Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

  1. #1

    Domyślnie Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

    Hej,
    nie mogłam znaleźć takiego wątku, a jest to ważny temat, dlatego pytam: gdzie ubezpieczacie swój sprzęt?
    Znalazłam informacje o Klikochronie, ale tam ubezpieczają tylko produkty nie starsze niż 6 miesięcy.

    Macie coś godnego polecenia? Chodzi mi o ubezpieczenie uniwersalne, i do pracy, i na podróże. Z góry dzięki za podzielenie się wiedzą

  2. #2

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

    Cytat Zamieszczone przez agg Zobacz posta
    Hej,
    nie mogłam znaleźć takiego wątku, a jest to ważny temat, dlatego pytam: gdzie ubezpieczacie swój sprzęt?
    Znalazłam informacje o Klikochronie, ale tam ubezpieczają tylko produkty nie starsze niż 6 miesięcy.

    Macie coś godnego polecenia? Chodzi mi o ubezpieczenie uniwersalne, i do pracy, i na podróże. Z góry dzięki za podzielenie się wiedzą
    http://www.canon-board.info/coz-gdzi...e-sprzetu-556/

  3. #3

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenia dla fotografików

    Witam, żeby nie tworzyć nowego tematu pozwolę sobie skorzystać z tego. Robię aktualnie badanie rynku pod kątem wprowadzenia do oferty agencji ubezpieczeniowej właśnie ubezpieczeń sprzętu fotograficznego od kradzieży i zniszczenia (aparaty obiektywy i inne sprzęty fotograficzne). To jest bardzo popularne forum, więc będę wdzięczna za informację - czy ktoś z Was ubezpiecza swój aparat? Jeżeli tak to, gdzie? O jakiej wartości są to aparaty i jaką mniej więcej składkę płacicie.

    Zawarcie takiej współpracy wymaga podpisania pewnych umów, dlatego będę bardzo wdzięczna jeśli podzielicie się ze mną takimi informacjami.

    Ten link podany przez użytkownika powyżej prowadzi do bardzo starego tematu, a mi zależy na aktualnych informacjach i cenach oraz popycie na takie oferty ubezpieczeń.
    Kasia

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

    Ubezpieczenia są drogie, lepiej po 3 latach kupić nową puszkę/szkło, niż oddać te pieniądze ubezpieczalni. Przerabiałem temat kilka lat temu w UK.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

    Dzięki za opinię. Właśnie dlatego mam obawy, że nie będzie zainteresowania. Tylko też wiem, że niektóre aparaty i obiektywy osiągają horrendalne ceny i na taki sprzęt chyba już warto mieć ubezpieczenie. Tylko Pytanie, jaki odsetek ludzi kupuje te bardzo drogie aparaty i obiektywy. Bo to pewnie jak z samochodami - luksusowe auta są drogie, mają drogie ubezpieczenia, ale też bardzo niewielu ludzi kupuje takie samochody.
    Kasia

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

    Pracuję u wiodącego ubezpieczyciela jako underwriter (w segmencie korpo) i sam nie mam ubezpieczonego swojego sprzętu foto, ponieważ osobie fizycznej mega trudno znaleźć takie ubezpieczenie na rynku, gdyż nie ma sensownych ofert ubezpieczeń przenośnego sprzętu elektronicznego, w szczególności foto. A dlaczego tak jest? Ponieważ jest to dla ubezpieczycieli zbyt duże ryzyko, do tego ubezpieczenie byłoby dość "fraudowe" (zachęcające do nadużyć) i ewentualna składka za sensowny zakres musiałby być w graniach kilkudziesięciu wartości wartości sprzętu.
    W ubezpieczeniach dla firm, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego przenośnego traktowane jest jako dość trudne i wyceniane drożej niż stacjonarnego, choć dla firm oferta ogólnie jest dostępna.
    Dla osoby fizycznej w miarę rozsądnym rozwiązaniem jest przeanalizowanie oferty ubezpieczeń przy kupnie sprzętu, czasami można znaleźć coś ciekawego, ale sami pewni wiecie ile to kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

    Polecam ubezpieczać sobie samemu

    Przy zakupie każdego sprzętu foto, rtv, agd - 10% jego wartości odkładamy na osobne konto.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

    Przecież na ubezpieczeniach się zarabia. Statystycznie. Warto ubezpieczyć dobro wymykające się statystyce. Np.dom. Samochód? Pomijam OC, bo mus. Z AC bywa różnie. Mniejsze dobra, to już czysty hazard ze wskazaniem na jelenizm.

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Przecież na ubezpieczeniach się zarabia. Statystycznie. Warto ubezpieczyć dobro wymykające się statystyce. Np.dom. Samochód? Pomijam OC, bo mus. Z AC bywa różnie. Mniejsze dobra, to już czysty hazard ze wskazaniem na jelenizm.
    Ale w sensie, że kto zarabia?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •