Strona 56 z 69 PierwszyPierwszy ... 646545556575866 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #551
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Matówka wpływająca na pomiar światła... ciekawe...
    Raczej normalne, pomiar światła jest na ogół za matówką.

  2. #552
    Bywalec Awatar smartb
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    59
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    5D mkIV nie ma wymiennych matówek
    20D + 7D + 5DMK4 + 24-70/2,8LII, 70-200/2,8LIS, Art35/1,4, Art85/1,4, 430EX, 580EX, 055PROB+029

  3. #553
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez smartb Zobacz posta
    5D mkIV nie ma wymiennych matówek
    Ano dział marketingu działa - coś trzeba było ograniczyć aby nie było kanibalizmu produktów pomiędzy 5d4 i 1dx2
    1DX + 50L

  4. #554
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 493

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Ano dział marketingu działa - coś trzeba było ograniczyć aby nie było kanibalizmu produktów pomiędzy 5d4 i 1dx2
    Wymienne matówki w 5d skończyły się na marku II jeśli mnie pamieć nie zawodzi.

  5. #555

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Czy ktoś z posiadających Canon 5D mark IV może przeprowadzić test z obiektywem manualnym? Mój korpus jest jeszcze na gwarancji. Zanim jednak odeślę korpus do serwisu chcę potwierdzenia, że tylko mój egzemplarz ma problem z pomiarem światła przy stosowaniu przejściówek M42/EF.

  6. #556
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Becker Zobacz posta
    Zanim jednak odeślę korpus do serwisu chcę potwierdzenia, że tylko mój egzemplarz ma problem z pomiarem światła przy stosowaniu przejściówek M42/EF.
    Na jakiej podstawie chcesz serwisować aparat? Czy z obiektywami EF wszystko jest OK?
    O ile sobie przypominam, to na 5D z obiektywami OM także pomiar światła działał nieco inaczej i trzeba było wprowadzać delikatną korekcję ekspozycji. Rodzaj dandeliona nie ma znaczenia.
    Mogę tobie od razu napisać, że gdy wyślesz aparat do serwisu to wróci po tygodniu z UNS - usterki nie stwierdzono. Nikt tam nie będzie podłączał do niego obiektywów M42. Zapomnij.

  7. #557

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Z korektą nie byłoby tragedii gdyby była stała. Ale niestety zmienia się ona zależnie od przysłony i nie zawsze o te samą wartość - bez AEB ani rusz. Oczywiście podczas testu cały czas poruszam się w deklarowanym przez producenta zakresie pomiarowym 0-20EV. Prawidłowy pozostaje pomiar w LV.
    Odnośnie serwisu - proszę aby ktoś jeszcze wykonał taki test. Będę miał punkt odniesienia. Jeśli zauważona przeze mnie "przypadłość" okaże się cecho aparatu to nigdzie nie będę go wysyłał. Jeśli jednak inni posiadacze nie zauważą takiego problemu - to raczej mam podstawy do wizyty w serwisie...
    Jeszcze raz kieruję prośbę do posiadaczy 5D mk4 o wykonanie prostego testu i podzielenie się wynikami.

  8. #558
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Becker Zobacz posta
    Z korektą nie byłoby tragedii gdyby była stała. Ale niestety zmienia się ona zależnie od przysłony i nie zawsze o te samą wartość - bez AEB ani rusz. Oczywiście podczas testu cały czas poruszam się w deklarowanym przez producenta zakresie pomiarowym 0-20EV. Prawidłowy pozostaje pomiar w LV.
    Odnośnie serwisu - proszę aby ktoś jeszcze wykonał taki test. Będę miał punkt odniesienia. Jeśli zauważona przeze mnie "przypadłość" okaże się cecho aparatu to nigdzie nie będę go wysyłał. Jeśli jednak inni posiadacze nie zauważą takiego problemu - to raczej mam podstawy do wizyty w serwisie...
    Jeszcze raz kieruję prośbę do posiadaczy 5D mk4 o wykonanie prostego testu i podzielenie się wynikami.
    Zapytam jeszcze raz. Czy z obiektywami EF pomiar działa prawidłowo? Bo jeżeli tak to nie masz po co wysyłać aparatu do serwisu.



    Cytat Zamieszczone przez Becker Zobacz posta
    Jeszcze raz kieruję prośbę do posiadaczy 5D mk4 o wykonanie prostego testu i podzielenie się wynikami.
    Zapewne mało posiadaczy 5DIV podłącza do niego obiektywy M42. Jeżeli ktoś kupuje aparat za grubo ponad 10 tys. to raczej nie bawi się w M42. Prędzej znajdziesz kogoś z 5D lub 5DII.

  9. #559

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Z obiektywami EF pomiar działa prawidłowo.
    Pozwolę sobie nie zgodzić się co do zasadności serwisu - bo to aparat właśnie za ponad 10tyś zł. Lata temu gdy nabywałem EOS3 również był problem z pomiarem światła błyskowego z obiektywami niesystemowymi. Canon po cichu wypuścił oprogramowanie dla klientów którzy zgłoszą się do serwisu - było to opisywane przez użytkowników zza oceanu. Polski serwis na początku twierdził że nic takiego nie ma miejsca jednak po przesłaniu firmware okazało się że jednak mogą naprawić aparat. To że jestem niszowym klientem nie znaczy, że muszę być potraktowany byle jak - to tylko kwestia dociekliwości i cierpliwości. Nie sądzę aby 5Dmk4 miała ograniczenia techniczne które uniemożliwiają jej prawidłowy pomiar.
    Każdy kto ma 5dmk4 z jakimkolwiek obiektywem może wykonać test - wystarczy nie wkręcić obiektywu do końca tak żeby styki nie kontaktowały - jedno zdjęcie przy pełnej dziurze a drugie z maksymalnie przymkniętą przysłono (użyć podglądu ostrości i przytrzymując podgląd wykręcić obiektyw - przysłona pozostanie domknięta, po ponownym pełnym przypięciu bagnetu otworzy się...)
    Jeśli zdjęcia są podobne to OK, jeśli są różnie naświetlone to jest to mój przypadek.

  10. #560
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Becker Zobacz posta
    Z obiektywami EF pomiar działa prawidłowo.
    Pozwolę sobie nie zgodzić się co do zasadności serwisu - bo to aparat właśnie za ponad 10tyś zł. Lata temu gdy nabywałem EOS3 również był problem z pomiarem światła błyskowego z obiektywami niesystemowymi. Canon po cichu wypuścił oprogramowanie dla klientów którzy zgłoszą się do serwisu - było to opisywane przez użytkowników zza oceanu. Polski serwis na początku twierdził że nic takiego nie ma miejsca jednak po przesłaniu firmware okazało się że jednak mogą naprawić aparat. To że jestem niszowym klientem nie znaczy, że muszę być potraktowany byle jak - to tylko kwestia dociekliwości i cierpliwości. Nie sądzę aby 5Dmk4 miała ograniczenia techniczne które uniemożliwiają jej prawidłowy pomiar.
    Każdy kto ma 5dmk4 z jakimkolwiek obiektywem może wykonać test - wystarczy nie wkręcić obiektywu do końca tak żeby styki nie kontaktowały - jedno zdjęcie przy pełnej dziurze a drugie z maksymalnie przymkniętą przysłono (użyć podglądu ostrości i przytrzymując podgląd wykręcić obiektyw - przysłona pozostanie domknięta, po ponownym pełnym przypięciu bagnetu otworzy się...)
    Jeśli zdjęcia są podobne to OK, jeśli są różnie naświetlone to jest to mój przypadek.
    Czy tak samo jak z aparatem podchodzisz do innych urządzeń ? Czegoś nie dokręcasz, coś wciskasz ? Co to za testy ?
    Problemem jesteś Ty w tym przypadku. Używasz sprzętu niezgodnie z instrukcją, koniec pieśni.

Strona 56 z 69 PierwszyPierwszy ... 646545556575866 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •