Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Lampa studyjna do 700 zł

Mieszany widok

  1. #1
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Lampa studyjna do 700 zł

    Do tej lampy co podałem musi być modyfikator z mocowaniem bowens - inaczej się nie da (chyba, że z parasolkami, które wchodzą w odpowiednią dziurę w lampie i tej małej czaszy, która jest razem z lampą). Tak więc, jeśli Twój photix nie ma takiego mocowania do się nie nadaje bo jak go przyczepisz. Kupowanie "przejściówek" jest imo bez sensu.
    Tak jak r_m napisał również moim zdaniem słoneczko do fotografii dzieci to słaby wybór. Ja go stosuję tylko do wydobycia kości jarzmowych i czoła modelki w głębokich cieniach raczej A więc portret i to głównie twarz. Gdybym miał wybierać coś do jednej lampy to bym wybrał dużą, koniecznie białą od środka parasolkę odbijającą 95cm lub więcej, bo transparentne się słabo nadają i wtedy pasuje do lampy do tej małej czaszy no i tania. Sieje wszędzie ale równo i chyba o to chodzi. Na drugim miejscu duża okta 120cm - droga ale można coś kombinować ze światłem np dokupując grid (są też wersje składane jak parasolki), na kolejnym miejscu prostokątne softboxy np 60x90 - dają w oczach zamiast fajnych kółek prostokąty a na końcu właśnie beauty dish dający najbardziej ostre światło. Im mniejsze dziecko tym bardziej taka kolejność. Ale jak zaznaczyłem to tylko moje zdanie i każdy może mieć swoje własne.

    PS. To uziemienie to oczywiście do lampy - bo są modele ze zwykłym dwużyłowym kablem i odradzam je. Zresztą nawet tło z polipropylenu czasem tak się w suchym powietrzu elektryzuje, że statyw na którym wisi potrafi soczyście kopnąć - nie trzeba prądu z gniazdka

    Jeszcze jedno: Ja używam obecnie dwie okty ok 100cm z gridami jesli potrzeba na tych właśnie lampach na wysięgnikach a do tego mam różne pomocnicze rzeczy np dwie mniejsze lampy na kontry z małymi softboxami plus różne parasolki jeśli trzeba, słoneczko, statywy, system łańcuszkowy teł i całą resztę gratów. Z tym, że ja fotografuję głównie dzieci w wieku szkolnym (SP i G).
    Wszystko co tu piszemy dotyczy studyjnych lamp błyskowych, a równie dobrze można używać lamp ze światłem stałym na świetlówki Znacznie taniej, tyle, że trudniej panować nad światłem
    Ostatnio edytowane przez biodar ; 08-08-2016 o 14:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •