Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    W dwóch miejscach przesadziłeś:

    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    - czas synchro z błyskiem 1/60
    1/180 s, a jest jeszcze HSS, którego w fuji brak, jednak różnica między 180 a 250 nie jest (dla mnie) tak duża, jak możliwość zrobienia z lampą nawet przy 1/1000s od czasu do czasu.

    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    - brak małych, lekkich i bardzo dobrych optycznie szkieł z zakresu o ekwiwalencie 35 – 50 mm.
    To bardzo subiektywne, myślę jednak że większość użytkowników nie podzieli tej opinii. Jak dla mnie 35f2 IS spełnia wszystkie te warunki, z 50 też coś się wybierze - mnie osobiście 50f1.4 wystarcza.

    Ale mnie bardziej interesuje to:
    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    +AF (pokrycie 40 % szybkim i czułym afem)
    doprecyzujmy czy chodzi Ci również o ciągły AF?

  2. #12

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    No popatrz a w instrukcji piszą, że da się spokojnie ustawić 1/180 To jak to jest?

    6D jakieś tam uszczelnienia jednak ma, choć przy fotografii ślubnej i tak to jest psu na budę

    w 6D wystarczy delikatnie przymknąć przysłonę, GO i tak będzie mniejsza niż w fuji

    Kwestia podejścia ale IMO 35/2.0 IS jest w miarę lekki i niezły optycznie, podobnie 50 STM.
    Mogę poszukać klatek z czarnym paskiem, wykonanych na 1/180. Praktyka pokazała, że jest inaczej.
    Mniejsza go to tylko jeden z dwóch plusów tej puszki. I nie porównuj proszę plastikowych szkieł. 35/2 is - słabsze optycznie i ciemniejsze od 23/1.4, podobnie jak z 50 stm vs 35/1.4. Na horyzoncie 33/1.0

    W kwestii uszczelnień - przydają się nawet w fotografii ślubnej. Zapomniałem wspomnieć o ciągłym rozwijaniu produktów Fuji poprzez wypuszczanie nowszych wersji firmware

    Rozumiem, że w foto ślubnej to tylko pełna klatka robi zdjęcia. Oh, wait

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    1/180 s, a jest jeszcze HSS, którego w fuji brak, jednak różnica między 180 a 250 nie jest (dla mnie) tak duża, jak możliwość zrobienia z lampą nawet przy 1/1000s od czasu do czasu.
    Nissin i60 do Fuji ma HSS, zresztą nowe lampy od Fuji wkrótce się pojawią.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    doprecyzujmy czy chodzi Ci również o ciągły AF?
    Pisałem o pojedynczym AF, ni używam innego od kilku lat, i nie odczuwam braku ciągłego af. Rozumiem, że w 6D, jest działający ciągły AF. Oh, wait
    Ostatnio edytowane przez pankruk ; 31-05-2016 o 13:20

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    Mogę poszukać klatek z czarnym paskiem, wykonanych na 1/180. Praktyka pokazała, że jest inaczej.
    Ja mogę tobie podesłać zdjęcia z synchro z czasem 1/180 bez czarnego paska.


    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    I nie porównuj proszę plastikowych szkieł. 35/2 is - słabsze optycznie i ciemniejsze od 23/1.4, podobnie jak z 50 stm vs 35/1.4.
    Co z tego że ciemniejsze skoro GO jest mniejsza lub ewentualnie podobna.
    Kwestii ceny już nie będę poruszał.

    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    W kwestii uszczelnień - przydają się nawet w fotografii ślubnej.
    Jak już wspomniałem 6D ma także uszczelnienia choć nie wiem za bardzo do czego to jest potrzebne w foto ślubnym Chyba że kicasz w morzu podczas sesji plenerowej.
    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    Rozumiem, że w foto ślubnej to tylko pełna klatka robi zdjęcia. Oh, wait
    Tego nie napisałem. System fuji bardzo lubię ale gdyby on faktycznie zamiatał 6D pod dywan to sporo fotografów ślubnych by go wybierało. Wybacz, ale jakoś nie widzę takowej tendencji Owszem, widzę sporo fotografów z cropowymi puszkami ale nie są to produkty Fuji

  4. #14

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Kwestii ceny już nie będę poruszał.
    Rozumiem, że eLki są tańsze

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Tego nie napisałem. System fuji bardzo lubię ale gdyby on faktycznie zamiatał 6D pod dywan to sporo fotografów ślubnych by go wybierało. Wybacz, ale jakoś nie widzę takowej tendencji Owszem, widzę sporo fotografów z cropowymi puszkami ale nie są to produkty Fuji
    Znam co najmniej 4 fotografów ślubnych w pl, którzy przesiedli się na xpro2. A ja opisałem, dlaczego w moim mniemaniu xpro2, zamiata 6D. I nie cały system, bo reszta puszek - jest po prostu słabsza. Nie widzisz tendencji, hm, jakoś mnie to nie dziwi, skoro xpro2 to praktycznie nowość.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    Rozumiem, że eLki są tańsze
    Kto pisał o eLkach?

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    Pisałem o pojedynczym AF, ni używam innego od kilku lat, i nie odczuwam braku ciągłego af. Rozumiem, że w 6D, jest działający ciągły AF. Oh, wait
    Ja tylko pytałem, nie napisałeś właśnie o jaki AF chodzi, dlatego pytałem. Nie mam zamiaru nic udowadniać w tym zakresie, tylko naprawdę mnie to interesuje. Jeszcze doprecyzujmy, ciągły AF w XPro2 nie działa czy nie wiesz bo nie sprawdzałeś.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ja tylko pytałem, nie napisałeś właśnie o jaki AF chodzi, dlatego pytałem. Nie mam zamiaru nic udowadniać w tym zakresie, tylko naprawdę mnie to interesuje. Jeszcze doprecyzujmy, ciągły AF w XPro2 nie działa czy nie wiesz bo nie sprawdzałeś.
    Nie sprawdzałem. Nie omieszkam zrobić porównania z 5D MK III.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez pankruk Zobacz posta
    Nie sprawdzałem. Nie omieszkam zrobić porównania z 5D MK III.
    Fajnie by było, planujesz w najbliższej przyszłości taki test?

  9. #19

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Fajnie by było, planujesz w najbliższej przyszłości taki test?
    Chciałbym go zrobić do końca czerwca.

  10. #20

    Domyślnie Odp: Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Och jak zamiata. 6D przycisk do papieru zdjęć nie robi Czarne paski masz na 1/180 s chyba z chińskimi wyzwalaczami albo radzieckimi lampami. Fotografuję 6D (też na ślubach), radzę sobie, klienci płacą, śmieszy mnie takie ubóstwianie tego czy tamtego sprzętu. Chętnie w przyszłości przejdę na jakiś system bezlusterkowców (ze względu na wagę/rozmiar a nie jakieś magiczne właściwości) jak dorobią system oświetlenia z radiowym ttl'em i hss'em. Dziś? Może jako uzupełnienie do FF. Jak Ci się dobrze pracuje to gratuluję tylko po co ta agitacja jak przed wyborami? Płacą Ci czy handlujesz?
    6d - s 35 1.4 a - c 85 1.8 - t 16-28 2.8 - 430ex ii - yn 560 iii - s nx 10 - s nx 30 2.0
    past: 5d - 40d - 20d - c 28 1.8 - c 35 2.0 - c 17-40 4.0 l - t 90 2.8 vc - c 70-210 3.5-4.5 - t 17-50 2.8 - t 17-35 2.8-4.0

    Paweł Postaleniec fotoBLOG

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •