  6. #86
    Bywalec Awatar PRZEMOLO79
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Stg
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez asdf Zobacz posta
    zoomi - Dokładnie, po co płacić za bajery, super by było jakby zrobili prostą puchę FF pokroju 5dI wyposażoną w same krzyżowe punkty AF oraz LV, bo jednak czasem jakimiś pleśniakami fajnie się pobawić, matryca góra 20MP, koszty produkcji pewnie umożliwiłyby ustalenie "amatorskiej ceny".
    No ale marketing raczej czegoś takiego nie dopuści, FF i jeszcze tanie...
    Taka puszka to 6d. 6d MK2 zyska kilka usprawnień: większą matrycę, dotykowy ekran, dual pixel, więcej punktów AF zbliży się nieco do 5d mkIII i będzie kosztowało ok. 10k :-)

  7. #87
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 003

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Canon 6dII będzie miał cenę startową na poziomie +9000 pln. Moim zdaniem chcą lustrzanki przenieść w wyższy poziom cen, żeby zrobić miejsce na bezlusterkowce.
    To może być właśnie to.
    Jeżeli C chce zaadresować ten segment na poważnie (a to chyba jedyny rosnący a raczej tak drastycznie nie malejący) to w ten sposób robi sobie przestrzeń. Przy czym obecna oferta EOS M to raczej dolna półka a nie segment prosumer.

    P,paw


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    firmy łatwo nie odpuszczą wojny na megapiksele, ten proces się łatwo nie zatrzyma bo to jedyny parametr który jest zrozumiały przez lud
    Lud czyli masy ustawiające się w kolejce po 5d4 bo ma dużo megapikseli i porzucający swoje 5d3 to jednak specyfika polska. U nas w Ameryce trzeba być co najmniej dentystą, żeby się skusić na taki wydatek. A każdy dentysta po koledżu wie, że megapiksele to tylko w kompaktach sprzed 10 lat się nie przydawały. Lud natomiast ciągle ma traumę z tych czasów.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #89
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 497

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Lud czyli masy ustawiające się w kolejce po 5d4 bo ma dużo megapikseli i porzucający swoje 5d3 to jednak specyfika polska. U nas w Ameryce trzeba być co najmniej dentystą, żeby się skusić na taki wydatek. A każdy dentysta po koledżu wie, że megapiksele to tylko w kompaktach sprzed 10 lat się nie przydawały. Lud natomiast ciągle ma traumę z tych czasów.
    Trochę dziwnie się to czyta, czyli dla Canona Polska to najważniejszy rynek?

  10. #90
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    A każdy dentysta po koledżu wie, że megapiksele to tylko w kompaktach sprzed 10 lat się nie przydawały.
    Uf, jak dobrze, że nie jestem dentystą. Mam kompakta który ma 16mpx. Uwierz, że taka ilość mpx w ogóle się w nim nie przydaje
    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Lud czyli masy ustawiające się w kolejce po 5d4 bo ma dużo megapikseli i porzucający swoje 5d3 to jednak specyfika polska.
    Przesadzasz. Na razie kolejek nie widzę i raczej nie zobaczę. Oczywiste jest, że przesadzili z ceną. Przynajmniej w PL bo ceny sprzętu foto w USA to osobny temat.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-08-2016 o 10:21

Strona 9 z 69 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •