Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Fotografia przedszkolna

  1. #1

    Domyślnie Fotografia przedszkolna

    Jeśli napisałem w złym dziale to proszę moderatora o przeniesienie wątku.

    Poproszono mnie o zrobienie fotografii przedszkolakom i ciut starszym dzieciom (3-7 lat). Na jednej z fotografi mają być z rodzicami.
    Przejrzałem sporo ofert fotografów szkolnych i u wielu z nich przewija się motyw dziecka z jakąś zabawką lub przedmiotem a później dokładane jest odpowiednie (tematycznie) tło.
    Przyznam szczerze, że osobiście nie podobają mi się wstawiane na siłę niedźwiadki, misie i wiewiórki
    Interesują mnie Wasze sposoby na takie fotografie, co jest teraz "w modzie", jakie wyposażenie może się przydać. Sesja ma być podzielona na dwie części - jedna w pomieszczeniu (muszę się doposażyć w tło fotograficzne ze statywami) a druga na placu zabaw - tu nie będzie żadnego problemu. Jeśli tła trzeba będzie jednak wklejać, to może ktoś podzieli się jakąś stronką z której można je ściągać.
    Gdyby była to fotografia rodzinna, u kogoś prywatnie w domu, mógłbym pokusić się o jakąś tematyczną stylizację. Tutaj biorąc pod uwagę zróżnicowanie wiekowe i ilość dzieci nie będzie na to czasu.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Fotografia przedszkolna

    Jak sam(a) zauważyłeś fotografie robione w przedszkolach nie są zbyt wyszukane.
    Fotografie są wykonywane, fotograf dostarcza zdjęcia, i ile kupią rodzice tyle zarobi, nie wiele osób się tym zajmuje. Często to jakieś większe firmy działające na rynku ogólnopolskim rozsyłające oferty po przedszkolach i mające umowy o dzieło z lokalnymi fotografami( to osobny temat)
    Z mojej obserwacji
    Byle jakie tło, nie zawsze na statywie, aparat często bez lampy, dwie pozy plus grupa.
    Tło z jakim ostatnio się spotkałem to karton dość ogromny na nim chata z bali i na tym tle dziecko i fota gotowa(tło z tyłu trzyma asystent). Jakość bardzo kiepska.
    Kolejny przykład, fotografia wielkoformatowa, słabej jakości, dżungla, dziecko dostaje na głowę czapkę dżunglową i fota gotowa. Rodzice zadowoleni, kupują takie fotografie po 5zł.
    Z dodatkowego sprzętu, asystent niezbędny bo z maluchami jest tak że trzeba je zachęcić, dużo fot leci do kosza... bo miny i grymasy.
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    89

    Domyślnie Odp: Fotografia przedszkolna

    Cytat Zamieszczone przez tomphoto Zobacz posta
    asystent niezbędny bo z maluchami jest tak że trzeba je zachęcić, dużo fot leci do kosza... bo miny i grymasy.
    te najmłodsze najzwyczajniej rycza i uciekają z tla. asystent może nie pomoc. najlepiej albo rodzic albo pani przedszkolanka, która się danym dzieckiem zajmuje, ale i to loteria.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Fotografia przedszkolna

    W przedszkolu u syna dobrymi gadżetami okazały się stare walizy. I można na tym usiąść i można podzwigać. I solo i w grupie. Jak dzieci jeszcze poubierane były we flanelowe koszule i dżinsy to w ogóle fajowo wyszło. Nawet nie trzeba było kombinować z tłem.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Fotografia przedszkolna

    Cytat Zamieszczone przez RaveN Zobacz posta
    jakie wyposażenie może się przydać
    O ile to można nazwać "wyposażeniem" - osoba mająca dobrze podejście do dzieci, w roli asystenta. Upychanie dzieci na tle na siłę, wciskanie im zabawek i kategoryczne polecanie, że mają stać i się uśmiechać może się nie sprawdzić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •