Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dead pixels-A60...HELP!!!;)

  1. #1
    Fenrir
    Guest

    Domyślnie Dead pixels-A60...HELP!!!;)

    Witam!
    Szukałem, szukałem i nie znalazłem tematu, któryby zawierał odpowiedzi na moje pytania. Więc założyłem nowy. Wybaczcie śmiałość
    Otóż w lipcu kupiłem A60 i niedawno na ekranie LCD zauważyłem białą kropkę. Jest również na wszystkich zdjęciach. I obawiam się, że jest to martwy piksel. A prawdę powiedziawszy, to całe ich zgrupowanie Bo jak tak czytam o martwych pikselach to w końcu nie wiem, czy jeden powinien być tak widoczny (nawet na LCD). I nie mówię tutaj tylko o nocnych zdjęciach. Więc może to kilka złożonych razem. Jeszcze nie sprawdzałem tego żadnym programem, ale nie jest to tak istotne.
    Chciałem spytać, czy istnieje możliwość naprawy czegoś takiego, albo czy mam prawo zarządać wymiany aparatu w ramach gwarancji, jeśli tego nie da się naprawić.
    Wiem, że mozna to poprawiać w programch graficznych i nie stanwi to wielkiego problemu, ale tak faktycznie jest to trochę irytujące. Poza tym denerwuje mnie fakt, że aprat już po miesiącu użytkowania zaczął wykazywać taką wadę. Co będzie za rok?? Chyba się obawiam...

    Napiszcie jakieś rady...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Jezeli jest to rzeczywiscie zgrupowanie to tego typu reklamacje sa uwzgledniane.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    Naprawa jest banalnie prosta dla serwisanta, i polega na tym że matryca jest sztuznie interpolowana, tzn.interpluje obraz z sasiednich pikseli.
    W niektórych aparatach firmy olympus taka funkcja jest wbudowana w aparat.

    Jak masz gwarancję to wal śmiało.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie Re: Death pixels-A60...HELP!!!;)

    ja tylko w kwestii formalnej
    matrwy piksel to dead pixel
    death (czytaj: def) to rzeczownik i znaczy śmierć

  5. #5
    Fenrir
    Guest

    Domyślnie

    Autentycznie mi przykro, że w kwestii formalnej zawiodłem... Cóż, dziękuję za uwagę. Już poprawione.

    A co do naprawy tego przez interpolację. Czy to pogarsza jakość robionego zdjęcia? Albo sprawi, że sąsiednie elementy światłoczułe po jakimś czasie szybciej padną? Nie znam się na tym, więc proszę o wyjaśnienie.
    I czy takiego martwego piksela powinno być widać na LCD nawet bez powiększenia?? I nie mówię tylko o zdjęciu, ale również o momencie kiedy, np. kadruję. Myślałem, że jeden martwy piksel na 2 miliony nie powinien być tak od razu widoczny... Niestety, z przyczyn technicznych nie mogę na razie wykonać testu na ilość tych zepsutych pikseli... Więc pytam Was...
    Dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    Nie powinieneś zauwazyć różnicy!

    Często serwis wykonuje interpolację matrycy a w książeczkę serwisową wpisuje: wymiana matrycy!

    Tak się czasem zdarza , ale nie jest to duży probl :wink: em.

    pozdrawiam

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fenrir
    Autentycznie mi przykro, że w kwestii formalnej zawiodłem... Cóż, dziękuję za uwagę. Już poprawione.
    Mam nadzieję, że nie wziąłeś tego serio to było tak dla informacji. Niektórzy znają jeden język, inni drugi.

    Cytat Zamieszczone przez Fenrir
    A co do naprawy tego przez interpolację. Czy to pogarsza jakość robionego zdjęcia?
    Ja nie zauważam. W pracy mam E-10 Olympusa i za każdym razem jak wyjmuję bateryjki to włącza się pixel mapping i ... blokuje aparat na 10 sekund



    Cytat Zamieszczone przez Fenrir
    I czy takiego martwego piksela powinno być widać na LCD nawet bez powiększenia?? I nie mówię tylko o zdjęciu, ale również o momencie kiedy, np. kadruję.
    Martwy piksel matrycy będzie widoczny na LCD po powiększeniu w trybie review/play
    Martwy piksel LCD będzie zawsze widoczny: podczas kadrowania, przeglądania zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Fenrir
    Myślałem, że jeden martwy piksel na 2 miliony nie powinien być tak od razu widoczny...
    Dobrze myślałeś. Jeśli masz tylko jeden martwy to nie powinien rzucać się w oczy. Jeśli jest ich więcej to serwis.
    A teraz zrób sobie przyjemność i zacznij robić zdjęcia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •