Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

  1. #11
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Wg mnie SSD na system i programy ma tylko sens w przypadku wielkości 200-250GB. Mniejsze będą na styk a większe są za drogie.
    Mam 120GB SSD, tam system ( plik wymiany i hibernacji) i najczęściej używane programy (w tym LR i PS). Mam 60GB wolnego miejsca.
    Reszta danych (w tym zdjęcia) na zwykłym dysku 640GB w kieszeni w miejscu CDromu. Więc 120GB w zupełności wystarczy, bo po kiego grzyba trzymać na SSD np pocztę, którą się uruchamia raz czy offica itp, których jedynym plusem zainstalowania na SSD to szybsze uruchomienie? Wszystko zależy jakie programy używamy na co dzień...
    Ostatnio edytowane przez Element7th ; 17-03-2016 o 09:23

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    U mnie na win10 40 GB wolnego na dysku 120 a sporo mam tego zainstalowanego. Jeżeli chcesz rawy obrabiać na ssd to 240GB. Ja rawy mam na osobnym dysku tylko pod rawy

  3. #13
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Mam 120 GB ssd, 8 gb ram, Win 8, PS-a, MS Office i trochę innych standardowych programów + kilka innych, dodatkowych do zdjęć i muzyki. Zdjęcia trzymam na HDD 1TB, a w razie potrzeby, na czas obróbki większej ich ilości na raz (tzn. ok 80-100 Raw) przerzucam je na ssd. Generalnie wolnego miejsca na ssd mam 60GB. Wszystko śmiga. Gdy kupowałem ww. 120 ssd, ceny 240 GB ssd były dość wysokie. Przy dzisiejszych cenach brałbym 240 GB. Pozdrawiam.
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    678

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Mam 120 na system i programy ale powoli brakuje miejsca. Chcę dokupić jeszcze jeden ma katalog lightrooma plik wymiary, cache photoshopa i może jakieś gry ale na to nie ma czasu Trochę wypadłem z obiegu, co teraz wypada najlepiej pod względem ceny za osiągi/pojemność?

  5. #15
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi :-)

  6. #16

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    120 wystarczy na system przy win 7/10 64bit o ile masz oddzielną partycje/dysk na trzymanie dokumentów/plików/filmów i na instalowanie programów. Niestety z czasem windows zbiera tak wiele informacji i backupów plików, ze jeżeli zaczniesz na systemowej partycji trzymac swoje pliki i programy, to przy 120 gb może zacząć brakować miejsca. Choć ja u siebie mam na dwóch kompach system na 120 i daje jakoś rade balansując na pograniczu 15 gb wolnego miejsca ;]

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    ja mam Plextor M5 Pro 120 gb...bardzo dobry szybki dysk...teraz jest M6 i kosztuje ok 500 zł...
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 499

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Goodram Iridium Pro. 240GB kosztuje około 350.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •