Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wywoływanie akutacyjne

  1. #1
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Wywoływanie akutacyjne

    Mam pytanie do fotografòw ktòrzy Nie zarzucili tradycyjnej fotografii. Otòż pomału powracam do tematu , kiedyś pracowałem z R09 I dostępnymi w tamtych czasach filmami ORWO I Fotopan. Chciałbym pracować w Rodinalu z rozcieńczeniem 1:100 lub 1:200 n materiałami Ilforda ew. Agfa,Kodak lub Fuji. Oczywiście czarnobiałymi. Chodzi o orientacyjne czasy wołania poszczegòlnychbłon filmowych z ktòry I mieliście przyjemność pracować

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Wywoływanie akutacyjne


  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Wywoływanie akutacyjne

    ja 1:100 wołam przez 40 minut, mieszam tylko na początku przez 2 minuty powiedzmy moim zdaniem tego się ne da zepsuć
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #4
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Wywoływanie akutacyjne

    Dzięki też tak myślałem że ok 45 minut , zresztá przy tym rozcięczeniu minuty nie stanowiá wielkiej ròżnicy natomiast myślę że istotne jest częste mieszanie .
    @fotna dzięki za linka to świetne forum , przejrzę może ktoś wołał w rozcieńczeniu 1:200

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Wywoływanie akutacyjne

    zawsze to tak rozumiałem że jak chcesz mieć efekty brzegowe to mało mieszasz, rodinal to moja ulubiona zabawka - od dawna, mz wywoła wszystko, czasem jeżeli producent się upiera że jakaś inna chemia chemia zadziała lepiej to ją próbuję - ale nie cierpię wywoływaczy szybko wywołujących i lubię chemię jednorazową - jeden roztwór jeden film i finito (czyli analogicznie jak z nabojami) - nigdy nie mam kilku filmów do wywołania - 1 max 2 rolki.
    jak znam życie to te inne recepty też mogą działać ja opieram się na 30 letniej (albo lepiej) ulotce ddrowskiego R09 (ale nie wiem czy ją jeszcze posiadam) którym kiedyś wołałem orwo np15 czy np22 ale może być tak że po 25 minutach tam już nie ma wywoływacza i pozostały czas jest nieistotny albo w przypadku ciągłego lub częstego mieszania wywoływacz jest efektywniej wykorzystywany - ale nigdy tego nie sprawdzałem, z moich doświadczeń wynika że wywołanie rodinalem ciężko zepsuć jest morze czasu aby wszystko robić powoli i dokładnie.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 03-04-2016 o 21:31
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Wywoływanie akutacyjne

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    z moich doświadczeń wynika że wywołanie rodinalem ciężko zepsuć jest morze czasu aby wszystko robić powoli i dokładnie.
    Oczywiście, że jeśli mało mieszania tym wyraźniejszy efekt brzegowy. W niektórych koreksach występowały jednak "zacieki" od perforacji przy zupełnym zaniechaniu mieszania.
    Co do R09 to rzeczywiście bardzo pozytywne doświadczenia.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Wywoływanie akutacyjne

    Dziękuje za sugestie , temat już przerobiony na małym obrazku z Deltami. Teraz mogę zabrać się za większy format I uruchomić sprzét z poczátku XX wieku . Muszé rozejrzeć się za 116 I 117 formatem .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •