Strona 11 z 69 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #101
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    jako posiadacz 5ds r po przejściu z 5d mark iii (mimo kilku zmian nawyków) uważam... że 50mpix. to jest to, przestałem używać canona 100 macro.
    rozwiniesz myśl z tą 100 macro?

    Spotkałem się z opinią że 50 Mpix to się sprawdzi tylko w studiu a przy normalnym foceniu to już niekoniecznie.
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  2. #102
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez adamm Zobacz posta
    rozwiniesz myśl z tą 100 macro?

    Spotkałem się z opinią że 50 Mpix to się sprawdzi tylko w studiu a przy normalnym foceniu to już niekoniecznie.
    Ja tez tak myślałem, ale to nie do końca prawda. Jeśli chodzi 50mpix to daje takie możliwości w post obróbce, że nie potrzebuje obiektywu macro. robie zdjęcie dziecka i jego palce u rąk są tak ostre i wyraźne, że robie zbliżenie wycinam i mam piękną dłoń, którą 5dm3 musiałbym robić obiektywem macro. Generalnie tego się nie da przecenić.
    Oczywiście 5ds r ma też kilka minusów w porównaniu do 5dm3 czy teraz m4. Przede wszystkim ISO - trudne warunki oświetleniowe to nie na to body. ISO 6400 to max więc wiadomo. Duga sprawa to czas naświetlania, w 5dm3 dla 50mm art wystarczało jak na mnie 40-50, teraz muszę celować ww okolice 100, ale jest za to ostrość bez porównania.

  3. #103
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez PRZEMOLO79 Zobacz posta
    Większość ludzi kupujących takie body ma już najczęściej pokaźną szklarnię. Kto będzie przechodził na 5dmk4? Posiadacze pewnie 5dmk2. 6d, 5dmk3 - po części sprzedając swoje body i dokładając do MK4 to już będą odpowiednio mniejsze pieniążki ale czy warto aż dyle dołożyć każdy odpowie sobie sam. W przyszłym roku pójdzie albo i nie cashback na 5d mkIV zależy jak się będzie sprzedawał a prognozuje że w Polsce średnio :-) myślę będzie do wyrwania wkrótce za jakieś 15 k
    Posiadacz 5D mk1 też przechodzi. Dla mnie usprawnienia w mk2 i mk3 nie były na tyle istotne, abym skusił się na taki wydatek, niemniej upgrade do mk4 już zdecydowanie większy w porównaniu do poprzednich wersji. A jako że posiadam tez 7Dm2 to wiem jak część z tych nowinek będzie działać i brakuje ich później na FF.

    Kilka osób już o tym pisało w tym i ja, dlatego powtórzę: Canon wycenił to body w takiej samej cenie jak mk3 płacimy więcej bo PLN jest słabszy do dolara więc pretensje do kogo innego - nie do producenta.
    10D + Stuff

  4. #104
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Hola hola, popatrz na ceny Nikona: D610, D750, D810. Można ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #105
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Niby niektóre szkła Canona są tańsze, ale taka cena puchy spokojnie te różnice pożre, zresztą nowsze słoiki i tak pewnie będą droższe niż u konkurencji.
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  6. #106
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Czekałem na ten model ale cena mnie dobiła Miałem nadzieję, że nie przekroczy 14.5tys a tu taka niemiła niespodzianka.

  7. #107
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Zacznie się teraz masowe przechodzenie na Nikona, ceny Nikonów podskoczą, a nawet już*rosną.

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cena tego body to szaleństwo. Za tą kwotę można kupić 3X6D, lub 5DIII plus 6D. Obrazowanie tych aparatów jak sądzę będzie bardzo zbliżone. Poczekajmy na testy.
    Z kolei cena nowego 16-35 na poziomie 11 tys. to nawet nie szaleństwo a dowcip roku

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Zacznie się teraz masowe przechodzenie na Nikona, ceny Nikonów podskoczą, a nawet już*rosną.
    Wątpię. Przynajmniej ja takich planów nie mam. Po premierze 5DIV stare puszki Canona wciąż robią zdjęcia. Na szczęście Canon nie wpadł jeszcze na pomysł aby dezaktywować użyteczność starych body po pewnym czasie.
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 26-08-2016 o 16:44

  9. #109
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Zacznie się teraz masowe przechodzenie na Nikona, ceny Nikonów podskoczą, a nawet już*rosną.
    Heh, albo na A7.
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  10. #110
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    zmiany systemu mają znikomy sens, koszt zmiany pochłonie zyski, na co chcecie zmieniać tak z ciekawości spytam - na D810? bo chyba tylko ten nie ma problemów, pozostałe są dalekie od ideału. ja na szczęście nie muszę mieć UWA ze światłem 2.8 bo cena rzeczywiście spora. jak się planuje system to trzeba policzyć ceny szkieł bo się można zdziwić. zawsze też można kupić bezlustro m4/3 bo przecież jakość taka sama jak 5DIII, a dźwigać nie trzeba jak twierdzą ambasadorzy marki - proponuję podliczyć optykę - też się można zdziwić i radzę się nie przywiązywać do tego co piszą ambasadorzy o tej jakości.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 11 z 69 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •