Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Trzy aparaty na ślubie

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    nie rozumiem co złego jest w uzywaniu 3 aparatów, tymbardziej ze 3 to bezlusterkowiec... ktoś wyżej poikazał fajne zastosowanie, to samo można zrobić w przypadku black rapida, albo można poprostu miec dslr na szelkach a bezlusterkowiec na pasku na szyji, na imprezie mozesz sobie polatać spokojnie z bezlusterkowcem w łapie, masz duzo czasu
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    Liczy się efekt. Jak komuś wygodnie to może używać nawet 23 aparatów.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Liczy się efekt. Jak komuś wygodnie to może używać nawet 23 aparatów.
    znam takiego jednego co foci 3 aparatmi naraz, dwie lustrzanki i jeden bezlusterkowiec, zadnych szelek wszystko na paskach i powiem, że jego zdjęcia wyglądają niesamowicie. Tymbardziej że to komfort każdego z nas jak pracuje,
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    Nawet 2 aparaty bywają mało poręczne a co dopiero 3...?

    Co kto lubi ale jak dla mnie nie ma to uzasadnienia, bo co za magiczne szkło ma ten mirrorless które trzeba mieć na ślubie?
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    Cytat Zamieszczone przez cubbus Zobacz posta
    Nawet 2 aparaty bywają mało poręczne a co dopiero 3...?

    Co kto lubi ale jak dla mnie nie ma to uzasadnienia, bo co za magiczne szkło ma ten mirrorless które trzeba mieć na ślubie?
    to tylko moje zdanie ale, może nie chodzi o jakieś magiczne szkło a raczej samą pracę z takim sprzętem. Nie ukrywam, że praca z 2 aparatami potrafi dać się we znaki , a posiadając w miare lekkie korpusy bezlusterkowe poprawiło by to komfort pracy, problem polega na tym, że może nie o tyle nie mam zaufania do bezlusterkowców o ile wiem że mając 2xFF na ramieniu nie boje się o jakość,iso i całą reszę, znam ten sprzęt i pozwoli na pracę w miare bezproblemową. Mając bezlusterkowca kilkukortnie na slubie mozna sie nauczyć pracy ze sprzętem i potem przeskoczyć na taki zestaw w normalnej pracy.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    Nie ma jeszcze na rynu korpusu ML który ma chociaż zbliżony AF do czołowych lustrzanek. Trochę nexem fotografuję to wiem o czym piszę. Sama idea słuszna ale za lat kilka, jak się szklarnia wzbogaci o jakieś genialne szkła.

    Sony ma FF w bezlusterku ale szkła sa koszmarnie drogie
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  7. #17
    Coś już napisał Awatar wuqa
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Chelm
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    A ja pokładam spore nadzieje w bezlusterkowcu i wcale nie zamierzam korzystać z jego AF.
    Przed kolejnymi zleceniami przemeblowałem szklarnię. Wypadł m.in 24L II a przybyły 35-tka i 12(18) f2 do sonego. Szeroki bez AFu spokojnie wystarczy do urozmaicenia kadrów z wolniejszych momentów dnia (przygotowania, kościół). 35 (główne szkło) + 85 (na zmianę z 50-tką) wraz z dwoma szóstkami trafią na zwykłe paski repostrap, natomiast soniak z szerokim, na uchwyt do opaska biodrowego, by zawsze był pod ręką. Wypróbowałem. Wszystko w miarę małe, w miarę lekkie, w miarę jasne... powinno się przyjemnie pracować. Poza tym 85-tkę canona, poprzez commlite, zamierzam wykorzystać jako małe jasne tele (130) do niepostrzeżonego zapuszczania żurawia np w czasie przyjęcia
    Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie biegał 12 godzin objuczony całym sprzętem. Znający specyfikę TEGO DNIA, wiedzą, że jest kilka momentów, gdy warto mieć wszystko pod ręką, ale są też momenty luzu, kiedy spokojnie można przejść się do plecaka i zmienić puszkę/szkło

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar Norberto
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Parczew
    Wiek
    36
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    Ja w kościele używam dwóch aparatów z dwoma stałkami (35 1.4L + 100 2.0) i takie rozwiązanie bardzo mi pasuje. Chociaż ten drugi wisi na ramieniu i trzeba poprawiać. Nie wyobrażam sobie trzeciego. Nawet używając szelek to jednak za dużo tego pod ręką

  9. #19
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    Ja używam dwóch aparatów na szeklach i jest ok jedynie torba przeszkadza. Ale trzy to nie wiem jak nosić i po co... Ale jeśli komus potrzeba to czemu nie :]
    L

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Trzy aparaty na ślubie

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    nie rozumiem co złego jest w uzywaniu 3 aparatów,
    Nie ma nic złego w używaniu trzech aparatów. Sam je używam. Amatorskie jest tylko pytanie jak to robić. no bo w sumie co tu doradzić? Weż drugi do ręki odłóż pierwszy. Odłóż dwa pierwsze weź trzeci do ręki.
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •