Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Spadł mi aparat na ziemie.Proszę o radę

  1. #1
    oloby
    Guest

    Domyślnie Spadł mi aparat na ziemie.Proszę o radę

    Cześć.Mam G5.Wczoraj mi spadł z 1.5 m na parkiet i wgniotła się obudowa na rogu.jednak tak fortunnie,że wgięty jest przedni panel. Pytanie czy jest możliwość dokupienia przedniego panela??? i czy wiecie-czy mogło się coś uszkodzić(aparat działa i robi zdjęcia, na pierwszy rzut oka nic poważniejszego się nie stało,ale czy zaważy to na dalszym poprawnym funkcjonowaniu tego aparatu?)

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    jezeli robi i nic sie nie dzieje to pstrykaj dalej i sie nie przejmuj! nie oplaca sie wymieniac...
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  3. #3
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Jesli sie tylko wgniotla, a nie nastapilo pekniecie, a ponadto aprat robi prawidlowo zdjecia, to jakiekolwiek kombinowanie z tym bylo by zbednym wydatkiem pewnie nie malej gotowki.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  4. #4
    Bywalec Awatar pejot
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    45
    Posty
    204

    Domyślnie

    No nieźle. Mi kiedyś żona (pozdrawiam, filuje mi właśnie zza pleców w tekst) upuściła na posadzkę canona a60 (aparat wykonał łuk poprzeczny na wysokości 1,5m). Mimo, że był wysunięty obiektyw, aparatu nic się nie stało... Zaskoczony jestem wyjądkową trwałością kompaktów canona, albo też wyjątkowym fartem ich posiadaczy.

    Także Oloby- jak działa, to się nie przejmuj niczym, szkoda tylko że te wgniecenie obniży wartość aparatu przy ewentualnej jego sprzedaży...

    pozdrawiam

  5. #5
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pejot
    Zaskoczony jestem wyjądkową trwałością kompaktów canona, albo też wyjątkowym fartem ich posiadaczy.
    To moze teraz posiadacze DSLRow potestuja (dla dobra nauki), jak ich sprzet jest wytrzymaly

    Zaznaczam, ze moja rola ograniczy sie co najwyzej do podsumowania wynikow... nie zebym sie bal o swoj aparat, ale...
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  6. #6
    Bywalec Awatar pejot
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    45
    Posty
    204

    Domyślnie

    Jakiś tydzień temu spadła mi na chodnik lampa 420ex. (Nie to że testy robiłem). Wysokość na szczęście była niewielka, ale zimny pot po plecach spłynął. Co się okazało?
    Ma dosłownie mikroskopijne otarcie, ale poza tym wszystko ok. Posiadacze 420- śmiało możecie rzucać tym modelem.

    p.s. Jeszcze jeden post tego typu i nikt nie będzie chciał mi dać do ręki żadnego sprzętu

  7. #7
    Początki nałogu Awatar krwisty
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa/Rz-ów
    Posty
    372

    Domyślnie

    Moja A40 (tak, to byla Ona ;-) ), ktorej sie pozbylem chwile temu wiele przezyla: mniej wiecej miala ladna ryse glebokosci 1mm, po tym jak spadla na nia moja deska snowboardowa.. pech chcial, ze krawedzia.. Po zbyt udanym sylwestrze niestety (spadla kilkakrotnie na beton) matryca poszla do wymiany. Autoryzowany serwis gwarancyjny nie grymasil i wymienil w ramach gwarancji G3 nie testowalem jeszcze w tak bojowych warunkach.
    Martin Gorczakowski

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eternus
    To moze teraz posiadacze DSLRow potestuja (dla dobra nauki), jak ich sprzet jest wytrzymaly
    Hmm.. jeśli kiedys sprawie sobie 1D to zgłoszę się na ochotnika

  9. #9
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    Gdzies czytalem jak typowi spadł 70-200 L na beton z wysokosci 1 metra z głośnym "doink" - obiektyw wyszedł bez szwanku. Ja bym chyba herzklekotu dostał

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rudi
    Gdzies czytalem jak typowi spadł 70-200 L na beton z wysokosci 1 metra z głośnym "doink" - obiektyw wyszedł bez szwanku. Ja bym chyba herzklekotu dostał
    A kto pamięta historię o kopnięciu przez konia (na p.r.f.)?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •