Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

  1. #1
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Chcę kupić dysk SSD i zastanawiam się nad pojemnością. Czy 120 GB wystarczy na win7, LR, PS i kilka pozostałych podstawowych aplikacji?

    Czy lepiej iść w 240 GB (jakieś 100 zł różnicy w cenie)i mieć spokojnie jeszcze miejsce na aktualnie obrabiane RAWy itp?

    Jak to wychodzi z Waszego doświadczenia?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Bierz 240 wiecej miejsca = mniejsze zuzycie "dysku" to raz. Dwa wieksze modele maja lepsze osiagi.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    ja posiadam 120 i mam na nim system...lightroom, PS, Premiere i kilka innych programów...generalnie to wszystkie potrzebne mi programy instaluje na dysku SSD...aktualnie pozostało mi ok 20 gb wolnej przestrzeni i nie ukrywam ze wolałbym mieć 240 bo przy dużym zapełnieniu dysk trochę zwalnia, ale i tak jest szybszy niż zwykły HDD...ceny poszły ostro w dół więc dzisiaj kupiłbym na pewno 240
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Chcę kupić dysk SSD i zastanawiam się nad pojemnością. Czy 120 GB wystarczy na win7, LR, PS i kilka pozostałych podstawowych aplikacji?

    Czy lepiej iść w 240 GB (jakieś 100 zł różnicy w cenie)i mieć spokojnie jeszcze miejsce na aktualnie obrabiane RAWy itp?

    Jak to wychodzi z Waszego doświadczenia?
    jeśli rozumiesz jak działa system to starczy - ile masz ramu ? jeśli np. 32GB to plik hibernate.fil może mieć również 32GB generalnie win7 lubi nagromadzić śmieci u mnie potrafił zgromadzić ponad 60GB ale daje się to skutecznie i szybko zwalczyć. ale za 100zł różnicy lepiej brać 240.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #5
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Ramu mam 4GB ale planuję zwiększyć do 8.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Bierz 240GB. Mam 120 od kilku lat i okolo 20GB wolnego przy czym o to wolne miejsce trzeba wciaz walczyc robiac porzadki. Za 100zl moim zdaniem warto kupic uczucie spokoju, ze miejsca nie zabraknie. A jesli wpadniesz na pomysl obrobki wideo czy zabawy w After Effects, rozszerzysz pamiec do 16Gb to nie bedziesz zalowal wydnych pieniedzy na 240GB.

  7. #7
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Tak też chyba zrobię.

    Zastanawia mnie jeszcze fakt czy to znacząco poprawia samą pracę LR? Szybkość podglądu w pełnym rozmiarze/eksport zdjęć?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Dysk SSD działa tym szybciej im więcej ma wolnego miejsca, przy zapełnieniu powyżej 80% już jest zauważalnie wolniej. Warto to też wziąć pod uwagę przy planowaniu ile miejsca będziesz faktycznie potrzebował.

  9. #9
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    @mwitek ja wymieniałem ostatnio system na Win10 I dysk sdd na system I instalki 240gb. Kupiłem Intel seria 530 /240Gb... Śmiga pięknie. 120stka może cie pro pewnym czasie ograniczać więc , większy może więcej zwłaszcza że Nie jest to drastycznie drożej

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 499

    Domyślnie Odp: SSD na system i LR/PS jaka pojemność

    Wg mnie SSD na system i programy ma tylko sens w przypadku wielkości 200-250GB. Mniejsze będą na styk a większe są za drogie. Polecam Goodram Iridium Pro - zmontowany w PL, 5 lat gwarancji (bez limitu zapisu!), dobre komponenty (kontroler + pamięci).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •