Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Małe studio do fotografii żywności

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    24

    Domyślnie Małe studio do fotografii żywności

    Muszę skompletować małe studio do fotografii żywności(aranżacje itp) ale nigdy się tym nie zajmowałem więc bardzo prosiłbym o pomoc
    Wiem, że na pewno potrzebuję namiotu bezcieniowego i zestawu lamp do oświetlenia. Zastanawiam się czy kupić osobno elementy czy gotowy zestaw.

    znalazłem coś takiego : Zestaw bezcieniowy Namiot 80cm + 2x600W światło ciągłe FreePower WSSB-2X600N8PSW

    Wymiary namiotu to albo 80x80 lub większy.

    Budżet na "studio" to pewnie 300/400zł max.


    A druga sprawa to aparat i obiektyw. Jaki obiektyw byłby najlepszy do takich zdjęć?
    I czy lepiej kupić pełną klatkę czy cropa? Tu budżet jeszcze nie ustalony, poproszę o propozycje

  2. #2
    Bywalec Awatar DarekB
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Działdowo
    Wiek
    56
    Posty
    182

    Domyślnie Odp: Małe studio do fotografii żywności

    Wygodniejszy będzie stół bezcieniowy. .

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Małe studio do fotografii żywności

    Cytat Zamieszczone przez xandi Zobacz posta
    Muszę skompletować małe studio do fotografii żywności(aranżacje itp) ale nigdy się tym nie zajmowałem (...)
    Wiem, że na pewno potrzebuję namiotu bezcieniowego
    Jeśli nigdy tym się nie zajmowałeś, skąd wiesz, że "na pewno" musisz mieć namiot do aranżowanych zdjęć żywności?

  4. #4
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Małe studio do fotografii żywności

    Do tego rodzaju fotografii lepszy jest stół.Umiejętnie rozłożysz światło ,cienie.
    Więcej na Stock Board - forum fotografii stockowej.
    Poczytaj, sam wyciągniesz wnioski.I moja dobra rada : zacznij od małych nakładów na sprzęt, bo potem koszty rosną znacznie na aranżacje.A jak Ci się to spodoba , będziesz wiedział co Ci potrzeba.A jak nie, to dużo nie zainwestujesz Małe studio do tego rodzaju to może koszt do 5 tys zł. -minimum jakości.
    Chcąc Ci to wszystko tu wytłumaczyć , uwierz mi,pól roku to mało, jeśli z tego co widzę jesteś zupełnie zielony w tym temacie.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Małe studio do fotografii żywności

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    I moja dobra rada : zacznij od małych nakładów na sprzęt, bo potem koszty rosną znacznie na aranżacje.A jak Ci się to spodoba , będziesz wiedział co Ci potrzeba.A jak nie, to dużo nie zainwestujesz Małe studio do tego rodzaju to może koszt do 5 tys zł. -minimum jakości.
    Tak mi się jeszcze przypomniało, że autor wątku może spokojnie zacząć tym 500d, o którym pisał kilka miesięcy temu (w wątku o poszukiwaniu lampy na śluby). Podstawą będzie światło, i nie mam na myśli namiotu oraz dwóch "profesjonalnych świetlówek".
    Stół bezcieniowy - nie zapytaliśmy, czy te zdjęcia mają być "na białym" do szparowania, czy na innych, ciekawszych tłach, bo jeśli na innych, to może stół bezcieniowy też nie będzie potrzebny?
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 23-05-2016 o 19:10

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Małe studio do fotografii żywności

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Jeśli nigdy tym się nie zajmowałeś, skąd wiesz, że "na pewno" musisz mieć namiot do aranżowanych zdjęć żywności?
    W firmie, w której zacząłem pracę był fotograf, który robił dla nich zdjęcia zakończył współpracę i dostałem zadanie skompletować zestaw do robienia takich zdjęć i wspominali, że by chcieli mieć taki namiot. Dodatkowo chcą kupić aparat i obiektyw, który będzie również wykorzystywany przy różnych eventach itp.

    Co do zdjęć to produkty mają być na białym tle, a aranżacje głównie na drewnie.
    Jeżeli mi się nie spodoba albo takie zdjęcia nie będą mi wychodzić to wtedy wezmą kogoś innego. Ale już chociaż będzie mini studio do takich zdjęć i będzie można od razu działać stad prośba o pomoc w wybraniu elementów.

  7. #7
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Małe studio do fotografii żywności

    Poczytaj w wątku który Ci podałem o fotografii produktowej żywności.Nic lepszego nie znajdziesz.Masz tam o sprzęcie, studio,i jak to robić.
    Każdy zajmujący się takim typem fotografii potrzebuje coś innego, zależnie od potrzeb.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •