Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Green screen - Jak uzyskac jaskrawy kolor

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    111

    Domyślnie Green screen - Jak uzyskac jaskrawy kolor

    Witam, ogólnie wiem o co chodzi ale zastanawia mnie to, jak uzyskuje się tak jaskrawy kolor green screena jak na tym filmie:

    Przecież nie możliwe jest uzyskanie takiego koloru naturalnie?

    Jest normalne zielone tło, a później w post produkcji jakoś poprawiają ten zielony żeby tak równomiernie i jaskrawy był kolor?

    Mam do zmontowania krótki filmik, sceny nagrane na zielonym tle lecz wiadomo, ten zielony nie jest taki idealny i nie wygląda to tak dobrze jak np. powyższym filmie.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Green screen - Jak uzyskac jaskrawy kolor

    Oswietlac green screen to trzeba umiec. Sam material tez powinien byc odpowiedniej jakosci a nie tanie, dziurkowane tlo fotograficzne. Jesli green screen nie jest dobrze oswietlony to mimo wszystko da sie cos wyciagnac przy montazu, jest tylko z tym duzo wiecej zabawy.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Green screen - Jak uzyskac jaskrawy kolor

    Chcesz powiedzieć że na tym filmiku green screen jest po prostu dobrze oświetlony? A nie jest to czasem tło dodane w późniejszej obróbce?

    Może przybliż trochę jak uzyskać dobre w miarę efekty przy słabo oświetlonym green screenie.

    Bo tak, to nie wiem po co napisałeś tego posta...

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Green screen - Jak uzyskac jaskrawy kolor

    O jakim oświetleniu piszecie ?

    Tak wygląda oryginał od 30 sekundy:

    https://www.youtube.com/watch?v=RaCodgL9cvk

    Masz w nazwie, że jest to "colored version"

    A tu masz mniej jaskrawie:

    https://www.youtube.com/watch?v=wWSAI9d3Vxk

    Więc wnioski chyba wiadome.

  5. #5
    Coś już napisał Awatar the.watcher
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Green screen - Jak uzyskac jaskrawy kolor

    Hehe, tym bardziej że gościu w drugim klipie, jest czarno-biały na zielonym tle... Więc widać, że filmowany na blue-boxie, kluczowany, usunięta chroma, a ścieżka niżej podstawione nowe tło.

    Tło powinno być jednolicie oświetlone, między tłem a modelem na tyle duży odstęp żeby nie łapał zafarbu. Najlepiej odseparować obiekt murzynami. Grać na wysokiej rozdziałce, 4K i więcej mile widziane. Obiekt oświetlić tak żeby światło nie padało na tło. No i trzeba pamiętać żeby obiekt nie miał żadnych elementów w kolorze zbliżonym do tła (np. niebieska koszula blue screen) bo trzeba będzie dodatkowo maskować i bawić się w tracking.

    Jeśli masz do kluczowania surówkę z green screena, ale nie łapie zafarbu i tak da radę to zrobić. Gorzej przy drobnym detalu i małej rozdzielczości, np. prześwitujące włosy.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Green screen - Jak uzyskac jaskrawy kolor

    Jaskrawość tła w technice green screen nie jest kluczowa. Istotne jest to aby barwa tła nie zlewała się z pierwszym planem na żadnym poziomie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •