Strona 52 z 69 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #511
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez scyther5 Zobacz posta
    Ktoś mi powiedział, że można coś ustawić, żeby w "na żywo" były brane pod uwagę parametry albo po prostu było załączone jakieś "podbicie", że bez względu na parametry i tak będę wszystko widział, a jak aparat będzie robił zdjęcie to i tak weźmie pod uwagę ustawienia. Było by to bardzo dobre rozwiązanie w moim przypadku (w szczególności w 5dmk4 który zamierzam kupić zamiast 5dmk3).
    W mojej 3-ce nic takiego nie znalazłem, więc zadzwoniłem do Canon-a i się dowiedziałem, że nie ma w ogóle czegoś takiego.
    Jak masz ustawione "Exposure simulation" w 5D MkIII?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #512
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    To o co pytasz chyba nazywa się "symulacja ekspozycji", na pewno sprawdzałeś dokładnie w menu? Instrukcja 5d mk III, strona 205.

  3. #513
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Dziękuje Panowie za pomoc. Zakładam, że w 5dmk4 również to jest tyle lat w niewiedzy

  4. #514
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez scyther5 Zobacz posta
    Dziękuje Panowie za pomoc. Zakładam, że w 5dmk4 również to jest tyle lat w niewiedzy
    Jest i w MkIV.
    Ty w sumie miałeś prawo nie wiedzieć, ale ci w Canonie?... Wstyd trochę :-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #515
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Dzwoniłem drugi raz - nie dogadaliśmy się, nadal uważają (lub ten Pan konkretny), że się tak nie da .... i jak powiedziałem, że w LiveView wszystko widzę, a zdjęcie jest robione według parametrów (wyszło czarne bo za ciemno było) to stwierdził, że to NIETYPOWA SPRAWA na tym rozmowa zakończona bo szkoda czasu

  6. #516
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez MikaEli Zobacz posta
    Jestem świeżo po przesiadce. Kolory z 5d4 sa bardziej naturalne, nieco mniej nasycenia i kontrastu niż w 5d3. Np. w Lr różnica miedzy camera profile a adobe jest dużo bardziej subtelna. Dla mnie na plus
    Używałeś 5D Mark III, używasz 5D Mark IV. Jak oceniasz konstrukcję obudowy tego (5D Mark IV) aparatu bo moim zdaniem wbrew temu co napisał recenzent na portalu Optyczne.pl zmiany nie są kosmetyczne.

    1. Jak się Tobie ręka układa na tym gripie o zmienionym kształcie? Jest lepiej, gorzej czy nie zauważasz żadnej różnicy?

    2. Zapewne używasz tych samych obiektywów z IV co z III. Jak się Tobie pracuje z tymi obiektywami przy zmienionym kształcie gripu ? Masz więcej wolnego miejsca niż w III, tyle samo wolnego miejsca co w III czy może za bardzo palce jednej i drugiej dłoni trą o siebie?

    3. Wygląda na to iż z tyłu obudowy zostawiono mniej miejsca na kciuk. Czy przez to nie ląduje on czasem zbyt często na joysticku?


    Źródło: Optyczne.pl
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 07-03-2017 o 14:13

  7. #517
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie


    Źródło: Optyczne.pl

  8. #518

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Wcześniej miałem dwie 5d3 teraz mam 5d3+5d4
    Różnice są kosmetyczne na tyle, że totalnie nie zwróciłem uwagi na zmieniony kształt gripa. Leży mi tak samo dobrze jak mk3.
    Różnice które wyczułem to:
    1. Lepszy wyświetlacz i dotykowy wygodnie się zdjecia przeglada jak w smartfonie.
    2. dodatkowy przycisk przy joysticku na ktorym ustawiłem zmiane pól AF
    3. Ustawienie pod przyciskiem AF zmiany servo/one shot i tu sie czasem myle bo w mk3 mam po prostu start AF
    I chyba tyle, ogólnie wrażenie jak bym miał w ręku mk3 z dodatkowym przełącznikiem i lepsza konfiguracja przycisków.
    Po przestawieniu się na mk4 bardziej mam problem z mk3 gdzie np. odruchowo palcem chcę zdjecie przewinac na ekranie, albo powiększyć hehe

  9. #519
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez MikaEli Zobacz posta
    Wcześniej miałem dwie 5d3 teraz mam 5d3+5d4
    Różnice są kosmetyczne na tyle, że totalnie nie zwróciłem uwagi na zmieniony kształt gripa. Leży mi tak samo dobrze jak mk3.
    Różnice które wyczułem to:
    1. Lepszy wyświetlacz i dotykowy wygodnie się zdjecia przeglada jak w smartfonie.
    2. dodatkowy przycisk przy joysticku na ktorym ustawiłem zmiane pól AF
    3. Ustawienie pod przyciskiem AF zmiany servo/one shot i tu sie czasem myle bo w mk3 mam po prostu start AF
    I chyba tyle, ogólnie wrażenie jak bym miał w ręku mk3 z dodatkowym przełącznikiem i lepsza konfiguracja przycisków.
    Po przestawieniu się na mk4 bardziej mam problem z mk3 gdzie np. odruchowo palcem chcę zdjecie przewinac na ekranie, albo powiększyć hehe
    A jak uzywanie?
    Af, iso, obrazek, obrobka rawa?

  10. #520
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez MikaEli Zobacz posta
    Wcześniej miałem dwie 5d3 teraz mam 5d3+5d4
    Różnice są kosmetyczne na tyle, że totalnie nie zwróciłem uwagi na zmieniony kształt gripa. Leży mi tak samo dobrze jak mk3.
    Wielkie dzięki za wyrażenie swojej opinii.

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    A jak uzywanie?
    Af, iso, obrazek, obrobka rawa?
    Ty jesteś fotografem ślubnym, tak?

    Mam ten aparat od wczoraj u siebie, nie wiem na jak długo bo "trochę" mi obudowa z tyłu nie pasuje i "poduszka" pod kciukiem tak mnie napierd*** że szok - nie wiem czy mi to przejdzie za jakiś czas czy nie. Coś czuję że nie więc pewno odeślę go z powrotem do sklepu żeby mi oddali pieniądze.

    W każdym razie zrobiłem specjalnie dla Ciebie serię zdjęć w formacie RAW, użyty obiektyw to EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM. Dwie "scenki", jedna przy świetle normalnej żarówki w kloszu działającym jak dyfuzor a druga przy świetle latarki LED-owej (dwie małe żaróweczki). Zdjęcia od ISO 3200 do ISO 32000 i idą tak: 3200, 4000, 5000, 6400, 8000, 10000, 12800, 16000, 20000, 25600 i 32000. Pliki po średnio 40MB każdy także może ściągnij sobie jakiś jeden z każdej "scenki" na próbę bo może to nie to co byś chciał zobaczyć i szkoda Twojego czasu na ściąganie reszty.

    >>>KLIKNIJ TUTAJ<<<

    Pliki powiszą z miesiąc (no chyba że o nich kompletnie zapomnę) a potem je na pewno wywalę bo zajmują mi za dużo miejsca (ponad 800MB).

    Gdzieś w świecie spotkałem się z taką opinią że układ AF w tym aparacie to wykastrowany z czegoś (niestety nie pamiętam z czego) układ AF z 1D X Mark II. Mam też jeszcze cały czas 5DS i w sumie podczas ostrzenia za pomocą wizjera optycznego nie widzę jakiejś porywającej różnicy pomiędzy obydwoma aparatami. Co innego tryb Live View - to co się dzieje w tym trybie to przechodzi ludzkie pojęcie w porównaniu do tego co można spotkać w moim 5DS już nie wspominając o innych wcześniejszych modelach z serii 5D.

Strona 52 z 69 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •