Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: kompakt do 1600 zl

  1. #1
    Bywalec Awatar macgaw
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Piła
    Posty
    115

    Domyślnie kompakt do 1600 zl

    czesc, chcialbym uzyskac porade co do zakupu aparatu.
    aparat dla rodzicow. obecnie maja jakies sony wielkosci czterech palcow.

    wymaganie to stabilizacja, filmy full hd 60 fps, obiektyw wbudowany - rodzice napewno nie beda wymieniac obiektywow.
    fajnie gdyby uchwyt do trzymania byl wiekszy. wybralem

    canon sx 60
    g9x
    wiem ze sa drozsze ale jeszcze akceptowalne
    6D, Sigma 24 mm f/1.4 Art, Canon 100 mm f/2.8 IS USML, Canon 70-200 f/2.8 IS II

  2. #2

    Domyślnie Odp: kompakt do 1600 zl

    Proponowałbym Panasonic DMC-LF1 - kupisz nawet taniej. Wiem, że stary model, ale wystarczająco szybki, no i jest wizjer optyczny (starcze osoby to często lubią). Jeszcze jedna zaleta. Przy bardzo akceptowalnej jakości zdjęć (przecież nawet RAW-y masz) mieści się w każdej kieszonce. I to jest zaleta, chyba że tatuś lubi, jak mu się kilowy sprzęt na szyi dynda.

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: kompakt do 1600 zl

    Canon g9X - matryca daje radę jak na kompakta .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: kompakt do 1600 zl

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    Proponowałbym Panasonic DMC-LF1 - kupisz nawet taniej. Wiem, że stary model, ale wystarczająco szybki, no i jest wizjer optyczny (starcze osoby to często lubią). Jeszcze jedna zaleta. Przy bardzo akceptowalnej jakości zdjęć (przecież nawet RAW-y masz) mieści się w każdej kieszonce. I to jest zaleta, chyba że tatuś lubi, jak mu się kilowy sprzęt na szyi dynda.
    Rawa-ami w tym panasoniku to bym się zbytnio nie podniecał - one są chyba tylko po to żeby się przekonać o kiszce jaką tam dali zamiast obiektywu .
    I nie wiem też czy czegoś nie mylisz, bo w tym panasie jest kiepski wizjer elektroniczny.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5

    Domyślnie Odp: kompakt do 1600 zl

    Drogi kolekcjonerze. Być może masz rację, bo LF1 chyba nie masz? Zgadłem? A ja mam ten aparat, kupiony po tym, jak pani w jednym ze sklepów zgodziła się, żebym mógł włożyć do niego swoją kartę, zrobić tam kilka zdjęć (tej pani też) i wszystko obejrzał sobie na swoim komputerze.

    Dlatego dla innych polecam tę samą drogę. Zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości i podjąć decyzję. Bo dane marketingowe jedno, a rzeczywistość to drugie.

    A mogłeś choćby zdjęcia tych ludzi obejrzeć: https://www.flickr.com/groups/lf1/pool/ zamiast wyczytywać cudze opinie. Naprawdę uważasz, że w 99 procentach okazji "nie wystarczą)?

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: kompakt do 1600 zl

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    Drogi kolekcjonerze. Być może masz rację, bo LF1 chyba nie masz? Zgadłem? A ja mam ten aparat, kupiony po tym, jak pani w jednym ze sklepów zgodziła się, żebym mógł włożyć do niego swoją kartę, zrobić tam kilka zdjęć (tej pani też) i wszystko obejrzał sobie na swoim komputerze.

    Dlatego dla innych polecam tę samą drogę. Zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości i podjąć decyzję. Bo dane marketingowe jedno, a rzeczywistość to drugie.

    A mogłeś choćby zdjęcia tych ludzi obejrzeć: https://www.flickr.com/groups/lf1/pool/ zamiast wyczytywać cudze opinie. Naprawdę uważasz, że w 99 procentach okazji "nie wystarczą)?
    Tego aparatu od czasu do czasu używam służbowo. To że da się nim zrobić ładne zdjęcia nie oznacza, że nie ma wad o których pisałem.
    Do 99% "okazji" w zupełności wystarczy komórka.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7

    Domyślnie Odp: kompakt do 1600 zl

    Masz rację. Sam myślałem o Galaxy S4 Zoom, ale po pierwsze mam inną komórkę, do której się przyzwyczaiłem, a po drugie, chodziło właśnie o ten jeden procent. O te zdjęcia, które mimo wszystko są jednak mocno nieporównywalnej jakości. Ale faktem jest, jeśli ktoś jeździ dużo, a nie ma chęci na dźwiganie ogromnego sprzętu, to S4 Zoom, czy ewentualnie nakładka w rodzaju Smart-shot z Sony wystarcza aż nadto, a w budżecie spokojnie się mieści (chyba nawet SONY DSC-QX1, nie mówiąc o QX100, czy QX30).

  8. #8

    Domyślnie Odp: kompakt do 1600 zl

    A co sądzicie o tym: aparat kompaktowy Canon EOS M10.\Noszę się z zamiarem kupna, a może coś innego w tej cenie?]]]
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 06-12-2016 o 14:14

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: kompakt do 1600 zl

    Cytat Zamieszczone przez lonardino Zobacz posta
    co sądzicie o tym: aparat kompaktowy Canon EOS M10.\Noszę się z zamiarem kupna, a może coś innego w tej cenie?]]]
    Canon Eos m10 to już nie jest, aparat kompaktowy a bezlusterkowiec.
    Możesz w nim dowolnie wymieniać obiektywy.
    Więc jeśli szukasz możliwości rozbudowy - jest to bardzo prosty bezlusterkowiec (informacje znajdziesz np na optyczne), dobry na początek, z czasem może Ci zacząć przeszkadzać.
    Najważniejsze pytanie do czego go potrzebujesz?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •