Strona 17 z 69 PierwszyPierwszy ... 715161718192767 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #161
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    niejeden już tak twierdził, wystarczy że ktoś pęknie i pójdzie na współpracę z urzędem i utopia się skończy
    Pomysl, cene mk4 znaja juz na calym swiecie. A teraz lec do urzedu i powiedz, ze to spisek. GL&HF.

  2. #162
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Jak ktoś gada o podwyżkach Canona, że one wynikają z kursu dollara to po prostu nie ma pojęcia o rynku (Canon podnosi ceny od kilku lat zgodnie ze swoją polityką sprzedażową).
    Skoro masz takie znakomite pojęcie o rynku to przypomnij jaka była cena startowa (w usd) 5D mkIII w momencie startu?

    Natomiast co do sklepów to manewr jest bardzo niewielki, bo marże są niskie. Jak się ktoś wyłamie i sprzeda poniżej ceny zakupu to mu tylko pogratulować skłonności samobójczych .
    Niestety realia obecnie są takie że wszelki sprzęt mający swoje umocowanie cenowe w USD drożeje bo drogi jest dolar.

    I żeby znów nie było tych infantylnych zarzutów że bronię Canona. Ja doskonale znam zagrania tej firmy (bardziej z rynku kamer niż foto) i jestem ostatnią osobą, która chce bronić na przykład wycinania produktów, które jest u nich nagminne ale wystarczy zobaczyć na ofertę konkurencji i wszystko staje się jasne. Wtedy staje się też jasne czemu niektóre rzeczy właśnie tyle kosztują.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #163
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    sklepy dostają 20-30% zniżki i dodatkowo to klient płaci VAT. Canon stosuję identyczną politykę marketingowo sprzedażową jak Shimano.

  4. #164
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No to się chyba w C popłaczą z rozpaczy .
    Kwestia ilosci. Przy przekroczeniu pewnej granicy, moga plakac. Jak Nokia na przyklad.

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    kwestia czasu :-)
    W przyszlosci sprzet bedzie sie wypozyczac jak baterie w Renault albo nowego Photoshopa. Posiadanie na wlasnosc bedzie luksusem dla bardzo bogatych.

  5. #165
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    sklepy dostają 20-30% zniżki i dodatkowo to klient płaci VAT. Canon stosuję identyczną politykę marketingowo sprzedażową jak Shimano.
    CR pokazał skany dokumentów importowych mkIV, gdzie body wynosiło równowartość 1700 USD (bodajże netto). Doliczając nawet dodatkowe koszty dystrybucji w kraju to i tak marżę mają porządną.
    10D + Stuff

  6. #166
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez LukasS Zobacz posta
    CR pokazał skany dokumentów importowych mkIV, gdzie body wynosiło równowartość 1700 USD (bodajże netto). Doliczając nawet dodatkowe koszty dystrybucji w kraju to i tak marżę mają porządną.
    Kto? Canon? Czy sklep? I na jakiej podstawie? Wartość zadeklarowana na liście przewozowym jest do celów ubezpieczenia. Ma to związek z kosztem czystej produkcji dla Canona. Za tyle Canon może odtworzyć zniszczony towar w swojej fabryce. Nie zawiera to oczywiście kosztów "research and development" marketiing itd. Canon nie sprzeda nikomu tego body za nic zbliżonego do tej ceny, bo przecież nie może.
    Wiadomo bez wycieków, że sama produkcja w fabryce takiego body wiele więcej nie kosztuje. Dzisiaj 5d3 można nabyć za $2250 iwięc jest sprzedawane z bardzo niewielkim zyskiem (dla Canona, sklepu i reszty) ale przecież nie ze stratą,
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  7. #167
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 025

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    17-ta strona nie na temat. Fenomen, który już nawet nie dziwi.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #168
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    No to wracamy do tematu, podobno przy 100mm i odleglosci 2m mozna refocusowac w granicach 2cm - niezle. Czesto ostrosc lekko ucieka, bo gdy mamy ew ff lub bf zadna regulacja nie pomoze.

  9. #169
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Wg mnie to body bedzie swietne i zadne narzekania tego nie zmienia. Tak samo bylo marudzenie na 35LII, sa to narzedzia do pracy ktore szybko na siebie zarobia. Dla hobbystow sa inne pyszki albo uzywki.

  10. #170
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    dlaczego tylko 30mpix :/

Strona 17 z 69 PierwszyPierwszy ... 715161718192767 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •