Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Laptop + monitor do zdjęć

  1. #11

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kolega pisał że nie jest zawodowcem. Natomiast pomysł z Retiną wart rozważenia. W bardzo wielu sytuacjach dodatkowy monitor nie będzie potrzebny.
    A konkretnie pisał, że nie jest zawodowcem, ale z czasem może go wykorzystywać ....
    Kolega używa 13,3" z Retiną od prawie 3 lat. Bateria już nie trzyma 8h, ale spokojnie 6h można na nim pracować. Mówi, że nigdy nie miał zastrzeżenia co do koloru na zdjęciach, a na zwykłym lapku różnie bywało.
    Fajne jest to, że matryca wygląda podobnie jak w telefonie. Szybę spokojnie można sobie wyczyścić, a w zwykłym lapku jest to bardziej kłopotliwe. Sporo osób używa też laptopów Della z rozdzielczością 2560. Trochę tańsze, ale chyba jakieś 5 000zł z SSD trzeba wydać.
    Mam od 2 lat 15" Lenovo z i5 i SSD 120GB. To duży ramol, którego bateria trzyma jakieś 1h 40min. Na początku gwarantowała 3h. Kolory załamują po przerzuceniu zdjęć na PC. Wysyłam zdjęcia w czasie meczu i chyba będę szukał czegoś 13,3". Może właśnie wspomniany Dell?
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  2. #12
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    A miał ktoś maka AIR z prockiem i5 1.6 i 8gb ramu? zastanawiałem się nad czymś takim na prosta obróbkę w LR i eksport na miejscu. Nie wiem jak to się będzie sprawdzało a nie chce wydać 4tyś na loterii.
    Używam PC na i7 6 rdzeni 32Gb DDR4 i dyski ssd i to działa eksport 10 zdjęć na jpg trwa ok 16 sekund. A teraz szukam laptopa ale na pewno nie 15" i nie wiem czy dopłacać do wersji PRO.
    L

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 059

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    i5 w mac'u ma tylko dwa fizyczne rdzenie - jesli sie myle prosze onpoprawe.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    A miał ktoś maka AIR z prockiem i5 1.6 i 8gb ramu? zastanawiałem się nad czymś takim na prosta obróbkę w LR i eksport na miejscu. Nie wiem jak to się będzie sprawdzało a nie chce wydać 4tyś na loterii...
    A pewny jesteś, że nowe jabłuszko za 4 000zł kupisz? Jak tak, to wrzuć link, bo sam szukam.
    A z tym Dellem, to też nie jest tak słodko, bo rozdzielczość na 13,3" 3200px, ale cena:
    - Dell XPS 13 (9350) i5-6200U/8GB/256/Win10 QHD+ Dotyk - Ultrabooki 13,3" - Sklep komputerowy - x-kom.pl - 6 699zł.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    A z tym Dellem, to też nie jest tak słodko, bo rozdzielczość na 13,3" 3200px, ale cena:
    - Dell XPS 13 (9350) i5-6200U/8GB/256/Win10 QHD+ Dotyk - Ultrabooki 13,3" - Sklep komputerowy - x-kom.pl - 6 699zł.
    Ciekawe jak z kolorami w porównaniu z retiną?
    Cena mordercza jak to u Della. Choć prawdę rzekłszy to na podstawie mojego doświadczenia mogę rzec, że kompy tej firmy są świetne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    mgik
    Guest

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    Dzięki jinks za propozycję, przyznam szczerze, że właśnie jeden z tych monitorów "wytypowałem" jako faworyta w tym przedziale cenowym - EIZO CS230. Teraz tylko zastanawiam się nad dwiema opcjami, która będzie korzystniejsza?

    1. Eizo CS230 + laptop za ~4000zł
    2. Eizo CS240 + laptop za ~3000zł

    Za 3000zł już można w miarę niezłego laptopa kupić, więc może lepiej kupić większy monitor?
    I mam jeszcze jedno pytanie, czy poradzę sobie sam z kalibracją tego monitora? Color Navigator jest w zestawie, tylko ja nie mam zielonego pojęcia jak to ugryżć?

    Pozdrawiam

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    Do kalibracji będziesz potrzebował jeszcze kalibrator. Najtańszy i1 Display PRO ok. 800zł lub wypożyczenie.
    NEC p232W ma też kalibrację software-ową więc przynajmniej na początku trochę zmniejsza to wydatki. Ja w ten sposób przygotowuję odbitki i nie widzę rozbieżności w kolorze, ale jeśli wypowie się jakiś bardziej zaawansowany retuszer to na 100% poleci CS240, bo adobeRGB i jeszcze lepsza kontrola obrazu.

    Z mojej strony polecam Ci zakup NECp232w lub EIZO CS230 + ten tańszy laptop. Zaoszczędzony 1000zł można wydać na inne akcesoria foto, warsztaty lub najlepiej na dobrą zabawę
    Miłego dnia
    moja www

  8. #18
    mgik
    Guest

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    jinks dzięki za pomoc. Poczytałem trochę o tych dwóch monitorach eizo i o kalibracji. Zmieniłem zdanie i jednak kupię NEC p232W - bardzo podobała mi się Twoja rada . Znalazłem w sieci taką oto "instrukcję" kalibracji tego monitora 2) Zainstaluj oprogramowanie NEC Multiprofiler 3) Kliknij na preset sRGB.
    Czy to wystarczy? Widziałem na stronie Nec-display Multiprofilera do ściągnięcia, więc tylko zainstalować, kliknąć i już?

    Pozdrawiam

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    Kalibracja jest wykonywana za pomocą darmowego Multiprofilera.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #20
    Coś już napisał Awatar pomiarowiec
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Laptop + monitor do zdjęć

    Witam. Podłączę się żeby nie tworzyć takiego samego tematu..
    Zamierzam kupić na początek laptopa. Znalazłem taką ofertę na stronie http://winson.pl/content/oferta Miał ktoś może przyjemność tam się zaopatrywać?Z opisu i info wychodzi, że to jest dość atrakcyjna oferta. Interesuje mnie model 20aws0j800. Będzie dobrą opcją czy lepiej iść w coś innego? Kolejnym krokiem będzie zakup monitora. Najpierw laptop.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •