Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

  1. #1

    Question Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Czyli klasyczny problem z matrycami od Sony na które SCI się podobno już wypięło. Na alledrogo z tego co w Google widać bywa dość rzadko. Ewentualnie zlecenie w SERWIS - ktoś testował jak robią i jakie ceny? Nie stać mnie obecnie na nowy sprzęt (więc SX60 mi nie proponujcie - swoją drogą jak znajdę wreszcie pracę na stałe ciekawe czy będzie w ofercie jakikolwiek megazoom z wizjerkiem...) bo od 2012 roku ciężko z pracą w moim zawodzie (technik optyk) i praktycznie od tego więcej dni nie pracuje niż pracuję...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23-08-2016 o 00:27

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Nie rozumiem tego. Za ile ty chcesz tą matrycę kupić żeby warto było naprawiać? Canona s5is mozna kupić za niewiele ponad 100zł, a chyba trochę lepszy od s1 is
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  3. #3

    Domyślnie Odp: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Gdzie? Ja zarówno na OLXie czy Alldrogo widzę zawsze tylko sam aparat ewentualnie z marketowym etuiem bez jakichkolwiek akcesoriów czy dokumentów i w większości z lombardów... i najlepsze że najczęściej modele z dedykowanymi aku bez ładowarek... zresztą mam wrażenie (kilka zakupów części komputerowych) że od kilku lat na tych portalach sprzedaje nie z powodu wymiany na nowsze tylko się żeby pozbyć się problemu, oczywiście jako "w pełni sprawne"
    Ostatnio edytowane przez Megami ; 23-08-2016 o 00:35

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Cytat Zamieszczone przez Megami Zobacz posta
    Czyli klasyczny problem z matrycami od Sony na które SCI się podobno już wypięło. Na alledrogo z tego co w Google widać bywa dość rzadko. Ewentualnie zlecenie w SERWIS - ktoś testował jak robią i jakie ceny? Nie stać mnie obecnie na nowy sprzęt (więc SX60 mi nie proponujcie - swoją drogą jak znajdę wreszcie pracę na stałe ciekawe czy będzie w ofercie jakikolwiek megazoom z wizjerkiem...) bo od 2012 roku ciężko z pracą w moim zawodzie (technik optyk) i praktycznie od tego więcej dni nie pracuje niż pracuję...
    Wymiana matrycy jest zupełnie nieopłacalna, zapłacisz za to kilkaset zł. Poluj na allegro jeżeli ci na tym modelu, myśle że dostaniesz go w okolicach 100zł. Swoja droga bardzo udany model, zrobiłem nim kilka tys zdjęć, następne wersje były już coraz gorsze

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Cytat Zamieszczone przez Megami Zobacz posta
    Gdzie? Ja zarówno na OLXie czy Alldrogo widzę zawsze tylko sam aparat ewentualnie z marketowym etuiem bez jakichkolwiek akcesoriów czy dokumentów i w większości z lombardów... i najlepsze że najczęściej modele z dedykowanymi aku bez ładowarek...
    Allegro to nie sklep i trzeba trochę poczekać/poszukać by trafić okazję. Aktualnie widzę 2 aukcje, jedna właśnie się kończy (ciekawe za ile pójdzie?) CANON S 5 is ZNAKOMITY ZESTAW Z TULIPANEM (6411848031) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i na "kup teraz" canon power shot S5IS (6428622309) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Co do ładowarek to s5is jest na zwykłe paluszki, więc zdziwił bym się gdyby jeszcze ładowarka była
    Nie wiem, czy S5 is jest gorszy czy lepszy od S1 is, ale posiadam taki od 8 lat, zrobiłem nim kilkadziesiąt tyś zdjęć oraz wiele godzin filmików i nadal działa bez problemu.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Cytat Zamieszczone przez Megami Zobacz posta
    Czyli klasyczny problem z matrycami od Sony na które SCI się podobno już wypięło. Na alledrogo z tego co w Google widać bywa dość rzadko. Ewentualnie zlecenie w SERWIS - ktoś testował jak robią i jakie ceny? Nie stać mnie obecnie na nowy sprzęt (więc SX60 mi nie proponujcie - swoją drogą jak znajdę wreszcie pracę na stałe ciekawe czy będzie w ofercie jakikolwiek megazoom z wizjerkiem...) bo od 2012 roku ciężko z pracą w moim zawodzie (technik optyk) i praktycznie od tego więcej dni nie pracuje niż pracuję...
    Podobno się wypięło czy faktycznie zakończyli wymianę ?

  7. #7
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Podobno się wypięło czy faktycznie zakończyli wymianę ?
    Akcja wymiany wadliwych matryc Sony w kompaktach (nie tylko) Canona zakończyła się już dawno temu (ze 3-4 lata?)...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #8

    Domyślnie Odp: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Piszę w znaczeniu aparat z dedukowanym aku bez ładowarki czyli 90% kradziony. I często trafia na allegro przez lombardy. I wolę unikać sprzedających jak sprzedają na aukcji obok taki sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez Megami ; 24-08-2016 o 19:41

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Cytat Zamieszczone przez Megami Zobacz posta
    Piszę w znaczeniu aparat z dedukowanym aku bez ładowarki czyli 90% kradziony. I często trafia na allegro przez lombardy. I wolę unikać sprzedających jak sprzedają na aukcji obok taki sprzęt.
    To ja sprzedawałem już 3 kradzione aparaty (2 ładowarki zgubiłem na wakacjach a jedną rozwaliłem sam)

  10. #10

    Domyślnie Odp: Matryca Canon S1 IS - gdzie kupić

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    Nie rozumiem tego. Za ile ty chcesz tą matrycę kupić żeby warto było naprawiać?
    50 zł + paczkomat myślę że sensowna cena i kilka godzin własnej pracy.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •