Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

  1. #1

    Domyślnie Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Czołem. Mój pierwszy ślub w tym sezonie. I pierwszy, w całości sfotografowany na Fuji X-Pro2 i X-T1.
    Zapraszam do mojej subiektywnej opinii na temat Fuji X-Pro2 oraz zdjęć.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Skąd taki wybór aparatu?
    Czym fociłeś wcześniej?

    Zastanawia mnie przyczyna absurdalnej ceny tego aparatu...

    Ok, już*doczytałem.
    Nie wiem czy bym się*odważył*wrócić*do cropa. Fotki niektóre Bardzo fajne.

    Szukam teoretycznego argumentu za swoim przejściem na tego typu aparat i może być nim tylko dyskrecja. Ale z drugiej strony przy takiej masie lustrzanek na imprezach i tak fotograf bywa jednym z wielu...
    Ostatnio edytowane przez BernardL ; 03-05-2016 o 13:13

  3. #3

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez BernardL Zobacz posta
    Skąd taki wybór aparatu?
    Czym fociłeś wcześniej?

    Zastanawia mnie przyczyna absurdalnej ceny tego aparatu...

    Ok, już*doczytałem.
    Nie wiem czy bym się*odważył*wrócić*do cropa. Fotki niektóre Bardzo fajne.

    Szukam teoretycznego argumentu za swoim przejściem na tego typu aparat i może być nim tylko dyskrecja. Ale z drugiej strony przy takiej masie lustrzanek na imprezach i tak fotograf bywa jednym z wielu...
    To nie tylko dyskrecja. Wolę mieć 2 - 3 małe i lekkie puszki z odpowiednio lekkimi szkłami, niż dźwigać 2-3 lustra. I najważniejsze - korzystanie z lewego oka w czasie pracy z xpro2

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    i wiaderko baterii do nich
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Tutaj jest trochę ciekawych obserwacji:
    Why Did I Leave The Fuji System.... - Steve Ashton PhotographySteve Ashton Photography
    Ciekawy jestem czy się z nimi zgadzasz, też nie dla wszystkich opisywane cechy są decydujące, ale czy rzeczywiście tak wygląda praca z Fuji?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Nie miałem nigdy X-PRO2 w rękach.
    Ale miałem sporo bezlusterkowców Sony, Olympus, Canona czy poprzednich Fuji.
    Nowsze z nich były ogólnie już naprawdę dopracowane.
    Ale we wszystkich gdy robiło się ciut ciemniej to AF nie miał startu do profi lustrzanki typu 5DIII
    W dodatku w żadnym nie ma tak dobrego wspomagania AF jakie mają lustrzanki z lampą.
    Gdybym był zawodowcem to nie odważyłby się używać bezlusterkowca jako głównego aparatu.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Tutaj jest trochę ciekawych obserwacji:
    Why Did I Leave The Fuji System.... - Steve Ashton PhotographySteve Ashton Photography
    Ciekawy jestem czy się z nimi zgadzasz, też nie dla wszystkich opisywane cechy są decydujące, ale czy rzeczywiście tak wygląda praca z Fuji?
    W kwestii pracy z xt1, ok tu mogę się zgodzić. Ta puszka nie mogłaby zastąpić u mnie lustra. Co do xpro2 - tutaj mam z goła inne zdanie, poparte już doświadczeniem w pracy, a nie jak autor napisał "testach w sklepie". Cały ten tekst obieram jako wylanie przez autora, żalu na Fuji. Pracował z różnymi skutkami na x100, xt1 i przez ten okres nie został doceniony (czyt, nie został x fotografem), więc zmienił system na Olympusa.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tomek67 Zobacz posta
    Nie miałem nigdy X-PRO2 w rękach.
    Ale miałem sporo bezlusterkowców Sony, Olympus, Canona czy poprzednich Fuji.
    Nowsze z nich były ogólnie już naprawdę dopracowane.
    Ale we wszystkich gdy robiło się ciut ciemniej to AF nie miał startu do profi lustrzanki typu 5DIII
    W dodatku w żadnym nie ma tak dobrego wspomagania AF jakie mają lustrzanki z lampą.
    Gdybym był zawodowcem to nie odważyłby się używać bezlusterkowca jako głównego aparatu.
    6d ma jeden punkt af (środkowy) czulszy od 5dmkIII. Xpro2 ma pokrycie 40% kadru takim czułym i szybkim afem.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    6d ma jeden punkt af (środkowy) czulszy od 5dmkIII. Xpro2 ma pokrycie 40% kadru takim czułym i szybkim afem.
    Tu nie chodzi tylko o teoretyczną czułość na tablicach testowych.
    Odnoszę wrażenie, że gdy w ciemniejszych warunkach obiekt nawet baaardzo powoli się porusza to lustrzanka wygrywa.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez Tomek67 Zobacz posta
    Tu nie chodzi tylko o teoretyczną czułość na tablicach testowych.
    Odnoszę wrażenie, że gdy w ciemniejszych warunkach obiekt nawet baaardzo powoli się porusza to lustrzanka wygrywa.
    Czy pracowałeś z xpro2? Ja swoją ocenę opieram na doświadczeniach wyniesionych z pracy, a nie jak sam napisałeś o teoretyczną czułość z tablic testowych. Po dwóch miesiącach obcowania z tą puszką i zrobieniu 4 ślubów stwierdzam, że zamiata on 6D pod dywan. Małe zestawienie.

    Xpro2
    + uszczelnienia
    + 2 sloty na kartę
    + czas 1/8000
    + synchro z błyskiem 1/250
    + AF (pokrycie 40 % szybkim i czułym afem)
    + joystick
    + matryca, która ma DR większy od 6D i porównywalne iso 12800
    + ficzery ułatwiające życie, takie jak: cyfrowy rastr do ostrzenia ręcznego, podgląd naświetlania w evf, poziomica, powiązanie punktu af z pomiarem punktowym, elektroniczny podgląd ostrości w OVF, focus assist
    + ramka
    + małe, lekkie i ciche body i brak problemów z BF i FF
    - ogromne nieskompresowane rawy (50 mb)

    6D
    - brak usczelnień
    - jeden slot na kartę
    - czas 1/4000
    - czas synchro z błyskiem 1/60
    - AF – jeden działający punkt
    - po co joystick przy jednym działącym punkcie AF
    - brak małych, lekkich i bardzo dobrych optycznie szkieł z zakresu o ekwiwalencie 35 – 50 mm.

    + wydajna bateria którą można zrobić 3500 klatek
    + minimalnie mniejsza GO

    Obie puszki mają identyczny czas reakcji, xpro2 ma trochę większy bufor. Jak dla mnie do fotografii ślubnej to xpro2 zamiata 6D pod dywan

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    czas synchro z błyskiem 1/60
    No popatrz a w instrukcji piszą, że da się spokojnie ustawić 1/180 To jak to jest?
    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    Xpro2
    + uszczelnienia
    6D jakieś tam uszczelnienia jednak ma, choć przy fotografii ślubnej i tak to jest psu na budę
    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    + czas 1/8000
    w 6D wystarczy delikatnie przymknąć przysłonę, GO i tak będzie mniejsza niż w fuji
    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    - brak małych, lekkich i bardzo dobrych optycznie szkieł z zakresu o ekwiwalencie 35 – 50 mm
    Kwestia podejścia ale IMO 35/2.0 IS jest w miarę lekki i niezły optycznie, podobnie 50 STM.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •