Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zestaw studyjny kontra...?

  1. #1

    Domyślnie Zestaw studyjny kontra...?

    Cześć,
    Jest to mój pierwszy post na forum, będą także pierwsze kroki w fotografii studyjnej (pomimo iż w fotografii siedzę już trochę czasu, to ze studiem miałem do czynienia raptem kilka godzin, więc jestem w temacie kompletnie zielony), dotychczas korzystałem z urokow światła zastanego, miałem trochę przerwę z uwagi na brak czasu i bla bla bla..ale nie o tym. Generalnie jako takie pojęcie mam, ale jeśli chodzi o studio to zamierzam się doszkolić na własnych błędach...
    A więc planuję skompletować w miarę porządne studio do celów portretowych, zdjęć rodzinnych, dziecięcych i niemowlaków. Powierzchnia na studio dosyć duża, pomieszczenie około 4m wysokości.

    Na początek zacznę że potrzebuję również jedną lampę w plener z akumulatorem i wyzwalaczem obsługującym HSS (i tutaj pytanie, czy warto do tego poprostu dobać jeszze 2-3 lampy takie same do studia??) szperając po necie wybrałem:
    Powerlux VE300 + akumulator + jakiś softbox + wyzwalacz WYZWALACZ YONGNUO YN-622

    Jeśli chodzi o studio rozglądałem się również za gotowymi zestawami, tj:
    https://www.amazon.de/Walimex-Pro-Bl.../dp/B00RTJWYJA
    Statyw na tło walimex 120-307 + dwa, trzy tła papierowe (czy lepiej materiałowe?)

    Pytanie - czy warto się w to pchać, czy macie jakieś lepsze propozycje, czy zbudować zestaw z takich lamp jak chciałbym do pleneru? Może polecacie jakieś inne rozwiązanie,
    Budżet na wyposażenie studia to +/- 5000,- . Chciałbym dokupić jeszcze jakaś drukarkę do wydruku max A3, ale to rozmowa na inny temat

    Bardzo proszę o pomoc.

    pozdrawiam
    Edit: ach, studio będzie użytkowane z C 5d mark III
    Ostatnio edytowane przez Marcino ; 13-08-2016 o 11:23

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny kontra...?

    Marcino, temat studia to temat morze i nikt Ci raczej nie podsunie pod nos gotowca.

    Mam lampy Powerluxa, 1x400Ws oraz 2x300Ws i do tego pilot żeby nie latać do każdej i kręcić pokrętłami.
    Te Powerluxy wyzwalane przez YN chyba nawet w HSS też pracują ale głowy nie dam bo dawno nie próbowałem.

    To co mnie wkurzyło w FsFoto (niby importer) to to, że po około miesiącu czasu nie mogłem dokupić kolejnych 400Ws bo po prostu nie było.
    Na allegro itp. niby były a jak przyszło co do czego to wszyscy i tak brali z FSFoto.
    Dokupiłem 2x300Ws i też jest.

    Generalnie są OK, jednak przy pomiarach światłomierzem przy naprawdę krótkich odstępach błysku i pełnej mocy czasami kolejny błysk jest minimalnie słabszy.

    lampa z aku fajna sprawa w plener, ale moim zdaniem do użytkowania na codzień w studiu to tylko z zasilaniem po kablu.
    Nim się obejrzysz a już bateria będzie wyczerpana i trzeba będzie przerwać zdjęcia.

    Poczytaj trochę wątków i postów o fotografii studyjnej i sprzęcie.
    Na forum jest tego sporo

    Pamiętaj o dobrych statywach. Szkoda by było przez byle jaki statyw przewrócić lampę.
    Ostatnio edytowane przez adamm ; 30-08-2016 o 22:42
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny kontra...?

    Trochę się naczekałem na odpowiedź, ale dziękuję!

    Powiedz mi jeszcze jak zapatrujesz się na sprawę odnośnie lampy plenerowej - czy brać tego powerluxa + aku , czy zaryzykować z akcją pt. systemowa lampa na statywie? Lampiszon ma być używany oczywiście tylko i wyłącznie z modyfikatorami. Co w takim przypadku jest lepszą propozycją?? Dosyć laickie pytanie, ale nie mam doświadczenia z błyskaczami.

  4. #4
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny kontra...?

    4m wysokości to musi być w miare duże pomieszczenie, 300 czy 400W ... Może ci zabraknać mocy. Moje studio ma 3,5m I 5x6m lampy 3x Elinchrome RX600 o mocy 600W na PocketWizardach , okta 1200mm , beautydish 800 , I pare różnej wielkości softboksów. Systemowymi młotkami możesz troche wspomóc studyjne . Problem może powstać z mieszaniem temperatury barwowej z uwagi na fakt że budzetowe studyjniaki daja nawet 6200 K . Jak posiadasz tanie lampy różnych producentów to jest nieciekawie Bo jedna daje 6200 druga 5800 I dopalisz młotkami 5500K .

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny kontra...?

    Czy te lampki elinchroma beda bezproblemowo dzialac z hss? Jak wspomnialem chce zbudowac zestaw do studia ale jedna lampe chcialbym z akumulatorem uzywac w plenerze, nie chce dwoch lamp innej firmy w studio i jednej innej w plener. Jest to bez sensu

  6. #6
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny kontra...?

    Tak działajá ale Nie wiem jak bedá zachowywać się z chińczykami, ja używam PW powerST4 Na lampach , na puszce Flex TT5 Canon ver. A na nim AC3 Zone Controler. Wspomaganie młotków na Flexach Tt5. Elinchrome wraz z PocketWizard doskonale współpracujá ze światłomierzem Seconic l-758dr

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny kontra...?

    Cytat Zamieszczone przez dziadowstwo Zobacz posta
    https://*********.pl/...
    Zobacz na d... s... - sa przeróżne zestawy oswietleniowe - zbierz swoj.
    Czy nick autora wpisu ma związek z jakością sprzętu i "kampanii reklamowej" tego sklepu?

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Zestaw studyjny kontra...?

    Witam po długiej przerwie.

    Marcino, udało Ci się skompletować zestaw?
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •