Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Zdjęcia rybim okiem.

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Zdjęcia rybim okiem.

    Zobacz jaka różnica w oświetleniu jest między twoimi zdjęciami, a tymi z pierwszego postu. Aby uzyskać taki efekt kręcąc aparatem, tło musi być jasne, a pierwszy plan ciemniejszy. Osobiście ustawiam lampę na pierwszą kurtynę (wiem kiedy błyśnie tzn z naciśnięciem spustu migawki) i palnik na wprost (może być przez jakiś dyfuzor, byle by oświetlał pierwszy plan, a nie tło). Parametry (iso, przysłona) ustawiasz tak, aby czas migawki wyszedł 1/10 - 1/20s. Naciskając spust migawki przekręcasz aparat wokół osi obiektywu (można wykonywać również inne ruch, ustawić dłuższy czas - daje ciekawe efekty). Ruch aparatu rozmazuje tło, światła tworzą smugi, a lampa błyskowa "zamraża" osoby znajdujące się na pierwszym planie. Czym pierwszy plan jest ciemniejszy tym osoby będą mniej rozmazane.
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 03-07-2016 o 15:43
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zdjęcia rybim okiem.

    Cytat Zamieszczone przez DuDi87 Zobacz posta
    pytanie z innej beczki od ilu postów można dodawać załączniki ??
    Nie przypominam sobie aby było jakiekolwiek ograniczenie w dodawaniu załączników.

    Co do zdjęcia. Spróbuj tak:
    - zakładam, że zdjęcie wykonujesz w sztucznym oświetleniu, znaczy się jest raczej ciemnawo
    - czas między 1/5 a 1/15s
    - lampa raczej na wprost, błysk na drugą kurtynę, tryb M w aparacie, ISO dajmy na to 800
    - obrotu obiektywem wykonujesz w momencie naciskania spustu migawki
    - jeśli jest raczej jasno, tak jak na zdjęciu które zaprezentowałeś to nie będzie takie proste - postaraj się umieścić twarz w centrum kadru (zauważ, że ramię wyszło prawie ostre)

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zdjęcia rybim okiem.

    (prawie) Jak wyżej pisali koledzy: dobierz takie parametry zdjęcia bez błysku, żeby tło było lekko widoczne, tak jak na przykładach, które linkowałeś (tryb M). Zrób zdjęcia próbne, dobierając ustawienia tak, aby uzyskać odpowiadający Ci efekt tła, przy poruszaniu aparatem. Jak uzyskasz odpowiednio "pokręcone" tło, możesz dodać błysk, i zmieniać jego ustawienia (korektę lub moc, jeśli będziesz błyskać mając lampę na M), aż do osiągnięcia odpowiedniego efektu. Jeśli pomieszczenie jest małe, jasne, i ustawisz lampę w sufit, możesz nie uzyskać takiego dobrego efektu.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Zdjęcia rybim okiem.

    no zaczyna być już coraz lepiej wskazówki bardzo przydatne dzięki wielkie. faktycznie lepiej to wychodzi z lampą na 1 kurtynę. i w ciemnych miejscach bo w jasnym ciężko taki efekt uzyskać jest chyba, że domknie przysłonę do 18 to jakoś wychodzi ale to nie to o co chodzi. no i lampa dużo lepiej na wprost niż w sufit tylko znowu wtedy jak na wprost to trochę prześwietla nie patrzyłem jeszcze jak to się ma z lampą na M tylko wtedy zaś dużo zabawy jest żeby ustawić chyba. tak czy owak cenne porady proszę o więcej jeśli coś komuś przyjdzie do głowy. pozdro.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Zdjęcia rybim okiem.

    Cytat Zamieszczone przez DuDi87 Zobacz posta
    ...lampa dużo lepiej na wprost niż w sufit tylko znowu wtedy jak na wprost to trochę prześwietla ...
    Skoro chcesz błyskać w automacie i Ci prześwietla, to ustaw na lampie korektę na -

    Cytat Zamieszczone przez DuDi87 Zobacz posta
    ...proszę o więcej jeśli coś komuś przyjdzie do głowy. pozdro.
    Teraz twoja kolej Wypróbuj dobrze te rady, które dostałeś. Napisz co Ci jeszcze nie wychodzi i najlepiej pokaż fotki - wtedy postaramy doradzić jak i co poprawić
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Zdjęcia rybim okiem.

    możecie powiedzieć coś na temat tych zdjęć dziś zrobione oczywiście to jest tylko próbkowanie nie wiem czy idę w dobrym kierunku. przesłona między 3.5, a 5.6 czas 1/10 ISO 800 na wprost z wysuniętym dyfuzorem na TTL.
    Zippyshare.com - _MG_8526.JPG
    Zippyshare.com - _MG_8359.JPG
    Zippyshare.com - _MG_8600.JPG
    aha nie zwracajcie uwagi na bałagan
    Ostatnio edytowane przez DuDi87 ; 03-07-2016 o 20:06
    Canon 1100D, Tamron SP 17-50MM F/2.8 VC, SAMYANG 8MM FISH-EYE CS II, CANON 75-300MM 1:4-5.6,CANON 18-55MM, YN 568EX II

  7. #27

    Domyślnie Odp: Zdjęcia rybim okiem.

    Cytat Zamieszczone przez DuDi87 Zobacz posta
    możecie powiedzieć coś na temat tych zdjęć ...
    Idziesz w dobrym kierunku.
    Zaproponowałbym:
    -Lampę ustawiać w M nie w TTL, masz wtedy jakąś kontrolę nad błyskiem. No i jeszcze można by zmiękczyć jej światło.
    -Większą odległość między 1 planem, który ma być zamrożony błyskiem, a drugim rozmytym.
    -W drugim planie możesz umieścić źródła światła ciągłego, tworzą wtedy fajne smugi
    -Przeczytanie jakiejś książki o błyskaniu np. "Z pamiętnika Lampy błyskowej"
    C5DIII,| C20/2.8, C28/1.8, S35/1.4, C50/1.4, C100/2.0

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Zdjęcia rybim okiem.

    Cytat Zamieszczone przez zieli33 Zobacz posta
    Idziesz w dobrym kierunku.
    Zaproponowałbym:
    -Lampę ustawiać w M nie w TTL, masz wtedy jakąś kontrolę nad błyskiem. No i jeszcze można by zmiękczyć jej światło.
    -Większą odległość między 1 planem, który ma być zamrożony błyskiem, a drugim rozmytym.
    -W drugim planie możesz umieścić źródła światła ciągłego, tworzą wtedy fajne smugi
    -Przeczytanie jakiejś książki o błyskaniu np. "Z pamiętnika Lampy błyskowej"
    no lampę wiem, że w M by było najlepiej tylko zanim ustawię błysk to mi już "obiekty" pójdą gdzieś no ale zobaczę jak to wyjdzie w praniu. jeśli chodzi o to światło ciągłe to wiem,że takie ma być dla lepszego efektu. te zdjęcia to tylko próby moje były czy idę w dobrym kierunku głównie chodzi mi o to żeby zdjęcia wychodziły takie jak w pierwszym poście wysłałem.
    Canon 1100D, Tamron SP 17-50MM F/2.8 VC, SAMYANG 8MM FISH-EYE CS II, CANON 75-300MM 1:4-5.6,CANON 18-55MM, YN 568EX II

  9. #29

    Domyślnie Odp: Zdjęcia rybim okiem.

    Gdy pierwszy plan bedzie duzo blizej od drugiego i oswietlenie + ustawienia (czas - iso - przyslona) beda takie, ze pierwszy plan wyszedlby mocno niedoswietlony (bez lampy) to i w TTLu bedzie ok. Bo swiatlo blysku odbite od drugiego (dalekiego!) planu nie wplynie na pomiar. Automatyka za to ladnie doswietli Twoj bliski obiekt. Pomiar swiatla raczej punktowy, inaczej pewnie "przepalisz" obiekt...
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •