Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    Fotografuję już od dłuższego czasu, ale jakoś nie mogę powiedzieć, abym z efektów był zadowolony. W ostatnich kilku latach mój zapał do fotografii trochę osłabł, ale w ostatnich miesiącach jakoś się odrodził. Ostatnio przeglądałem swoje stare zdjęcia i zauważyłem, że kiedyś więcej czasu spędzałem nad ujęciami, teraz chyba szybciej chcę uzyskać efekt, co oczywiście negatywnie odbija się na jakości. Zamierzam nad tym popracować. Liczę, że ten wątek mi w tym pomoże. Będę wrzucał też stare zdjęcia, aby sprawdzić czy moje odczucia są takie jak innych.

    Nie mam wielkiego mniemania o swoich umiejętnościach (zwłaszcza obróbki), więc postaram się przyjąć każdą uwagę. Choć chciałbym przeczytać jakieś konstruktywne uwagi, to subiektywne odczucia niekonstruktywne też są wartościowe. Trolowanie zabronione.

    Od razu uprzedzam, że nie jestem wielkim fanem dużego kontrastu i wysokiego nasycenia.

    Na początek dwa portrety:

    1.

    2.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 07-06-2016 o 20:19

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    Jedynka spoko, nie przejmowałbym się nicniedzianiem w tle. Dwójka kwestią gustu, mi szeroki kąt akurat tu przeszkadza, ale może mieć i dobre uzasadnienie dla kogoś innego.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Jedynka spoko, nie przejmowałbym się nicniedzianiem w tle. Dwójka kwestią gustu, mi szeroki kąt akurat tu przeszkadza, ale może mieć i dobre uzasadnienie dla kogoś innego.
    Dzięki za komentarz, mi osobiście w jedynce przeszkadza, że tło jest niejednolite, po lewej ciemne, po prawej jasne. Taki urok portretu sytuacyjnego ciężko o idealne tło.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2012
    Miasto
    Dusseldorf / Krakow
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    1. Model super, światło niezłe, przeszkadza mi troszkę tło
    2. Natomiast nie przeszkadza mi szeroki kąt w portretach (użyty bez wyrządzania modelom krzywdy), bo sam często wykorzystuję 24 1.4 na pełnej dziurze. Wydaje mi się jednak, że oczy są troszkę przeostrzone i za mocno kontrastowe w stosunku do reszty kadru.

    Wybieram dwójkę.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    Cytat Zamieszczone przez RAW Zobacz posta
    1. Model super, światło niezłe, przeszkadza mi troszkę tło
    2. Natomiast nie przeszkadza mi szeroki kąt w portretach (użyty bez wyrządzania modelom krzywdy), bo sam często wykorzystuję 24 1.4 na pełnej dziurze. Wydaje mi się jednak, że oczy są troszkę przeostrzone i za mocno kontrastowe w stosunku do reszty kadru.

    Wybieram dwójkę.
    Dzięki za komentarz. Tak oczy w dwójce przeostrzyłem teraz to widzę, jak pisałem obróbka nie jest moją mocną stroną. Spróbuję dzisiaj wieczorem wykrzesać wersję delikatniejszą. Ja od czasu do czasu też lubię portrety trochę szerzej, teraz mam 35mm, wtedy miałem 28mm i to pewnie tym obiektywem było zrobione.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    2b.
    wersja z delikatniej wyostrzonymi oczami:

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2012
    Miasto
    Dusseldorf / Krakow
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    No i zdecydowanie lepiej (w moim odczuciu). Kontrast jest stosunkowo duży ale może miałeś właśnie taki zamysł.
    Będę śledził Twoją galerię. Pozdrawiam

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    No zamysłem było high-key, które w moim rozumieniu jakieś czarne elementy powinno mieć. Już sam negatyw jest dosyć kontrastowy.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    Teraz dla odmiany trochę przyrody
    3.
    4.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: [michalab] ku ciekawszym zdjęciom

    nr 4 świetne

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •