Strona 61 z 69 PierwszyPierwszy ... 11515960616263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #601
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta

    Mk4 fajne ale ta cena...
    ale jak policzysz ile czasu mozna zaoszczedzic na obróbce (czyli w zasadzie zaoszczędzic kasy) to robi sie ciekawie
    mówie o automatycznym balansie bieli z "rozszerzeniem" priorytetu bieli, siadłem dzis do zdjęc ze soboty i stwierdziłem ze wcale, ale to wcale nie trzeba ich "ruszać" suknia tak biała (zreszta cała biel w kadrze) że sam bym bielszej nie ustawił, tak, tak wiem,że biała biel to nie wszystko, ale baaaardzo duzo (dla mnie)
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 02-10-2017 o 18:11
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #602
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    ale jak policzysz ile czasu mozna zaoszczedzic na obróbce (czyli w zasadzie zaoszczędzic kasy) to robi sie ciekawie
    mówie o automatycznym balansie bieli z "rozszerzeniem" priorytetu bieli, siadłem dzis do zdjęc ze soboty i stwierdziłem ze wcale, ale to wcale nie trzeba ich "ruszać" suknia tak biała (zreszta cała biel w kadrze) że sam bym bielszej nie ustawił, tak, tak wiem,że biała biel to nie wszystko, ale baaaardzo duzo (dla mnie)
    WB biore z colorcheckera, ale nie zawsze sie daje .

    Jak wychodzi biel w zarowym?

  3. #603
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    WB biore z colorcheckera, ale nie zawsze sie daje .

    Jak wychodzi biel w zarowym?
    bez lampy OK/bardzo dobrze, z błyskaniem (nawet z oryginalnymi filtrami i nasadkami na lampe) jest juz nieco słabiej, ale i tak widac ze "robi robote"
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #604

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Zauważyłem, ze gdy włączę wspomaganie w lampie Canona to obiektywy 1.4 wymagają innej wartości mikroregulacji niż w świetle naturalnym.
    Za pierwszym razem miałem tak z Sigmą 50mm 1.4 ART i zrzuciłem to na karb zamiennika.
    Ale wczoraj z Canonem miałem identycznie.
    Te same obiektywy z 5DIII trafiają bezproblemowo ze wspomaganiem lub bez.
    Miał ktoś taki objaw ??

  5. #605
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 256

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    https://youtu.be/MalM-SgneCg?t=7m30s

    Pewnej polskiej youtuberce zepsuł się spust migawki w 5D Mark IV. Poprosiłem ją o dokładniejsze informacje i napisała mi że zepsuł się po sześciu miesiącach przy przebiegu aparatu około 50 000 zdjęć.

  6. #606
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 437

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Ja znam typa co słyszał pod sklepem, że jednemu gościowi brata kuzynowi diesel w zimę nie odpalił !

    Ciekawe rzeczy oglądasz

  7. #607

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    witam
    Mam nadzieję, że nie zabijecie od razu a mam na pewno typowe pytanie

    Canon 5d III czy już IV

    Nie ukrywam, ze mam juz zlatana II-kę która już raz odmówiła pracy, wiec wymiana powoli staje sie koniecznoscią.
    Wolałbym oczywiście IV-kę, byłaby nowsza na dłuzej jednak cena zabija.

    Wiec czy IV-ka da duzo wiecej od III-ki która jest teraz na wyprzedażach?
    Na pewno IIIka nie wniesie wiele nowego w stosunku do mojego korpusu ale bedzie nowy i sprawny

    Pomozecie? Jakieś linki może?

  8. #608

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez migawki Zobacz posta
    witam

    Wolałbym oczywiście IV-kę, byłaby nowsza na dłuzej jednak cena zabija.
    Za wyprzedazowa cene nowego 5d3 mozesz spokojnie kupic nowe 5d4 z Hong Kongu/Chin. Moge polecic dwa sklepy - HDEW Cameras i Panamoz - z tego pierwszego kupilem dwa 5d3, jedno 6d i 5ds, dodatkowo jeszcze macbooka pro i wszystko bez problemow, a z tego drugiego to sporo moich znajomych kupowalo sprzet - zreszta mozesz sprawdzic opinie w necie. Co prawda nie wiem jak by bylo z wysylka do Polski, ale mozesz zamowic do UK i sobie odebrac po prostu (HDEW ma siedzibe w Londynie) - przy okazji zwiedzic/odwiedzic znajomych.

  9. #609
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez miszaj Zobacz posta
    Za wyprzedazowa cene nowego 5d3 mozesz spokojnie kupic nowe 5d4 z Hong Kongu/Chin. Moge polecic dwa sklepy - HDEW Cameras i Panamoz - z tego pierwszego kupilem dwa 5d3, jedno 6d i 5ds, dodatkowo jeszcze macbooka pro i wszystko bez problemow, a z tego drugiego to sporo moich znajomych kupowalo sprzet - zreszta mozesz sprawdzic opinie w necie. Co prawda nie wiem jak by bylo z wysylka do Polski, ale mozesz zamowic do UK i sobie odebrac po prostu (HDEW ma siedzibe w Londynie) - przy okazji zwiedzic/odwiedzic znajomych.
    Może warto jeszcze napisać, że taki sprzęt nie ma gwarancji w Polsce/UE. No i co z cłem?

  10. #610

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Co do gwarancji to faktycznie jest to tzw. gwarancja sprzedawcy - w przypadku HDEW Cameras polega to na tym, ze maja oni zawarte umowy z niezaleznymi warsztatami w UK i do nich odsylaja sprzet jesli potrzebna jest jakas naprawa a jesli jest to nieoplacalne to daja po prostu nowa sztuke. A na clach sie nie znam.

Strona 61 z 69 PierwszyPierwszy ... 11515960616263 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •