Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Jakie parametry (ustawienia) aparatu?

  1. #1
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie Jakie parametry (ustawienia) aparatu?

    Witam.
    Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
    Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem o co pytam - w/w mają ustawienia parametrów typu contrast, sharpening itp.
    Chodzi mi właśnie o to jakich ustawień _tych_ parametrów używacie :>
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  2. #2
    Bywalec Awatar Klosiu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    232

    Domyślnie

    to chyba zalezy od wielu czynnikow :wink:
    sprecyzuj pytanie

    generalizujac
    portret max otwarta przeslona
    sport w miare krotki czas
    5d II | 50/1.4 | T 28-75/2.8

  3. #3
    Bywalec Awatar TomaszQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    127

    Domyślnie Re: Jakie parametry (ustawienia) aparatu?

    Cytat Zamieszczone przez sal
    Witam.
    Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
    Sal sorrki ale zadałeś pytanie w stylu "jak się ubieracie i dlaczego tak?"
    Powszechnie wiadomo chyba, że w lecie inaczej niż w zimie, w deszczu, na spacer, do pracy i w góry też inaczej ...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Klosiu
    to chyba zalezy od wielu czynnikow :wink:
    sprecyzuj pytanie

    generalizujac
    portret max otwarta przeslona
    sport w miare krotki czas
    Mnie się coś zdaje że facet pyta o ustawienia apratu (jakieś tam kontrasty, sharpeningi i inne wynalazki powodujące że to co aparat produkuje nadaje się do oglądania ;-) ) a nie przysłonę czy czas...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Re: Jakie parametry (ustawienia) aparatu?

    Cytat Zamieszczone przez sal
    Witam.
    Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
    Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem o co pytam - w/w mają ustawienia parametrów typu contrast, sharpening itp.
    Chodzi mi właśnie o to jakich ustawień _tych_ parametrów używacie :>
    jacyś niekumaci ci moi przedmówcy, lub jeszcze w analogach robią

    powiem ci tak, jak zauważyłem, te indywidualne ustawienia są gówno warte
    matryca niezależnie od ustawień naświetla tak samo, i jeżeli otworzysz plik, zwłaszcza RAW w PS, będzie wyglądal tak samo niezależnie od ustawień,
    różnica będzie widoczna jedynie w niektórych programach, które odczytają, że obraz ma być wyświetlany w oparciu o indywidualne ustawienia, ale "matka" jest zawsze prosto z matrycy, na którą my żadnego wpływu nie mamy
    niedawno dość szczegółowo to analizowałem i do takich wniosków doszedłem...
    więc jeżeli obrabiasz zdjęcia przed pokazaniem światu to w ogole tymi ustawieniami głowy sobie nie zawracaj

  6. #6
    Bywalec Awatar TomaszQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    127

    Domyślnie Re: Jakie parametry (ustawienia) aparatu?

    jacyś niekumaci ci moi przedmówcy, lub jeszcze w analogach robią
    Tytusie drogi !!!
    Pytanie w momencie gdy go czytałem zawierało tylko pierwsze zdanie.
    Lubię precyzyjne wypowiedzi i precyzyjne pytania :wink: i moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z rytuałami godowymi żab

    powiem ci tak, jak zauważyłem, te indywidualne ustawienia są gówno warte
    matryca niezależnie od ustawień naświetla tak samo, i jeżeli otworzysz plik, zwłaszcza RAW w PS, będzie wyglądal tak samo niezależnie od ustawień,
    różnica będzie widoczna jedynie w niektórych programach, które odczytają, że obraz ma być wyświetlany w oparciu o indywidualne ustawienia, ale "matka" jest zawsze prosto z matrycy, na którą my żadnego wpływu nie mamy
    niedawno dość szczegółowo to analizowałem i do takich wniosków doszedłem...
    więc jeżeli obrabiasz zdjęcia przed pokazaniem światu to w ogole tymi ustawieniami głowy sobie nie zawracaj
    Bardzo się mylisz.
    Owszem na zapisany w trybie RAW obraz ustawienia nie mają żadnego wpływu.
    To są po prostu surowe dane z matrycy.
    Jednak przy ustawieniu innych trybów zapisu dane pochodzące z matrycy są obrabiane przez wewnętrzną elektronikę aparatu wg ustawień domyślnych lub zdefiniowanych przez fotografa, po czym dopiero, z ich uwzględnieniem zapisywane na karcie.
    Jeśli więc podniesiesz np. kontrast a focisz w pełnym słońcu to masz śliczne przepalenia i zero szczegółów w cieniach.
    Wszystkie moje fotki przechodzą przez edytor graficzny więc nie widzę sensu ustawiania jakichkolwiek parametrów wstępnych. Czasem tylko podniosę wyostrzanie. Znacznie lepiej jest korygować potem, na dużym monitorze w porządnym programie.

    Generalnie uwielbiam format RAW. On daje znacznie większe możliwości późniejszej korekcji, a Photoshop CS robi to znakomicie

    pozdrawiam

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Re: Jakie parametry (ustawienia) aparatu?

    Cytat Zamieszczone przez TomaszQ
    jacyś niekumaci ci moi przedmówcy, lub jeszcze w analogach robią
    Tytusie drogi !!!
    Pytanie w momencie gdy go czytałem zawierało tylko pierwsze zdanie.
    Lubię precyzyjne wypowiedzi i precyzyjne pytania :wink: i moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z rytuałami godowymi żab

    powiem ci tak, jak zauważyłem, te indywidualne ustawienia są gówno warte
    matryca niezależnie od ustawień naświetla tak samo, i jeżeli otworzysz plik, zwłaszcza RAW w PS, będzie wyglądal tak samo niezależnie od ustawień,
    różnica będzie widoczna jedynie w niektórych programach, które odczytają, że obraz ma być wyświetlany w oparciu o indywidualne ustawienia, ale "matka" jest zawsze prosto z matrycy, na którą my żadnego wpływu nie mamy
    niedawno dość szczegółowo to analizowałem i do takich wniosków doszedłem...
    więc jeżeli obrabiasz zdjęcia przed pokazaniem światu to w ogole tymi ustawieniami głowy sobie nie zawracaj
    Bardzo się mylisz.
    Owszem na zapisany w trybie RAW obraz ustawienia nie mają żadnego wpływu.
    To są po prostu surowe dane z matrycy.
    Jednak przy ustawieniu innych trybów zapisu dane pochodzące z matrycy są obrabiane przez wewnętrzną elektronikę aparatu wg ustawień domyślnych lub zdefiniowanych przez fotografa, po czym dopiero, z ich uwzględnieniem zapisywane na karcie.
    Jeśli więc podniesiesz np. kontrast a focisz w pełnym słońcu to masz śliczne przepalenia i zero szczegółów w cieniach.
    Wszystkie moje fotki przechodzą przez edytor graficzny więc nie widzę sensu ustawiania jakichkolwiek parametrów wstępnych. Czasem tylko podniosę wyostrzanie. Znacznie lepiej jest korygować potem, na dużym monitorze w porządnym programie.

    Generalnie uwielbiam format RAW. On daje znacznie większe możliwości późniejszej korekcji, a Photoshop CS robi to znakomicie

    pozdrawiam
    ja robię w RAW i stąd moje doświadczenia

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Jakie parametry (ustawienia) aparatu?

    Cytat Zamieszczone przez sal
    Witam.
    Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
    Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem o co pytam - w/w mają ustawienia parametrów typu contrast, sharpening itp.
    Chodzi mi właśnie o to jakich ustawień _tych_ parametrów używacie :>
    Hm...

    Wyszukiwarka sie zepsula?

    http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=358

    Ja RAW i problem z glowy :P

  9. #9
    j@nusz
    Guest

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego wątku. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje, a podany wyżej link prowadzi donikąd.
    Czy ktoś z Was wie, jak są ustawione domyślne parametry (kontrast, ostrość, nasycenie, odcień) w 300D. Chciałbym ustawić swoje w jednym z trzech wolnych zestawów użytkownika. Chciałbym głównie "podkręcić" ostrość. Z tego co próbowałem, to przy każdym z parametrów istnieje 5-stopniowa regulacja (po dwa na + i - oraz 0). No i dlatego jestem ciekaw, jak wygląda to przy domyślnych ustawieniach Canona w Parametr 1 i Parametr 2. W instrukcji obsługi również nic na ten tremat nie znalazłem. Dodam, że nie interesują mnie RAW-y lub obróbka w PS. Chciałbym "podostrzyć" zdjęcie już w aparacie. Wiem, że mógłbym dać ostrość na full, ale może ktoś zna ustawienia domyślne.
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  10. #10
    Bywalec Awatar darpla
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Ząbki
    Wiek
    42
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sal
    Jakich używacie ustawień parametrów w swoich 300D/10D i dlaczego właśnie takich?
    A czemu nie zapytasz do jakich zdjęć. PRzecież to jest podstawa.wjakich warunkach i jakie zdjęcia???!!!!??
    http://darcreation.w.interia.pl

    EOS 300D, EFS 18-55mm, EF 75-300 mm

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •