Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Światłomierz Visatec fm 2000 co i jak?

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Holandia
    Posty
    8

    Domyślnie Światłomierz Visatec fm 2000 co i jak?

    Witam,jakiś czas temu dostałem światłomierz Visatec fm 2000.Nie znalazłem o nim żadnych info w j.polskim.
    Pierwsze wrażenie nie powala dość bublowata obudowa z twardego słabej jakości plastiku,ale darowanemu...
    Po za tym egzemplarzem miałem jedynie kontakt z światłomierzem Leningrad 4 ale to już inna historia
    Ale wracając do tematu.Chciałbym dać szanse temu cudu techniki tyko potrzebuję pomocy kogoś kto mi wytłumaczy:
    Jak on działa???
    Po włączeniu mamy do wyboru 4 opcje:
    1- Takie słoneczko później kolejno 2-błyskawica 3-błyskawica z literką C 4-kamera
    W jakich sytuacjach stosować wyżej wymienione opcje 1,2,3,4
    Jest coś jeszcze ta biała kulka u góry
    a)cofnięta kulka
    b)wysunięta kulka
    C)brak kulki
    O co w tym chodzi???
    Dołączam krótki filmik bo nie wiem czy dobrze to opisałem i prosił bym o ewentualne wytłumaczenie tego prostym językiem



    Z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Światłomierz Visatec fm 2000 co i jak?

    Film jest zablokowany jako prywatny, jak go odblokujesz to może da się powiedzieć coś więcej.
    Pastaram się wytłumaczyć na podstawie analogii do innych światłomierzy,
    opiszę więc co mi się wydaje, ale w tym przypadku nie musi się to zgadzać.


    1-Słoneczko, to pomiar światła ciągłego.
    2-Błyskawica, to pomiar światła błyskowego. Światłomierz poprzez kabelek podłączony do lampy lub wyzwalacza wyzwoli błysk i dokona pomiaru.
    3-Błyskawica z C, to oczekiwanie na błysk. Włączasz pomiar i masz kilka-kilkanaście sekund na wyzwolenie błysku.
    4-Kamera, to pomiar światła ciągłego przy filmowaniu, gdzie nie używasz czasu migawki jak w aparacie, tylko ilość klatek na sekundę. Tu są inne czasy migawki.

    a- Cofnięta kopułka: do pomiaru światła padającego pojedynczych źródeł światła, kopułka "widzi" wąsko +/- 60 stopni, stosuje się coś takiego min. do określenia kontrastu oświetlenia.
    b- Wysunięta kopułka: to pomiar światła padającego, gdzie mierzysz sumę wszystkich świateł. Tu kopułka mierzy światło padające z 270 stopni.
    c- Brak kopułki, to pomiar światła odbitego, czyli metoda pomiaru jak w twoim starym Leningradzie 4.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Holandia
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Światłomierz Visatec fm 2000 co i jak?

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.A film to pierwszy raz na Youtube wrzucałem pewnie coś pomieszalem ;-)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •