Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

    Z CF aparat bedzie szybciej zapusywal zdjecia. Seria tez bedzie dluzsza. Z 1000x oczyszczenie buforu to okolo 3 sek.

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

    Niektórzy wybierali mk III także ze względu na równoległy zapis, jeśli coś się stanie z jedną kartą, od razu po naciśnięciu spustu masz kopię na drugiej
    To o szybkości nie jest aktualne przy równoległym zapisie, jest chyba na ten temat osobny wątek - aparat zapisuje tak szybko, jak szybka jest SD (pomimo tego, że CF szybsza).

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Niektórzy wybierali mk III także ze względu na równoległy zapis, jeśli coś się stanie z jedną kartą, od razu po naciśnięciu spustu masz kopię na drugiej
    To o szybkości nie jest aktualne przy równoległym zapisie, jest chyba na ten temat osobny wątek - aparat zapisuje tak szybko, jak szybka jest SD (pomimo tego, że CF szybsza).
    Aparat zapisuje z szybkoscia x133 przy wlozonej SD. Szybkosc w/w nie wplywa na zapis (chyba, ze jest wolniejsza od x133).

    http://petapixel.com/2012/06/24/dont...e-about-speed/

    Sam jako backup mam 64GB SD i przynajmniej u mnie nawet podglad z sd (gdy ta jest prawie pelna) laguje.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 14-06-2016 o 18:42

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

    Sprawa toczy sie wokół 2 kart dużej pojemnosci.Może trzeba sprobować na innych o małej np :2GB lub 4 GB.
    Są beznadziejnie tanie i można wykluczyć lub potwierdzić błędy kat lub napędu zapisu.
    btw
    z jakichś ameryckich porad:stosować więcej kart o mniejszej pojemności ,niż jednej o dużej pojemności ,ja tak robię ,najwiekszą mam 16 GB.
    A zresztą łatwiej rozstać sie z karta tanią ,niż drogą.A rada do uzywania CF tez sensowna.W sprawach waznych robie zapis na 2 karty jednocześnie.
    Ostatnio edytowane przez zysk ; 14-06-2016 o 18:57
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  5. #45
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

    Witam serdecznie wszystkich! Zakupiłam 2 karty CF Lexara, każda o pojemności 16GB. Zdjęcia zgrywam przez czytnik i póki co, na razie wszystko jest w porządku. Podczas zgrywania przez kabel pojawiają się błędy - zdjęcie wygląda ok i na wyświetlaczu i na komputerze, jednak zanim się zupełnie załaduje, pojawia się pasek (taki jak na zdjęciach, które wcześniej wrzuciłam). Przetestowałam też kabel od starego aparatu i powtarzały się podobne błędy. Tak więc póki co, diagnoza brzmi - zawinił kabel!

    Kabel jednak nie tłumaczy błędów na wyświetlaczu, kóre pojawiały się podczas użytkowania kart SanDisk Extreme Pro. Jedną z nich już oddałam przez Amazon - została jeszcze reklamacja drugiej.

    No i obserwuję dalej. Jak będzie coś się działo, dam znać.

    Tymczasem pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję za pomoc!

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

    Cytat Zamieszczone przez -marta- Zobacz posta
    jednak zanim się zupełnie załaduje, pojawia się pasek
    Rozumiem, że w trakcie ładowania jest pasek, a jak już się załaduje to pasek znika?
    1DX + 50L

  7. #47
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Rozumiem, że w trakcie ładowania jest pasek, a jak już się załaduje to pasek znika?
    Tak, dokładnie.

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

    Cytat Zamieszczone przez -marta- Zobacz posta
    Witam serdecznie wszystkich! Zakupiłam 2 karty CF Lexara, każda o pojemności 16GB. Zdjęcia zgrywam przez czytnik i póki co, na razie wszystko jest w porządku. Podczas zgrywania przez kabel pojawiają się błędy - zdjęcie wygląda ok i na wyświetlaczu i na komputerze, jednak zanim się zupełnie załaduje, pojawia się pasek (taki jak na zdjęciach, które wcześniej wrzuciłam). Przetestowałam też kabel od starego aparatu i powtarzały się podobne błędy. Tak więc póki co, diagnoza brzmi - zawinił kabel!

    Kabel jednak nie tłumaczy błędów na wyświetlaczu, kóre pojawiały się podczas użytkowania kart SanDisk Extreme Pro. Jedną z nich już oddałam przez Amazon - została jeszcze reklamacja drugiej.

    No i obserwuję dalej. Jak będzie coś się działo, dam znać.

    Tymczasem pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję za pomoc!
    Cytat Zamieszczone przez -marta- Zobacz posta
    Sklep zaproponował mi zwrot pieniędzy po tym jak wysłałam im zdjęcia z błędami.
    Trzeba tak było zrobić już na samym początku bo ewidentnie coś nie tak jest z aparatem - jakiś problem z odczytem/zapisem czyli albo walnięty port USB i/lub czytniki kart w aparacie. Przy walniętym porcie USB wymienia się bodajże całą płytę główną bo on (ten port) jest do niej przylutowany, czytniki kart pamięci CF oraz SD to oddzielne moduły i je zapewne też się wymienia. To nie są tanie naprawy więc lepiej żeby aparat był na gwarancji.

    Canon 5D Mark III Teardown & Review — FixYourCamera.org - Teardowns, Reviews and Repair Guides for photo equipment.

    Co do kart SanDisk Extreme Pro... Podobno czytnik kart SD w 5D Mark III nie zapewnia pełnej kompatybilności z kartami Class 10 (a takiej klasy jest karta SanDisk Extreme PRO SDHC/SDXC UHS-I 95MB/s) przez co mogą wystąpić jakieś zakłócenia na linii karta pamięci - czytnik kart SD w aparacie.

    Rob Kolt says:
    12 Sep 2012

    the "fast" sd cards wont work on the 5d3 !!! ( the speed wont work ) !

    the sd port doesnt support the possible speed of class 10 whatever sd cards ! ! ! ( theyve decided to put an older port into the 5d3 !
    it is a hardware "problem"

    IMPORTANT TO ALl 5D3 users !

    dont put sd cards in your 5d3 when you need the speed !
    the camera is set to orientate an the lowest writing speed ( you cant change that ) - so the sd card inside will slow down your cf cart too ! even when your not writing to them !
    if you need the speed just use a good cf cart an leave the secon slot empty !

    if you dont believe me look at canon rumors and a lexar-professional explained that phenomen by doing some speed tests on the web !
    .....may explain the problem better than i do !
    Źródło: 6 Must Have Items for Your Canon EOS 5D Mark III
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 27-06-2016 o 17:02

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Problem po zrzuceniu zdjęć z Canon EOS 5d mkIII - PILNE!

    Cytat Zamieszczone przez -marta- Zobacz posta
    Tak, dokładnie.
    No to skoro znika to chyba dobrze - w trakcie zgrywania jak zdjęcie nie jest jeszcze na dysku w całości to na dole może być pasek w podglądzie.
    Ważne co widać dopiero po zgraniu zdjęć na komputer.
    1DX + 50L

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •