Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    Powoli z żoną przymierzamy się do dublowania terminów i chodzenia na zlecenia osobno, przez co, przez ostatni czas krążę z myślami w poszukiwaniu najlepszej opcji.

    Na chwilę obecną posiadamy:
    - 2 x Canon 6D
    - Sigma 15mm 2.8 Fish
    - Sigma ART 35mm 1.4
    - Canon 50mm 1.4
    - Canon 85mm 1.8
    - Canon 135L 2.0
    - 2x YN-600RT
    i masę mniej istotnych szpargałów.

    Po rozmowie z żoną, ona zostawia sobie to czym fotografuje, czyli jeden zestaw będzie wyglądał następująco:
    - 2 x Canon 6D
    - Sigma 15mm 2.8 Fish
    - Sigma ART 35mm 1.4
    - Canon 85mm 1.8
    - 2 x YN-600RT


    Dla mnie w spadku zostaje Canon 50 1.4 i Canon 135L 2.0 (ogólnie obiektywy po które najczęściej sięgam w reportażu). Pomijając kwestie lamp, to muszę dokupić do tego zestawu 2 x body i coś szerokiego. Jako że na chwilę obecną sezon ślubny jeszcze nie ruszył, a żyć z czegoś trzeba to budżet jest ograniczony i skłaniam się bardziej w stronę sprzętu używanego. Ogólnie skłaniam się do złożenia kompletu na pełnej klatce z racji już posiadanych obiektywów. Bardzo dużo myślałem nad Canonem 5D Mark II, ale biorąc pod uwagę realia i sam fakt, iż często był wykorzystywany do filmowania to raczej skreślam go z listy. Na chwilę obecną najbardziej myślę nad takim zestawem:
    - 2 x Canon 5D classic (tak wiem że stary, ale w przeszłości miałem takie 2 sztuki i byłem bardzo zadowolony z obrazka, LCD tylko przeszkadzał, przebiegi teraz ma takie same co 5D MKII, a przynajmniej nie filmował)
    - Canon 24L II 1.4 (używany)
    - Canon 50 1.4
    - Canon 135L 2.0
    - YN-600RT (tylko muszę doczytać czy ta lampa współpracuje z canonem 5D)
    (koszt takiej konfiguracji to dołożenie około 8000,-)


    Ewentualnie iść trochę z duchem czasu i korzystać z takich dobrodziejstw do jakich przyzwyczaił mnie Canon 6D i żonę zostawić z pełną klatką, a samemu przejść na cropa i zlecenia "dodatkowe" na które idziemy osobno robić cropem. Wówczas byłby taki zestaw:
    - Canon 70D (nowy)
    - Canon 7D, 60D lub 50D (raczej 50D lub 7D ze względu na posiadaną mikroregulacje, zresztą wszystkie miałem w przeszłości i 60D nic nie wnosi - który by nie był to używany)
    - Sigma ART 18-35 1.8 (nowa)
    - Canon 50 1.4
    - Canon 135L 2.0 (ten to chyba by już w domu zostawał i czekał na plener, chyba że wesele byłoby na boisku to ekwiwalent 200mm byłby przydatny)
    - 2 x YN600RT
    (ta konfiguracja to również okolice kwoty 8000,-)
    Przy tej konfiguracji mam w sporej części nowy sprzęt, czyli jak by nie patrzeć bardziej niezawodny, poziom szumów myślę że na tym samym poziomie, AF myślę że lepszy na ciemnej sali szczególnie w 70D i 7D, DUŻOO lepsze LCD na których można naprawdę ocenić poziom wstrzelenia się AF, lampy YN-600RT będą na pewno współpracowały dzięki czemu nie będę musiał innych modeli szukać, dzięki czemu na plener będziemy mieli z żoną 4 lampy tak samo wyzwalane. No i na plus że na jedno body zapinam Sigmę 18-35 a na drugie body Canona 50 1.4 i całość jadę bez przepinania obiektywów.
    Z minusów to jednak cropp to nie pełna klatka i obrazek się różni. Dodatkowo uwielbiany przeze mnie obiektyw 135L brany byłby tylko w plener :/ Dlatego obstaje cały czas przy pierwszym zestawie, mimo że ilość 5D Classic na allegro jest niestety coraz mniejsza :/

    A może Wy macie pomysł, radę, może czegoś nie wziąłem pod uwagę?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    szczerze to gdybym byl na twoim miejscu to kupił bym 2x5d bo to swietny aparat na sluby, fakt moze af w porównaniu do nowych puszek to nic nadzwyczajnego ale zrobiłem takim tandemem wiele imprez i jakos nigdy nie wrocilem do domu z myślą że potrzebuje więcej, puszki dostaniesz relatywnie tanio a do tego możesz kupić sobie uzywanego 7d ktory leży w torbie w razie czego gdybys potrzebował albo zdarzylo się coś niespodziewanego. Co do szkieł to jest to kwestia indywidualna dla mnie standardowy zestaw to 35+85 i ani szerszego ani dłuższego nie potrzebuje szkła, ostatnio jednak w ruch dośc często idzie 50 ze względu że chciałbym trochę wiecej popracować na tej ogniskowej a przymierzam sie do zakupu sigmy 50art i chce zobacyzc czy czesto bede jej uzywal. 3 tys zł możesz uciąć zastępując canona 24 nową sigma 24mm . Z lampami niestety nie pomogę gdyż duzo z nimi nie pracuje ale wydaje mi się że nie powinno być problemu,
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    Dla mnie w spadku zostaje Canon 50 1.4 i Canon 135L 2.0 (ogólnie obiektywy po które najczęściej sięgam w reportażu).
    Jeśli tak to sądzę, że po przejściu na cropa, sięgać będziesz po nie zdecydowanie rzadziej.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    No i moim zdaniem nie ma sensu się pchać w cropa tylko dla własnej wygody. Liczy się efekt finalny i obrazek jaki oddaje się klientowi, nawet jak klient jest nieświadomy czym zdjęcia byly robione, to sam zle bym się czul. Mowa o starych 5D ze względu na to ze to tania inwestycja i przy odsprzedaży nic na tym nie tracę. A po sezonie ślubnym i tak puszki zostały by zamienione na 2 x nowe 6D. I dlatego tez narazie mysle o używanym Canonie 24L 1.4 bo pewnie lepiej będzie pracowal ze stara 5D niż sigma, z sigma mogę się nie wstrzelić z AF a 5D nie ma mikroregulacji :/

    Finalnie po zakończonym sezonie sprzęt bym chcial skompletować w takim zestawieniu:
    - 2 x Canon 6D
    - Sigma ART 20mm 1.4 (chyba ze zakocham się w obrazku z Canona 24L 1.4 to go zostawie
    - Sigma ART 50mm 1.4 (Canon 50mm 1.4 jest w moim egzemplarzu akceptowalny od F2.0 a i wtedy szalu nie ma, a po sezonie z Sigma ART 35 1.4 wiem ze warto zaufać obiektywom z serii Art. Poza tym bez tej ogniskowej to zyc nie mogę większość reportazu robię właśnie ta ogniskowa)
    - Canon 135L 2.0 (również uwielbiany przeze mnie obiektyw, pozwala wychwycić wiele intymnych chwil kiedy goście nawet się nie spodziewają)
    - 2 x YN600EX RT (po całym sezonie z lampami tej firmy, wiem ze lepszych nie potrzebuje)

    Całość noszona na szelkach Dual, jedna kabura na pasie z obiektywem który w danej chwili nie jest podpięty, i druga kabura z akumulatorami, kartami i dyfuzorami. Więcej nie potrzeba, żadnych plecaków, toreb. Caly sprzęt zawsze przy sobie.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    I dlatego tez narazie mysle o używanym Canonie 24L 1.4 bo pewnie lepiej będzie pracowal ze stara 5D niż sigma, z sigma mogę się nie wstrzelić z AF a 5D nie ma mikroregulacji :/
    to podskocz do sklepu i przetestuj sigme i dorwij taka ktora bedzie celna mam sigme 35 ktora pracowala z 5d mam tez canony ktore pracuowaly zarowno z 5d jak i 6d i 5d3 i tez czasem nie trafia, coz złośliwość obiektywów oraz błędy z mojej strony zapewne. Nie ma co sie martwić, na 24mm z 5d nie bedziesz musial schodzic koniecznie do 1,4 a przy 2,2 2,8 bedzie wystarczajaco ostro tam gdzie bedzie potrzeba
    Ostatnio edytowane przez GalaktycznyMuczaczo ; 22-03-2016 o 18:55
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    " to podskocz do sklepu i przetestuj sigme i dorwij taka ktora bedzie celna mam sigme 35 ktora pracowala z 5d mam tez canony ktore pracuowaly zarowno z 5d jak i 6d i 5d3 i tez czasem nie trafia, coz złośliwość obiektywów oraz błędy z mojej strony zapewne. Nie ma co sie martwić, na 24mm z 5d nie bedziesz musial schodzic koniecznie do 1,4 a przy 2,2 2,8 bedzie wystarczajaco ostro tam gdzie bedzie potrzeba "



    Może faktycznie jak dorwe body to sprawdzę w sklepie kompatybilność 5D z sigmą 20 ART Chociaż na razie widzę że dorwanie 5D wcale nie będzie takie proste :/

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    no luzaku na allegro znajdziesz, nie szukaj niewiadomo jakiej sztuki skoro ma przeżyć sezon, kup zabierz do serwisu na czyszczeneie zarób hajsy i kup 6d tak jak planujesz
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    Jak do tej pory brak sensownych egzemplarzy 5d Mark I i powoli się zastanawiam czy nie zaryzykować i nie wziasc Mark II.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    nie wiem czy ryzyko nie jest zbyt duze
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Rozbudowa zestawu na sezon 2016

    A bo właśnie. Niby przebieg 110 tys klapniec, jest możliwy, ale cały czas pozostaje ta niepewność.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •