Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54

Wątek: Jaka drukarka do druku zdjec A4/A3

  1. #51
    Coś już napisał Awatar YouCan92
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Wronki
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Jaka drukarka do druku zdjec A4/A3

    Witam, proszę o krótka poradę co drukarki. Mianowicie jest potrzebny sprzęt do drukowania plakacikow (80%) A4 i A3 i czasami jakiś zdjęć. Ma być bardzo dobrze i tanio - oczywiście w miarę możliwości bo jak wiadomo te dwa słowa obok siebie nie pasują.

    Z tego co czytałem na wielu forach testach itp znalazłem dwa typy na barwniku:

    1. Epson L1800
    2. Canon Pixma pro-100

    Raczej pigmenty mi nie pasują ze względu na (podobno) problem z czyszczeniem głowic jak zaschnie. I podejrzewam ze większe koszty druku.

    a) czy Epson będzie lepszy od Canona bo ma punkt 1.5 a Canon 3 ?
    b) czy druk z canona będzie droższy bo ma 8 kolorów?
    c) jakie grubości maxymalne papieru ogarniają takie drukarki?

    Używa/ł ktoś tego sprzętu?

    Stawiam browara za pomoc

  2. #52
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Jaka drukarka do druku zdjec A4/A3

    Cytat Zamieszczone przez YouCan92 Zobacz posta
    Witam, proszę o krótka poradę co drukarki. Mianowicie jest potrzebny sprzęt do drukowania plakacikow (80%) A4 i A3 i czasami jakiś zdjęć. Ma być bardzo dobrze i tanio - oczywiście w miarę możliwości bo jak wiadomo te dwa słowa obok siebie nie pasują.

    Z tego co czytałem na wielu forach testach itp znalazłem dwa typy na barwniku:

    1. Epson L1800
    2. Canon Pixma pro-100

    Raczej pigmenty mi nie pasują ze względu na (podobno) problem z czyszczeniem głowic jak zaschnie. I podejrzewam ze większe koszty druku.

    a) czy Epson będzie lepszy od Canona bo ma punkt 1.5 a Canon 3 ?
    b) czy druk z canona będzie droższy bo ma 8 kolorów?
    c) jakie grubości maxymalne papieru ogarniają takie drukarki?

    Używa/ł ktoś tego sprzętu?

    Stawiam browara za pomoc
    Co to za plakaciki? Na jakim papierze i po co i w jakiej ilości? Nie lepiej zlecić ofset?

    a) nie, nie ma znaczenia
    b) będzie droższy bo ma indywidualne małe kartridze i drogi tusz
    c) zależy od rodzaju papieru, może być papier sztywny a o relatywnie małej gramaturze, tak niecałe 300 powinny dać radę w większosci przypadków

    fotograficznie Pro-100 będzie dużo lepsza, kosztowo dużo droższa w użyciu
    jak zaschnie to każdy epson ma problemy z czyszczeniem głowicy. ja na moich pigmentach mam mniej problemów z zasychaniem niż na barwnikowej 1400
    Ostatnio edytowane przez unesco ; 10-03-2017 o 19:43

  3. #53
    Coś już napisał Awatar YouCan92
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Wronki
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Jaka drukarka do druku zdjec A4/A3

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Co to za plakaciki? Na jakim papierze i po co i w jakiej ilości? Nie lepiej zlecić ofset?

    a) nie, nie ma znaczenia
    b) będzie droższy bo ma indywidualne małe kartridze i drogi tusz
    c) zależy od rodzaju papieru, może być papier sztywny a o relatywnie małej gramaturze, tak niecałe 300 powinny dać radę w większosci przypadków

    fotograficznie Pro-100 będzie dużo lepsza, kosztowo dużo droższa w użyciu
    jak zaschnie to każdy epson ma problemy z czyszczeniem głowicy. ja na moich pigmentach mam mniej problemów z zasychaniem niż na barwnikowej 1400
    Plakaciki o rodzaju bardziej ozdobnym, nawet indywidualnym czyli jednostkowe sztuki 1-5, na papierze 200-250 pewnie standard kreda ale to jeszcze jest do dogrania. UNESCO - jesteś w stanie wyszacowac na ile wystarczy tuszu w jednym "załadowaniu" epsona w przypadku druku kolorowych zdjęć a4 a ile przy canonie? Co do zasychania pigmentu tak jak pisałem wcześniej są to "forumowe" wypowiedzi a jak dobrze wiadomo trzeba brać na nie poprawki dlatego potrzebuje opini doświadczonych ludzi ...

    Hmm Epson za 70ml liczy sobie 35 zł a Canon za 13ml liczy sobie 60 zł. . . Chyba rachunek jest prosty ... czy się mylę?

  4. #54
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Jaka drukarka do druku zdjec A4/A3

    Cytat Zamieszczone przez YouCan92 Zobacz posta
    Plakaciki o rodzaju bardziej ozdobnym, nawet indywidualnym czyli jednostkowe sztuki 1-5, na papierze 200-250 pewnie standard kreda ale to jeszcze jest do dogrania. UNESCO - jesteś w stanie wyszacowac na ile wystarczy tuszu w jednym "załadowaniu" epsona w przypadku druku kolorowych zdjęć a4 a ile przy canonie? Co do zasychania pigmentu tak jak pisałem wcześniej są to "forumowe" wypowiedzi a jak dobrze wiadomo trzeba brać na nie poprawki dlatego potrzebuje opini doświadczonych ludzi ...

    Hmm Epson za 70ml liczy sobie 35 zł a Canon za 13ml liczy sobie 60 zł. . . Chyba rachunek jest prosty ... czy się mylę?
    w druku atramentowym nie ma czegoś takiego jak kreda, papier musi mieć powleczenie, pewnie najbardzie odpowiedni bylby papier typu Archival Matt albo jeszcze prostszy matowy

    drukarka atramentowa na wydruk zdjęcia w jakości foto na papierze foto o pełnym pokryciu strony zuzywa ok 1 ml na A4. tak, rachunek jest prosty. pro-100 to bardzo dobra drukarka foto, ale ma male pojemniki na atrament, ale atrament bardzo dobry (mówimy to o wydruku np. zdjęcia dla kienta albo na małą wystawę). L1800 jest trochę mniej wyrafinowane, ma mniej trwałe atramenty, mniej kolorów, ale moim zdaniem jest aż za nadto dobra do Twoich zastosowań i to też jest drukarka foto
    Ostatnio edytowane przez unesco ; 11-03-2017 o 10:00

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •