Strona 12 z 69 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Na szczęście Canon nie wpadł jeszcze na pomysł aby dezaktywować użyteczność starych body po pewnym czasie.
    kwestia czasu :-)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #112
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^ Zawsze można sobie poszukać promo bilety do NYC za 1000 zł, kupić w BH, porobić nim zdjęcia i wrócić Choć może to być inne miasto a wtedy nie będzie podatku stanowego Miedzy USA a Europa jest jakiś 1000 USD różnicy - styknie na bilet i pobyt na miejscu (i jeszcze zostanie).
    Jak się kupuje w USA żeby oszczędzić, to nie ma sensu płacić podatku. Żeby nie było podatku przy zakupie w sklepie z cegły pozostają od strony Europy tylko dwa małe stany do wyboru - Delaware albo New Hampshire. (Może tam być tylko bardzo mały podatek lokalny)

    Dlatego najlepiej po przyjeździe kupić jednak w Internecie, bo to jeszcze możliwe bez podatku. Ale wycieczkę trzeba potraktować turystycznie, bo inaczej nie ma sensu, porobić zdjęcia, i wrócić ze sprzętem.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Jak się kupuje w USA żeby oszczędzić, to nie ma sensu płacić podatku. Żeby nie było podatku przy zakupie w sklepie z cegły pozostają od strony Europy tylko dwa małe stany do wyboru - Delaware albo New Hampshire. (Może tam być tylko bardzo mały podatek lokalny)

    Dlatego najlepiej po przyjeździe kupić jednak w Internecie, bo to jeszcze możliwe bez podatku. Ale wycieczkę trzeba potraktować turystycznie, bo inaczej nie ma sensu, porobić zdjęcia, i wrócić ze sprzętem.
    O tym mówiłem z najtańszych lotów (po NYC) teraz jest Orlando oraz Boston Nie wiem tylko czy BH wysyła na adresy hoteli/hosteli. Mamy aparat, wycieczkę i być może dobre kadry

  4. #114
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Jeśli WiFi będzie działało tak jak w 70D to lepiej tego nawet nie włączać/włączać.

    Idzie to jak krew z nosa, nie wspomnę już o kombinacjach z samą konfiguracją i łączeniem się.
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  5. #115
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Cena tego body to szaleństwo. Za tą kwotę można kupić 3X6D, lub 5DIII plus 6D. Obrazowanie tych aparatów jak sądzę będzie bardzo zbliżone. Poczekajmy na testy.
    Z kolei cena nowego 16-35 na poziomie 11 tys. to nawet nie szaleństwo a dowcip roku
    Ceny to wynik kursu dolara. Na świecie są praktycznie bez zmian. 5D zawsze było drogie w momencie premiery i zawsze będzie. To jeden z elementów marketingu. Canon prawie nie ma konkurencji więc nie ma litości .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 26-08-2016 o 19:04
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #116
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Dobra już tak nie brońcie tego Canona, masę obiektywów maja w Polsce w sklepach, na własnym magazynie a i tak podnosi ceny.

  7. #117
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    A dlaczego dolara? Nie mają w Japonii aby jenów?

    Poza tym nawet jakby uwzględnić wzrost $, to sami jeszcze cenę dodatkowo podwyższyli.
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Na szczęście Canon nie wpadł jeszcze na pomysł aby dezaktywować użyteczność starych body po pewnym czasie.[/QUOTE]

    5D nie jest uwzględniony w dpp 4xx. Ma być teraz Dpp 4.5, ale wątpię żeby było wsparcie dla staruszka

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez asdf Zobacz posta
    A dlaczego dolara? Nie mają w Japonii aby jenów?
    Zapytać trzeba ekonomistów cinkciarzy a najlepiej samych Japończyków, ale faktem jest, że mają specjalnie ciepłe stosunki właśnie z dolarem, a nie z euro czy czymś innym. Kanadyjczycy doświadczają nagłych podwyżek cen sprzętu z powodu kursu ich waluty do US dolara, a ceny w USA są najstabilniejsze. Po prostu tak im pasuje i tak czynią.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #120
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    To internetowe trolle i fanboje tak opowiadają głupoty z tym kursem dollara :P Byłem w tym roku w Japonii - Jeny to waluta tak słaba, że przy niej nasz złoty to prawdziwy kocór. I jeszcze jedno, w Japonii dollar jest tak samo jak euro - nic nie warty

Strona 12 z 69 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •