Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: VSCO do LR

  1. #1

    Domyślnie VSCO do LR

    Witam, czy ktoś obrabia z Was presetami z VSCO? Poszukuje VSCO 6 z presetami 400H+1, zależy mi na wypróbowaniu edycji jak w linku: https://www.youtube.com/watch?v=R2BX-ph2Dh8
    A tak nawiasem czy ktoś zastanawia się jak przebiega obróbka u Rafała Bojara

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: VSCO do LR

    Nie wiem kim jest Rafał Bojar.

    Nie obrabiam presetami z VSCO.

    Jak chce się używać zestawu VSCO Film 06 to trzeba go sobie kupić https://vsco.co/store/film/06

    Jak nie masz kasy to pobierasz sobie tę paczkę Kevin%20Wang%20Picture%20Style%20+%20127%20Custome %20Picture%20Style Rozpakowujesz ją potem na dysku twardym, uruchamiasz EOS Utility i wgrywasz sobie do aparatu Picture Style o nazwie Fuji Pro 400H. Później aktywujesz sobie ten Picture Style w aparacie, robisz zdjęcie w formacie JPEG, wgrywasz je do Lightroom i zaczynasz oglądanie filmiku z YT od 0:55.

  3. #3

    Domyślnie Odp: VSCO do LR

    Sprawdz, bo zapewne da Ci on sporo inspiracji jeśli zajmujesz się ślubną fotografią. Co do poradnika nie do konca wiem jak z jpg mam zrobic preset

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: VSCO do LR

    W paczce od VSCO masz Fuji 400H+1 - / + / ++ / +++ / Night / Over / Over+ / Vibrant - bazą jest emulacja tego filmu FUJICOLOR PRO 400H | Fujifilm Global

    Nie wiem co oznaczają te +1 - / + / ++ / +++ / Night / Over / Over+ / Vibrant, pewno to jakieś modyfikacje robione pod Lightrooom przez autora/ów presetu typu prześwietlenie czy niedoświetlenie itp.

    Jak nie masz kasy na zakup VSCO Film 06 to próbuję Ci pomóc w inny sposób. Dziewczyna z filmiku wykorzystuje jedną z modyfikacji presetu Fuji 400H jako bazę kolorystyczną. Ty to samo możesz spróbować zrobić z Picture Style Fuji Pro 400H który kiedyś ktoś stworzył. Robisz zdjęcie przy użyciu tego Picture Style, odpalasz Lightroom, załadowujesz zdjęcie, przechodzisz do modułu Develop i bawisz się suwakami jak dziewczyna z filmiku. Jak będziesz zadowolony z wyniku manipulacji to możesz zapisać sobie efekt końcowy jako swój własny preset.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 01-07-2016 o 11:09

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: VSCO do LR

    Kurcze ludzie. VSCO film (jedna paczka) kosztuje ok. 60 dolców. Wychodzi ok. 240zł. Może faktycznie warto to kupić zamiast nowej pary spodni? Ja uważam że warto

  6. #6
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: VSCO do LR

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Kurcze ludzie. VSCO film (jedna paczka) kosztuje ok. 60 dolców. Wychodzi ok. 240zł. Może faktycznie warto to kupić zamiast nowej pary spodni? Ja uważam że warto
    No jasne, Lightroom kosztuje 149 dolców a tu masz raptem paczkę presetów za blisko połowę z tego?
    Faktycznie, deal roku :-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: VSCO do LR

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    No jasne, Lightroom kosztuje 149 dolców a tu masz raptem paczkę presetów za blisko połowę z tego?
    Faktycznie, deal roku :-)
    Jasne. Lightrooma warto kupić w pierwszej kolejności, tylko że pytanie było VSCO film.

  8. #8
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: VSCO do LR

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jasne. Lightrooma warto kupić w pierwszej kolejności, tylko że pytanie było VSCO film.
    Ja rozumiem, kwestionuję tylko cenę. 60 dolców za presety to IMHO rozbój w biały dzień.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: VSCO do LR

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ja rozumiem, kwestionuję tylko cenę. 60 dolców za presety to IMHO rozbój w biały dzień.
    Rozbój w biały dzień to jest gdy twoja kobieta kupuje kolejną torebkę za tysiaka zamiast dołożyć do nowego obiektywu

  10. #10

    Domyślnie Odp: VSCO do LR

    nie samymi obiektywami czlowiek zyje xD

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •