Strona 53 z 69 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #521
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Wielkie dzięki za wyrażenie swojej opinii.



    Ty jesteś fotografem ślubnym, tak?

    Mam ten aparat od wczoraj u siebie, nie wiem na jak długo bo "trochę" mi obudowa z tyłu nie pasuje i "poduszka" pod kciukiem tak mnie napierd*** że szok - nie wiem czy mi to przejdzie za jakiś czas czy nie. Coś czuję że nie więc pewno odeślę go z powrotem do sklepu żeby mi oddali pieniądze.

    W każdym razie zrobiłem specjalnie dla Ciebie serię zdjęć w formacie RAW, użyty obiektyw to EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM. Dwie "scenki", jedna przy świetle normalnej żarówki w kloszu działającym jak dyfuzor a druga przy świetle latarki LED-owej (dwie małe żaróweczki). Zdjęcia od ISO 3200 do ISO 32000 i idą tak: 3200, 4000, 5000, 6400, 8000, 10000, 12800, 16000, 20000, 25600 i 32000. Pliki po średnio 40MB każdy także może ściągnij sobie jakiś jeden z każdej "scenki" na próbę bo może to nie to co byś chciał zobaczyć i szkoda Twojego czasu na ściąganie reszty.

    >>>KLIKNIJ TUTAJ<<<

    Pliki powiszą z miesiąc (no chyba że o nich kompletnie zapomnę) a potem je na pewno wywalę bo zajmują mi za dużo miejsca (ponad 800MB).

    Gdzieś w świecie spotkałem się z taką opinią że układ AF w tym aparacie to wykastrowany z czegoś (niestety nie pamiętam z czego) układ AF z 1D X Mark II. Mam też jeszcze cały czas 5DS i w sumie podczas ostrzenia za pomocą wizjera optycznego nie widzę jakiejś porywającej różnicy pomiędzy obydwoma aparatami. Co innego tryb Live View - to co się dzieje w tym trybie to przechodzi ludzkie pojęcie w porównaniu do tego co można spotkać w moim 5DS już nie wspominając o innych wcześniejszych modelach z serii 5D.
    Dziękuję bardzo

  2. #522
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podrzucił zdjęcia wykonane obiektywem portretowym. Ok 2-3m od modela/modelki z ostrzeniem na twarz/oczy. Najlepiej gdyby to było zdjęcie RAW, jednakże już po konwersji z RAW do pliku JPG (z exifem lub bez). Na razie trafiam na internecie na jakieś próbki, które zupełnie mnie nie zadowalają. Mam wręcz mieszane uczucia.
    Pozdrawiam

  3. #523
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Dziękuję bardzo
    No i jak wrażenia? Ja zrobiłem tak jak napisałem wcześniej i odesłałem go z powrotem do sklepu po zwrot kasy który otrzymałem w minionym tygodniu. RAW-y już wywaliłem bo M$ zaczął mi siać spamem że mam już za mało miejsca na OneDrive i chciał żebym wykupił sobie większą przestrzeń dyskową w abonamencie.

    Z jakiego powodu go odesłałem?

    Jak ktoś ma takie rączki jak ja



    i przez ostatnie kilka lat używał aparatów w obudowach stosowanych w serii 5D (5D, Mark II, III, 5DS/R) oraz mniejszej znanej z 6D TO NIECH LEPIEJ PRZYMIERZY SIĘ DO TEGO APARATU W SKLEPIE STACJONARNYM.

    Dlaczego?

    Canon przez wprowadzenie dodatkowego i moim zdaniem zbędnego przesuwnego przycisku w okolicy dużego kółka zawęził miejsce na cały kciuk a dodatkowo zmienił kształt gripa wraz z tą tylną wypustką którą wydłużył w kierunku ciała fotografa.

    Efekt?

    Przy moim chwycie "poduszka" pod kciukiem cały czas była uciskana (na wysokości tej przeprowadzonej linii na jednym z powyższych zdjęć) przez tę wypustkę co po kilku godzinach trzymania aparatu w ręku skończyło się smarowaniem maścią przeciwbólową całej ręki przez jakieś dwa dni bo po takim ucisku tejże "poduszki" (to jest chyba jedno z najbardziej unerwionych miejsc ręki) ból promieniuje w górę na całą rękę.

    5D Mark IV


    5DS


    Po lewej 5D Mark IV, po prawej 5DS.



    Na tym zdjęciu doskonale widać jak ta wypustka odstaje. Tak wiem, 5DS powinien leżeć pod większym kątem ale zaręczam wam że profil tej wypustki w 5DS jest niższy. Widać tu jeszcze jedną ciekawostkę - w 5DS na spodzie mamy 11 śrubek a w 5D Mark IV 7. Nie miałem wcześniej kontaktu z 5D Mark III ale widzę że tam jest tak samo.

    Inne wady?

    Generalnie biorąc ten aparat do ręki czułem jakbym brał w rękę swojego 500D sprzed 5 lat (moja pierwsza lustrzanka Canona) a nie aparat za około 15000zł, miałem jakieś takie uczucie taniości w jego ogólnym odbiorze.

    Odniosłem wrażenie iż wypustki w joysticku są wyższe i na dodatek w centrum dodali "antypoślizgową tarkę". Widzę że to samo jest w 1D X Mark II. Kto to ****a wymyślił? Wiecie jak to dziadostwo irytuje końcówkę kciuka? Jak nie wiecie to połóżcie sobie kciuka na tarkę na najdrobniejszą stronę i naciskajcie na nią co kilka sekund przez powiedzmy 1 minutę.

    Najprawdopodobniej żeby lepiej zebrać sygnał GPS z satelity górna część obudowy została wykonana z tworzywa chyba takiego jakiego użyto w 6D także należy uważać na to miejsce gdyż jest to najsłabszy punkt obudowy tego aparatu.

    Aparat w*******a prąd jak dziki. Obiektyw EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM przy włączonym IS, wszystkie opcje korekcji obiektywu oprócz DLO włączone w aparacie, RAW+JPEG z przewagą JPEG, dużo korzystania z Live View a każde zdjęcie podglądane i powiększane. Opcje filmowania nie były używane. Jak się to skończyło? Akumulator naładowany na 97% po wykonaniu niecałych 90 zdjęć zjechał na 33%.

    Tutaj należą się słowa podziękowania dla firmy Canon za wylansowanie fantastycznej opcji dostępnej bodajże od 2015 roku we wszystkich produkowanych przez siebie lustrzankach a mianowicie ciągłej pracy stabilizacji obiektywu w trybie Live View bez dotykania się do spustu migawki. Jedyne rozwiązanie? Należy wyłączyć sobie stabilizację.

    Teraz wady związane być może z konkretnym egzemplarzem aparatu.

    Kółko od regulacji dioptrii chodzi tak delikatnie że szok, aż strach nim kręcić bo odnosi się wrażenie że się zaraz u*******i.

    Na rancie w okolicy spustu minimalnie ale widać że okleina nie trzyma, po kilku miesiącach używania a na pewno po jakimś upalnym lecie należy przyszykować się na niespodziankę.



    Po prawej stronie na rancie tam gdzie jest klapka od kart pamięci patrząc pod pewnym kątem mamy prześwit światła. Jest klapka, górna część obudowy z przyciskami a pomiędzy nimi taki pasek oddzielający jedną część od drugiej. W egzemplarzu który miałem w rękach nad tym paskiem również miałem prześwit światła a to by oznaczało iż obudowa nie została idealnie spasowana. Nie zaobserwowałem takiego prześwitu w swoim 5DS.


    KenRockwell.com

    Muszla oczna osłaniająca wizjer latała jak ****a na Dożynkach. Dosłownie. Obróciłem aparat do pozycji pionowej i coś zagrzechotało, wróciłem z powrotem do poziomej i znowu coś zagrzechotało. Co jest ****a grane? Okazało się że nie dość iż miała za duży luz na bokach to jeszcze miała za duży luz przód-tył. Z ciekawości podmieniłem ją na chwilę ze swoją od 5DS i stał się cud! Cisza jak makiem zasiał. O dziwo ta ruszająca się też siedziała cicho w moim 5DS czyli możliwe że obudowa wizjera w 5D Mark IV źle wyszła z formy na etapie produkcji.

    Podsumowanie tego wywodu?

    Dla mnie Canon w tym momencie się skończył patrząc od strony ergonomii użytkowania. Gdyby coś mnie natchnęło na kolejny zakup aparatu marki Canon jako uzupełnienie 5DS to najprawdopodobniej byłby to 5D Mark III, 6D lub 6D Mark II jeżeli zostanie zachowana obudowa z 6D.

    Absolutnie NIE MAM ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ co funkcji jakie ten aparat oferuje fotografowi. Jest FENOMENALNY zwłaszcza dla tych wszystkich zapisujących zdjęcia w zdecydowanej większości w plikach JPEG bezpośrednio w aparacie ze względu na opcje korekcji wad obiektywów. Praca za pomocą Live View przy użyciu dotyku jest GENIALNA - bardzo szybkie ostrzenie (oczywiście dużo tutaj zależy również od podpiętego obiektywu), podgląd czy przewijanie zdjęć to czysta przyjemność. Generalnie obsługa za pomocą dotyku znacznie przyśpiesza pracę z tym aparatem. Nareszcie podczas robienia pojedynczego zdjęcia w trybie Live View obraz nie znika z dotykowego panelu LCD, mamy cały czas podgląd na fotografowaną scenę.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 02-04-2017 o 16:45

  4. #524
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Bawił się ktoś Dual Pixelem ? Zrobiłem trochę prób i za chiny mi nie wychodzi to, co obiecali. Niby można przesunąć lekko głębię ostrości, ale przy przesunięciu do przodu czy do tyłu w DPP ostrość się rozjeżdża i nie jest taka, jak w "zerowym" ustawieniu.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #525
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    A jak Ty trzymasz ten korpus? Masz jakieś dziwne nawyki, po co Ci ten kciuk tak wysoko? rozśmieszasz im dzieci czy jak.

  6. #526
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Bawił się ktoś Dual Pixelem ? Zrobiłem trochę prób i za chiny mi nie wychodzi to, co obiecali. Niby można przesunąć lekko głębię ostrości, ale przy przesunięciu do przodu czy do tyłu w DPP ostrość się rozjeżdża i nie jest taka, jak w "zerowym" ustawieniu.
    Mam dokładnie takie samo wrażenie. Pobawiłem się na początku i dla mnie te zdjęcia były gorsze niż zrobione "normalnie".

  7. #527
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    do @mkamelg powiedz prosze tak w prostych, żołnierskich słowach, komus kto w bliższej lub dalszej przyszłości bedzie chciał (nie musiał, tylko chciał) zakupic nowe body,a jest w 90% swojego fotograficznego życia slubniakiem, to odradzałbys zakup 5d4? i np rozwazenie DS lub DSr (choc naprawde nie wiem, czy to sprzet dla mnie)a może używanego 1dx bo wszystko jest w podobnej cenie,w pracy priorytetem jest obrazek (wydruk odbitek w wiekszisci nie przekracza A4)co do swoich "zabawek" jestem perfekcjonista i nie zniósł bym "niedoróbek" o jakich wspominałes w sprzęcie za 15K, jak cos jest drogie to ma drogo wyglądać...
    a i jeszcze jedno "łapkę" mam nieco mniejszą ...
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 13-04-2017 o 17:03
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #528
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    "w pracy priorytetem jest obrazek (wydruk odbitek w wiekszisci nie przekracza A4)"

    Priorytetem jest obrazek czyli zdjęcie na wydruku? Nie ma nic lepszego niż zdjęcie wykonane 5DS czy 5DSR i nie ma tu znaczenia format wydruku, nawet drukując na drukarce Selphy (odbitki 10x15cm) widać że coś tu się dzieje i dzieje się na plus. Poważnie, robiłem sobie kilka lat temu zdjęcia do dowodu za pomocą 6D a teraz mojej mamie za pomocą 5DS i gołym okiem widać różnicę na korzyść 5DS na wydruku.

    Ja osobiście kupiłem go (5DS) przede wszystkim ze względu na funkcję cropowania bezpośrednio w aparacie. 50 Mpix bardzo uzależnia, na tyle że wszystkie zdjęcia z aparatów o niższych rozdzielczościach matrycy wydają się słabe, nie mają tylu szczegółów. Wszystko to niestety za cenę... no jest to aparat na jakieś 240 zdjęć (przy każdym zdjęciu podglądanym i powiększanym na Live View) robionych obiektywem bez stabilizacji obrazu a żeby wsadowo obrabiać RAW-y 50 Mpix i konwertować je na JPEG to potrzebna jest jakaś stacja robocza o potężnej mocy. Także raczej 5DS wraz z 5DSR nie polecałbym do fotografii ślubnej.

    "to odradzałbys zakup 5d4?"

    Absolutnie nie! To wspaniały aparat, ja miałem łzy w oczach jak go odsyłałem. Na ten czas jest to chyba najlepiej zbalansowany model aparatu Canona biorąc pod uwagę rozdzielczość matrycy, poziom szumu na wysokich ISO, funkcje aparatu oraz wagę. Dla mnie jako człowieka wrzucającego przeważnie JPEG prosto z puszki do Internetu a nie ślęczącego wyłącznie nad RAW-ami jedna z nowości czyli opcja korekcji dystorsji bezpośrednio w aparacie była zbawieniem. Tak, głównie dla tej opcji go kupiłem bo reszta nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Tylko co z tego jak musiałbym używać prawej dłoni w żelowej rękawiczce kolarskiej żeby mieć lepszy komfort chwytu? Dlatego niestety musiałem spasować. Na przyszłość jeżeli będę widział że Canon znów coś zmienił w obudowie nowego modelu to na pewno najpierw go wypożyczę.

    "a może używanego 1dx bo wszystko jest w podobnej cenie"

    http://www.canon-board.info/pierwsza...4/#post1346544

    Ja bym w to raczej nie wchodził no chyba że aparat miałby wykonaną pełną diagnostykę serwisową na Żytniej a sprzedawca potrafiłby mi to udowodnić.

    Na dzień dzisiejszy gdybyś się mnie zapytał "słuchaj, mam pod ręką dyszkę w kieszeni, poleciłbyś mi coś?" to bym Tobie odpowiedział "kup sobie w krakowskim FOTO-PLUS 5D Mark III w cenie poniżej 10000zł a będziesz zadowolony a jak nie potrzebujesz tej torby to możesz jeszcze coś urwać z tej ceny". Ten model to taki "Ostatni Mohikanin" Canona - jeszcze w starej solidnej obudowie, niskie szumy na wysokich ISO, długi czas działania na pojedynczym akumulatorze (w porównaniu do 5DS, 5DSR oraz 5D Mark IV), brak ciągłej pracy stabilizacji obiektywu w trybie Live View bez dotykania się do spustu migawki oraz możliwość wgrania Magic Lantern czyli niezbędnika dla wszystkich mniej lub bardziej zaawansowanych filmowców oraz użytkowników obiektywów manualnych.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 13-04-2017 o 23:48

  9. #529
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Pomijając dziwne dolegliwości, miałeś okazję sprawdzić go z gripem?

  10. #530
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Niestety nie. Nie zamawiałem 5D Mark IV z gripem więc nie potrafię nic na jego temat powiedzieć.

    Tak z ciekawości zajrzałem teraz na YouTube czy jest coś ciekawego w temacie gripa do 5D mark IV no i jest bo okazuje się że w tym gripie NIE MOŻNA używać akumulatorków AA.

    https://www.youtube.com/watch?v=0CUKkO_nj9U

    Został także zastosowany nowy system wkładania/wyjmowania akumulatorów który jest tego (NIE MOŻNA używać akumulatorków AA) przyczyną. Ten nowy system jest widoczny we fragmencie poniższego filmiku od 2:00 do 2:18.

    https://www.youtube.com/watch?v=ty1_t27T6ik
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 14-04-2017 o 10:30

Strona 53 z 69 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •