Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: [luso] Niebieska godzina

  1. #11
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: [luso] Niebieska godzina

    Nr 7 bardzo fajne
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [luso] Niebieska godzina

    Bardzo ładne kadry, noc z porcie nie się spodobała najbardziej.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: [luso] Niebieska godzina

    Gwiazdy są poruszone bo ...tak powinno być Przecież niebo "się rusza" - nie będę precyzował, o chyba wszyscy wiedzą o co chodzi. Szczególnie widać to na długich ogniskowych jak np księżyc ucieka z kadru, więc przez 20 sek mogły powstać przecinki zamiast białych kropek.

  4. #14

    Domyślnie Odp: [luso] Niebieska godzina

    Świetne foty --- zwłaszcza że ich nie widać !!!
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: [luso] Niebieska godzina

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Świetne foty --- zwłaszcza że ich nie widać !!!
    Ja tam wszystkie zobaczyłem, może dla chcącego nic trudnego ? ;-)

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: [luso] Niebieska godzina

    Zdjęcia są cały czas dostępne na Flick'erze a link do nich znajduje się w tytule każdego z nich. Znikły ponieważ je opublikowałem ponownie w trochę wyższej rozdzielczości. Niestety nie jestem w stanie edytować moich historycznych postów na forum aby naprawić bezpośrednie linki do miniaturek zdjęć. Tymczasem kolejne zdjęcie:

    8. Widok na Warszawę z Mostu Gdańskiego
    Rzadko widuję starówkę od tej strony. Gdy ją zobaczyłem pierwszy raz z tej perspektywy widok ten bardzo mi się bardzo spodobał. Postanowiłem przyjść za kilka dni o odpowiedniej porze i uwiecznić go na moim zdjęciu. Bardzo fajnie wyglądają domki wybudowane na skarpie Z resztą w mieście przedstawionym na zdjęciu mieszkam stosunkowo od niedawna i cały czas odkrywam w nim dla mnie nowe i interesujące miejsca

    Zdjęcie zostało trochę wykadrowane i wyprostowane w postprodukcji. Idealnie byłoby je zrobić trochę dłuższym szkłem, ale niestety moja szklarnia kończy się na 85mm. Dodatkowo nie wiem czy na tym zdjęciu nie przesadziłem trochę z obróbką. Przed zrobieniem tego zdjęcia nie wiedziałem, że mój aparat pozwala tak mocno wyciągnąć cienie. Niestety skończyło się to koniecznością redukcji szumów.
    Ostatnio edytowane przez luso ; 19-11-2016 o 17:57

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: [luso] Niebieska godzina

    9. Majków district (Kalisz) during sunset.
    Zdjęcie zrobione podczas zachodu słońca z wysokiego dachu w Kaliszu. Są to moje pierwsze próby z teleobiektywem. Ciekawe jak Wam się podoba?


    10. St. Mary's Basilica on Cracow market square
    Byłem dwa razy w Krakowie i niebo podczas obu moich wizyt miało dokładnie taki sam kolor. Czy w Krakowie tak jest zawsze? Z tego zdjęcia nie jestem do końca zadowolony. Próbowałem znaleźć trochę inny kadr. Wydaje mi się, że byłoby lepiej gdybym na zdjęciu umieścił dwa słupki, na których jest zawieszony łańcuch widoczny na dole kadru. Nie udało mi się ponieważ przed moim aparatem najpierw stanęła grupka cudzoziemców i robili sobie zdjęcia nawzajem po czym jakiś facet postawił rower przed moim obiektywem...


    11. Castle Square
    Jest to rezultat jednej z moich wizyt na wierzy dzwonnicy kościoła św. Anny. Tym razem nie zapomniałem zabrać statywu ani żadnej części potrzebnej do jego użycia Fotografia powstała zimą. Zastanawiam się czy na niebie widoczny jest smog...
    Ostatnio edytowane przez luso ; 26-06-2017 o 14:46

  8. #18
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [luso] Niebieska godzina

    Podobają się.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  9. #19
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [luso] Niebieska godzina

    8 i 9 najlepsze. W 8 podobają mi się te smugi świetlne na wodzie,9 niby taka sobie a jednak przykuwa moją uwagę.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •